Windows 7 admin pravice->user - (Firefox zagon)

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Torej..na svojem računalniku sem namestil Firefox, ki mi ga ne zažene, ker da nekaj ne štima z userji.

'Firefox is already running, but is not responding. The old Firefox process must be closed to open a new window.'

V navodilih Firefoxa kako odpraviti to težavo piše naj poiščem določeno mapo v Program Files/Mozzila...in odkljukam pod Properties mape 'Read only' ter tako omogočim shranjevanje določenih zadev v to mapo.
A mi windows tega ne pusti, ker češ da rabim admin pravice.

V windowsih sem prijavljen samo jaz s svojim imenom in imam admin pravice (kaže v nadzorni plošči). Pa ne gre. Zakaj?



Sem pa zadnjič nekaj kliknil (pojma nimam kaj) in mi je v c:/user/.... spreminlo iz mojega uporabniškega imena na 'Public' (takrat sem npr. zgubil tudi bookmarkse v IE.ju) - sem tu naredil kako kakico?? ...kdo ve kako se to spet priklicat nazaj oz. kje dobit admin pravice.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Kar se userjev tiče sem nekaj šaril (Pa zdaj pojma nima kje) in me je še vprašalo, da če to spremeni da lahko vpliva na XY in sem vseeno kliknil DA
10.gif


V glavnem...na c:/users
mi je spremnilo mapo z mojim imenom v mapo Public. Načeloma razlike nisem opazil, le ko sem naslednjič prižgal net v IE-ju ni bilo več bookmarksov.

Ampak OK...mi niti ni najbolj všeč IE zato sem si naložil Crome brskalnik..vse v redu, vse fino a kurbež ne predvaja D3GO predvajalnika od telemacha. Predvajat ga zgolj IE in Firefox. V redu naštimam v IE-ju zgolj D3Go a mi naloži predvajalnik, napiše kaj predvaja..ne dobim slike ne zvoka
crazy1.gif

Ok...tudi to bom preživel...vklopim Firefox, mi javi napako. OK,, pobrišem program, naložim na novo (vsaj 5 x, različne opcije) - vedno ista napaka.
Predvidevam da so bili določeni podatki v tej mai c:Users/----(ime)--- ki jih zdaj več ni. Zato teži da je nekaj narobe.
Najdem rešitev..'odstrani v določeni datoteki 'read only'...a mi ne pusti, ker mi pravi da rabim administratorske pravice
jezen.gif

Seveda sem prijavljen v WIN samo pod enim imenom pa vseeno zgleda da nimam vseh pravic.

Gledam zdaj npr. na službenem...je pod c:/uporabniki noter cca. 9 imen (poleg administratorja).
Jaz doma pa 'Public'.

Tako da sumim da je srčika problema tu.

A če v nadzorni plošči pogledm uporabnike pa sem edini uporabnik jaz (spet s svojim imenom).

V glavnem..nikako da palim D3GO
grin1.gif
+

(link bom pogledal, če najdem rešitev okoli the userjev...)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
huh, a misliš, da bi restore funkcija pomagala? pa vrneš sistem nekaj dni nazaj, preden si se šel "boga"
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Mogoče bi bilo za poskusit....

(moram zdaj samo še skužit kako se to naredi
crazy1.gif
).
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hehe..poskusit ni greh (tvojih datotek ti ne bo zbrisalo), vprašanje pa je, če ga imaš seveda vklopljenega,
poglej tukaj:http://www.wikihow.com/Use-System-Restore-on-Windows-7
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Sem naredil a ni pomagalo.

Nato sem poskusil še nekaj...dodal sem novega userja ( z admin pravicami), ki mi ga je dodalo v c:/ usres
Naložim Firefox, ga zažene in dela. Tako da
wink-1.gif
zgleda da je problem rešen. Sicer sem moral presnemavat bookmarkse ter ja novo naložit torrent program ( kar mi ni jasno zakaj) ostalo upam da je in bo tako kot mora biti ( moram še prekontrolirat bankin certifikat).

Tako da...zaenkrat problem rešen.
( Prejšnjega userja bolj da ne brišem?).

Thx
nahrung002.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Rabim pomoč
confused-1.gif

V Win7 imam program za nadzor UPS-a. Ob vsakem zagonu mi zahteva potrditev administratorskih pravic. Nikjer v nastavitvah programa ne najdem opcije da bi to izključil.
Kako to lahko za ta program zaobidem, ne da bi izključil splošno preverjanje za te pravice.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Rabim pomoč
confused-1.gif

V Win7 imam program za nadzor UPS-a. Ob vsakem zagonu mi zahteva potrditev administratorskih pravic. Nikjer v nastavitvah programa ne najdem opcije da bi to izključil.
Kako to lahko za ta program zaobidem, ne da bi izključil splošno preverjanje za te pravice.

Hmm, jaz bi poskusil takole. Izklopi zagon programa ob zagonu windowsa, v kolikor je v programu kje ta možnost. Potem na namizju naredi bližnjico do exe fajla tega programa (recimo ups.exe), desni klik na bližnjico, lastnosti, zavihek bližnjica in daj kljukico na Zaženi kot skrbnik. Potem jo pa samo neseš v start meni pod mapo zagon pa bi moglo iti čez. Ob zagonu se program zalaufa z admin pravicami :D
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Če UAC disablam, potem me ne sprašuje več za pravice, toda že v prvem postu sem zapisal, da tega ne želim, ker potem to vpliva na vse programe.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
To opcijo sem tudi našel, ker je z tem malo več dela, se bom poigral čez vikend.
Hvala
nahrung002.gif