Tesla tovornjak (šleper)

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
sprasujem se.gif
vse za promocijo. Bi bilo lazje potem narediti kar kamion na jedrski pogon. Ta mora celo elektrarno sabo voziti.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Bi bilo lazje potem narediti kar kamion na jedrski pogon. Ta mora celo elektrarno sabo voziti.

Musk je baje zelo navdušen nad tvojim predlogom in ti sporoča,da te dobro plačana služba že čaka pri njih...seveda pričakujejo da imaš konkretne končne tehnične produkcijske rešitve za ta tvoj jedrski kamion,ki "ga je lažje narediti" od njihovega električnega
grims-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Jederski kamion so že probali. Celo letalo na jederski pogon je bilo izdelano.
smile-1.gif

Obe zadevi sta bili daleč daleč pretežki za praktično uporabo. In je bila produkcija opuščena.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Na šleperje pa res bolj pašejo vodikove celice. Toyota je testirala s štirimi kombinirami vodikovimi celicami od Mirai-ja.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Saj vlak na elektriko so že naredili.
Pa po vzhodni Evropi vidiš Trolebus po mestnih. Bus pa žice gori. Tako da je to tudi lahko rešitev.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Tudi to se že testira. Mislim, da bodo ravno zdaj pokrili v Nemčiji en del avtoceste.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Resno, si se že peljel z vlakom? Še pri nas, ko smo sto let za svetom, imaš razen Kamničana in Jesenice-NG (in mogoče Kočevje?) vse elektrificirano... ali se jaz vozim v letu 2025?

Ja, tudi parni so še, nekaj dizelc, ampak večina razvitega sveta ima vsaj kolikortoliko glavne proge elektrificirane že 30 let.

Za omenjeni tovornjak, me pa res zanima event, kakšno publiko ciljajo. Ker pri avtih se še lahko "izgovoriš", da večina voženj ni relacijska, pri kamionu pač je (bodo postavili enak koncept arhitekture polnilnic?)...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
SLO so lepo elektrificirali na račun EU sredstev. Tudi postaje so že brez osebja, kjer to ni potrebno.

Tak da urejeno je zelo na nivoju.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Resno, si se že peljel z vlakom? Še pri nas, ko smo sto let za svetom, imaš razen Kamničana in Jesenice-NG (in mogoče Kočevje?) vse elektrificirano... ali se jaz vozim v letu 2025?

Ja, tudi parni so še, nekaj dizelc, ampak večina razvitega sveta ima vsaj kolikortoliko glavne proge elektrificirane že 30 let.

Za omenjeni tovornjak, me pa res zanima event, kakšno publiko ciljajo. Ker pri avtih se še lahko "izgovoriš", da večina voženj ni relacijska, pri kamionu pač je (bodo postavili enak koncept arhitekture polnilnic?)...


Hm, potniški vlak LJ-NM ni električen, da ne govorim o tovornih, ki so še stare ohoho dizelce...tako da ja, sem se peljal in vsakodnevno videvam te po tvoje "električne" vlake....no ja, mogoče pa je za dolenjce vse dobro.
cry12bpy.gif


Za tujino pa me trenutno ne zanima, saj ne živim tam. Pa moram rečt da smo v Sloveniji med razvitimi v svetu, no glede železnice žal nismo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Na našem kraku proge je elektrika že od konca 1930ih. Elektrificirali italijani, ko smo bili še "njihovi".
Slednji so imeli takrat najhitrejši vlak na svetu. 200+ km/h v špicah. Seveda električen. Vozil po italiji še do konca 1970ih.

Tako da nekaj koristi od "okupacije" pa je le bilo. Elektro kantelabri ob progi so še 20 let nazaj nosili oznako italijanskih državnih železnic - FS.
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Na šleperje pa res bolj pašejo vodikove celice. Toyota je testirala s štirimi kombinirami vodikovimi celicami od Mirai-ja.

Ja,pašejo res bolj...vprašanje je samo,koliko s tem prihraniš (cena šleparja na vodik + vodik za pogon) v primerjavi z klasičnim dizel šleparjem? (verjetno Tesla cilja ravno na to).Ker po mojem nekega lastnika šleparja zanimajo izključno stroški...a so že kakšni izračuni glede tega?
Je pa vsekakor pozitivno,karkoli se bo na tem področju premaknilo,v vodik ali na baterije!
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Praktično vsi vlaki so električni (razen parnih). Tudi dizelske... Delujejo zelo podobno, kot Ampera
smile-1.gif