Kaj res ni rešitve za televizijo na PCju?

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Jaz rad verjamem fantom na tehničnih podporah, da tv v živo načeloma vsem uporabnikom lepo dela, ampak meni nikakor. Poskusil T2toGO, Telemachov D3GO, vse možne brskalnike in ene tri mašine, od tega sta dve na frišno sformatirani in poštimani... Slika se zatika, kot da poganjam tv na deset let stari mašini. Enostavno to ni to, kot je na Android telefonu, ker tam pa obe aplikaciji delujejo res vrhunsko. Kaj bi še lahko poskusil? Mašine so vse od dvojedernega z 3giga rama naprej, tako da mi ni jasno, kaj je to?! Tudi na tehnični podpori je fant začudeno poslušal, saj se je mašina po restartu sestavila v parih sekundah, youtube full HD dela bp, a tv šteka ko blesav. Os je sicer pri vseh Win7 ampak dvomim, da bi to blo krivo.... Thx!!!!
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
A Telemachov EON tudi?

Na net si povezan kako? Wifi? kabel? Speed test?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Telemachov EON, kjer se video predvaja kot vsak drug video v brskalniku. Ne vem, kako je pri drugih rešitvah, ampak pri zastarelem D3GO je tist vtičnik res požiral precej CPU-ja. Štekal mi video (na 4 leta starem MacBooku) sicer nikoli ni, je bilo pa nadležno, ker je ventilator postal glasen. Sedaj EON komot laufam na drugem screenu poleg ostalih stvari, video nič ne šteka, prenosnik se pa tudi ne matra, vsaj zaradi EONa ne, ker se video itak dekodira strojno. Trenutno imam odprt EON + par drugih stvari in je CPU usage pod 20%.

Drugače pa količina rama in število jeder vrjetno ni tako problematično. Predvsem je važno, da deluje strojno dekodiranje videa, da CPU nima preveč dela s tem. Za preverit je, kako je z gonilniki in nastavitvami brskalnika za strojno pospeševanje videa. V nasprotnem primeru mora biti CPU dovolj zmogljiv in ne sme imeti preveč dela.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
jaz sem ležal v bolnici en teden in bil prisiljen v uporabo tvina na ipadu, isuse božji ... kaki crap je to na en film al pa fuzbal tekmo crashne app vsaj 5x
smile-1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Ma saj to me jezi, mašine niso glih kr neki, poštimane imam, net je pa tudi T2 100/10 in tudi Utorren filme dol potegne kot bi rekel keks. Osem mega na sekundo bp na kablu, a tv šteka. Jezi me še to, da dam v browserju na predvajalniku quality slike na najbolj slabo 240p a hudič še vedno šteka... grr, pa naj bo Chrome, Firefox, živ hudič. Enostavno povsod, kot da sw nekaj jebe...
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
jaz sem ležal v bolnici en teden in bil prisiljen v uporabo tvina na ipadu, isuse božji ... kaki crap je to na en film al pa fuzbal tekmo crashne app vsaj 5x
smile-1.gif

Zanimivo meni nikoli ne crashne, pa vporabljam na tablici, mobiteli, nikoli težav. So pa vsi android.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Meni je krešal laptop na wrt 54gl, dokler nisem ob 16 mega liniji menjal router za enega monstruma Asus rt ac 3200 od takrat dela v nulo lahko gledam na laptopu TV preko wiifi ob enem pa še TV vleče iz notesnika hkrati UHD film in ga predvaja na klasičnem LCD ju. Gre pa laptop router wifi, wifi tv pa žično, ker sta pač relativno skupaj sicer bi po mojem šlo tudi wifi......
 
Nazadnje urejeno: