Firefox 56 in Legacy dodatki

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Nekje sem bral, da v verziji 56 tistih dodatki, ki imajo oznako "legacy", ne bodo več delovali. Se mi splača počakati z nadgradnjo, dokler jih razvijalci ne apdejtajo (ali pa jih bodo opustili kot številne 32-bitne appe v iOSu)?
Pri meni je na tem 7 od 9
grims-1.gif
dodatkov - pa niti ne gre za obskurne, ampak tudi npr. BetterPrivacy, DownThemAll itn.
Pa še nekaj me zanima... naj bi se Firefox na 64-bitnih Windowsih eventuelno sam posodobil z 32-bitne na 64-bitno verzijo?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Verzija 57 ne 56 prinaša spremembo. Konec novembra izide.
Malo bo treba počakat kaj bo iz tega nastalo. Marsikateri dodatek se bo do takrat ali morda par tednov kasneje prilagodil novim pravilom. Precej starejšega pa verjetno ne. Ravno tu pa bo težava. Kar nekaj malenkosti je, ki so FF naredile to kar je.
Sam poskušal biti bom malo ptrpežljiv. Če ne bo šlo pa preskok. Problem je, da sem se v teh letih navadil na nekaj dodatkov. Kako jih menjati še ne vem.
Najbolj na udaru mi je "super start" ki omogoča precej solidno mrežo prilubljeih s precej nastavitvami.
Ostalo bom še nekako prebolel. Domačo stran z grafičnimi ploščicami, ki je podobna že leta in leta menjat pa bo muka. Zaenkrat pa ne vidim pa neke solidne alternative. Vgrajena varianta ploščic je nič od nič.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Aja, pa res, v 57 bo to, zgleda da sem prehitro bral prezgodaj zjutraj.
grin1.gif

https://www.ghacks.net/2017/09/28/firefox-56-0-find-out-what-is-new/

Upgrade je šel skozi, ampak je še vedno ostalo na 32-bitnem. Sodeč po tej novici:
https://www.ghacks.net/2017/07/22/firefox-56-automatic-32-bit-to-64-bit-upgrade/
...pa naj bi bilo z verzijo 56 avtomatsko prenešeno na 64-bitno.

Zaenkrat bom pustil, zanima pa me, če je to, da zaprtje požrešnega zavihka takoj sprosti RAM, ki ga je ta prej pobiral, lastnost 64-bitnega FF ali česa drugega? V službi imam namreč 64-bitni FF in če tam zaprem zavihek, v katerem je bil Google Maps / Street View, pade poraba RAMa takoj, če pa to naredim na 32-bitnem doma, ni kakšne bistvene spremembe.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Famozna 57 inkrnacija lisice je tu.
Prvi vtisi zelo pozitivni. Zadeva je občutno hitrejša.

Od 12 dodatkov delajo sicer le trije. Za nekatere nadomestka nisem (še) našel.
Glavno zadevo, ki me je nekako precej motila to je postavitev tablic za hitri dostop, ki je bil do danes "Super Start" pa bo zamenjal Speead Deal. Nekoliko je drugačen od SS a ne bo večje težave se navadit nanj. Bo pa kar nekaj klikanja, da bo vse na svojem mestu. Nekaj zadev je boljših kot v SS nekaj zadev pa manjka čeprav je SS bil že precej v letih.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Famozna 57 inkrnacija lisice je tu.
Prvi vtisi zelo pozitivni. Zadeva je občutno hitrejša.

Od 12 dodatkov delajo sicer le trije.

/.../

Zakaj imam občutek, da ko boš ponovno namestil teh 9 dodatkov, da FF več ne bo tako hiter?
rolleyes-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Ne kaže na kaj slabšo odzivnost z zajetno četico dodatkov. Dodatkov je trenutno že prek 20 naloženih. Sem naložil kar nekaj zadev ob iskanju zamenjav a hitrost ne pade nič.
Strani letijo. Zavihkov odprtih krepko prek 10.
Skratka skepsa je minila. Bete pač nisem nikoli probal, ker ni bilo časa se s tem zabavat...
Glede na dosedanjo izkušnjo definitivno ostajam na FF.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.899
113
EU
Novi Firefox je tako hiter, da me je v začetku kar presenetil. Ko sem kliknil na novo temo v Alterju je tako hitro zamenjal okno, da tega sploh nisem opazil in sem še naprej čakal.
bonk.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Kar šiba ja. Meni en dodatek ne dela, ampak bom preživel brez, sem si pa moral takoj zaznamke poiskat pa "po starem" v glavno vrstico ker sem se kar navadil da tam "brskam"...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Lisička spet udomačena. No skoraj. Super Start je zamnjel FVD Speed Dial. Ostalo se je tudi kar našlo. razen

e najdem rešitve za postavit eno okno prek vsega na ekranu. Prej je bil dodatek Always on top. Uporabljal sem za gledanje IPTV v zamiku ki ga ni pri alternativi. Tako se je dobil skoraj izgled samostojne neodvisne aplikacije za TV v browserju.
Ima kdo kakšno rešitev za postavit eno okno browserja nad vse ostalo na ekranu (WIN 10)?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Niti pomislil nisem na to.
Desk pin (sicer je nekoliko nerodno ker je v trayu) bo do nadaljena moral reševati zadevo. Zgleda mi še najbolj priočen od vsega kar sem našel in sprobal na hitro.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Sposodil si bom temo. Na compu, win 10, mi ne zalaufa Firefoxa. Ponovno sem ga naložil, klik na ikono a nič. Če dam brisanje mi javi naj zaprem aplikacijo. Da vidim, da laufa, je ko opravitelja zaženem.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
To sem naredil. Še vedno se ne odpre. Nekje v ozadju pa laufa. Problem je zaradi certifikata. Na Edge pa tut ne spravim.
 
Nazadnje urejeno: