Yatour vmesnik

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
V peugeot expertu bi rad malo upgradeal radio, in bi si nastimal ta yatour bt vmesnik. Problem je le, da ne vem, a bo pasal v moj radio, na katerem pise kot znamka peugeot...

Vmesnik je tole
Yakima

Radio (mislim da je ta model, na izgled je isti. Na mojem pise se peugeot gor, naj bi bil Clarion proizvajalec)
Radio
 
Nazadnje urejeno:

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
sem imel ta yatour, pa je jajc. Zvok je zanic in obvolanske kontrole niso delale, kar je nardilo vmesnik neuporaben za telefonske pogovore. Support je pa itaq neobstojec. Sm vrgu vn, vrnu prek amazona in narocil connects 2 kjer vse dela tako kot je treba.

radio pa vn potegn pa poglej ce ima cd changer port. ce ga nima, ne bo delal...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
aja? pa berem po forumih o yatouru, pa ni nekih pripomb... sej itak sam zvok prenasa po bluetoothu... ni to tisti fm oddajnik...

kaj pa je ta zadeva connects 2?

radio ima funkcijo changer, za vhod pa res ne vem...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
sem imel ta yatour, pa je jajc. Zvok je zanic in obvolanske kontrole niso delale, kar je nardilo vmesnik neuporaben za telefonske pogovore. Support je pa itaq neobstojec. Sm vrgu vn, vrnu prek amazona in narocil connects 2 kjer vse dela tako kot je treba.

radio pa vn potegn pa poglej ce ima cd changer port. ce ga nima, ne bo delal...

Na ford focus mk1 dela yatour v nulo. Direkt vezan na cd changer port, tak da je žična povezava.. Vse kontrole delujejo na obvolanski ročki, kvaliteta zvoka je zelo dobra oz. ni slišat šumov al kaj takega, pa ne šparam radija in zvočnikov.. Edini minus je počasnost "vmesnika". Sem se pa na to že navadil...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Napiši točen model radia. Če imaš palčki, pa ga ven z armaturke potegni, da vidiš zadaj nalepko z modelom in katere priključke imaš na voljo. Dato da boš lahko ziher kupil... btw Pri nekaterij avtoradijih je treba palčki narazen potisnit, levo v levo stran, desno v desno, da dobiš radio ven. Pri nekaterih pa jih samo do konca noter zarineš in na silo vse skupaj ven potegneš. Vseeno probaj najprej prvo opcijo.
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
jao...

no, connects2 nima za moj avto...

bom probal z yatourjem, pa da vidimo... če pa ne bo delal, bo pa na bolhi v kratkem!
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jaz imam z Dension vmesnikom zelo dobre izkušnje. Imel sem dokaj osnovno opcijo Gateway Lite BT, montiral sem sam v BMW 3 letnik 2002. V štartu sem za glasbo uporabljal iPod/iPhone cradle za iPhone 4 in občasno USB. Tudi prostoročna telefonija preko BT je delala brez problema. Ker gre pri tem modulu vse preko porta za CD changer, sem moral ob klicu edino premaknit radio na CD, če slučajno nisem imel že prej. Se je pa, mislim da, ob tem tudi dvignil klic, tako da sploh ni panike, pa vsaj zvok je bil ok, mnogoče boljši kot na Dynavin navigaciji za bistveno več denarja, ki sem jo dal montirat v trenutni avto (prostoročno pri Dynavinu je res eno sranje, vsaj na mojem avtu, pa na sploh en kup problemov... no sedaj je itak crknilo vse skup). Z Densionom so mi delovale tudi vse komande na volanu in pri predvajanju iz iPhone cradla ali USB tudi prikaz imen komadov na zaslonu.

Prva verzija BT Lite edino še ni podpirala A2DP (torej profila za poslušanje glasbe preko Bluetootha), ga je pa dokaj kmalu dobila prenovljena verzija. Tako sem ob menjavi telefona zamenjal še vmesnik za novejšo verzijo (starega sem prodal, novega so mi dali s popustom, tako da sem minimalno izgubil). Od takrat sem tudi za poslušanje glasbe uporabljal Bluetooth in tudi s tem ni bilo nobenih težav. Zvok je bil čisto super, kolikor je pač dopuščal tist original radio. Uglavnem, če bi za trenutni avto obstajal primeren Dension Gateway bi ga vrjetno spet nabavil.

Če za tvoj radio obstaja Dension GW, ga priporočam.