Priprava datoteke za tisk

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
V photoshopu sem naredil nek napis z logotipom, ki bo tiskan na črno majico. Končni izdelek sem izvozil kot PNG, seveda brez background layerja (ki je predstavljal črno barvo majice). Zdaj imam torej PNG sliko s prosojnim ozadjem, ki sem jo potem kopiral v Illustrator, s katerim pa še nisem delal... Kako v njem nastaviti, da bo končna datoteka v PDF formatu imela prosojno ozadje?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
zakaj se ukvarjaš s PDFjem? V tisk daj PNG, PSD, EPS....

A je to "fotka" ali napis, ki se bo izrezal? Ker tiskar bi verjetno najraje vektorsko obliko. Photoshop pa za to seveda ni primeren. In tudi izvoz in uvoz v drug program ne bo rešil "problema".
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Ni fotka, ampak en preprost logotip in naokoli napis... saj pravim, vse je narejeno v Photoshopu, Illustrator je zame nekaj novega... ko sem poklical v tiskarno, tam bi najraje imeli narejeno v njem, da imajo čimmanj dela... ne vem, mislim da mi je ženska omenila PDF format...
Ma jaz jim bom lepo nesel PSD in PNG datoteko, potem naj se pa oni naprej ukvarjajo s tem, pretvarjajo v vektorje, itd...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
In fotošop ni primeren za to kar bi ti imel. In pretvarjanje ne gre tako kot ti misliš. V nasprotni smeri ja, tako kot pa tu rabiš pa malce težje.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Gre, gre, je šlo že večkrat. Res pa je da je veliko odvisno od slike. Enostavne, kot so na primer logotipi, naredi "u nulo".
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
V photoshopu sem naredil nek napis z logotipom, ki bo tiskan na črno majico. Končni izdelek sem izvozil kot PNG, seveda brez background layerja (ki je predstavljal črno barvo majice). Zdaj imam torej PNG sliko s prosojnim ozadjem, ki sem jo potem kopiral v Illustrator, s katerim pa še nisem delal... Kako v njem nastaviti, da bo končna datoteka v PDF formatu imela prosojno ozadje?

hm... png je bitni, če se ne motim... torej moreš traceat...

a tega logotipa nimas v vektorskem formatu? odpri ga v ilustratorju in tukaj vse nastavi... photoshop res ni program za vektorje...

če hočeš ti lahko jest spravim v pdf vektorsko...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Res je. Samo tudi ce v ilustratorju pre-sejvaš png v pdf ni vektor
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
V IT-ju ni prostora za slovenščino. Enostavno gre preveč energije v izrazoslovje in zato trpi varnost.

OT:
Za tiste, ki mislijo, da je pdf nekakšen vektorski format. PDF je v tem primeru le nekakšen ko(j)ntejner, ki lahko vsebuje rastrsko ali vektorsko datoteko. Se pa da tiskati tudi rastrsko sliko, če ustreza zahtevam.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
Ne, tudi meni gredo kocine pokonci, kadar slišim te, naravnost neposrečene slovenglish hibridnice. Ampak včasih lahko traja tudi do 30 sekund, da se spomniš pravilnega slovenskega izraza in to je že prekinjen miselni tok in je*eš takega IT-jevca, ki ne ve kaj je hotel povedati ali celo narediti.
evil.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
"Samo tudi ce v ilustratorju pre-tvoriš png v pdf ni vektor"

pretovriš je pravilni izraz.

in ja, pdf je pač datoteka, ki je lahko ali vektorska ali bitna, ali pa oboje. pač prenese vse. shrani tudi fonte. pač taka univerzalna datoteka.