BBQ Smokerji

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Traditional Smoke&Grill BBQ Meetings are back!
smile-1.gif


Sezona BBQ-ja sicer traja vse leto, za začetek glavnih druženj ob smokerjih pa so najprimernejši dolgi pozno pomladni dnevi. Letošnja otvoritvena lokacija je prečudovita. Stari Maln - gozd, potok, mlin, prostor za smokerje in veliko obiskovalcev - zraven pa seveda lokal z odličnim pivom Human FIsh in POZOR - najboljšim šmornom iz ponve gospe Mirjam!
Pa ne samo to, Stari Maln ni nikakršen novinec v BBQ-ju in že lep čas nudi tudi meso iz svojih domačih smokerjev, kar je vredno vseh pohval in samo še en znak, da bomo tu še posebno dobrodošli.
Letos je za slovenski BBQ posebno leto, zato bo na druženju prisotna tudi ekipa Slovenian BBQ Society. Peter, Dejan, Miki in Aleš bomo na voljo za vsa vprašanja in za spodbudo vsem, ki razmišljate, da bi se aktivno s svojo ekipo ali kot člani drugih ekip udeležili prvega slovenskega BBQ tekmovanja - Slovenia BBQ Open 2017, ki bo septembra na Zbiljskem jezeru.

Za začetek pa skupaj prirpavimo najboljši BBQ prvega Žarovnijskega BBQ Meetinga leta 2017! Prinesite svoj pokrit žar ali smoker, izberite si recept in sestavine, pripeljite družino in povabite prijatelje. Kot vedno bomo na koncu prisluhnili glasu ljudstva, ki bo izbral tokratno najboljšo ekipo srečanja. Se še spomnite lanskih zmagovalcev? Že slišim klice izzivalnih ekip?

Vse informacije na bbq@zarovnije.si

Lep žarovniški pozdrav in upam, da se vidimo v soboto 10.6.2017 v Starem Malnu na Vrhniki. Srečno!
wink-1.gif


 
Nazadnje urejeno:

Chuck

Pripravnik
12. feb 2016
59
0
6
Bolj kot berem tele strani bolj me ima da bi tudi sam kaj smoukal. Na žerjavici pečem že vrsto let, kar se pa dotiče smokerja sem pa čisto noob.

S kakšnim smokerjem bi bilo najbolje začeti, da nebi denarnica preveč trpela.Pač en price/performace kompromis.

Kaj od opreme je še priporočljivo imeti za štart.

Hvala in LP
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Pozdravljen, da ne delam reklame brez predstavitve - vabljen na naš event, ki ga vidiš zgoraj. Verjetno bo videti Weber žare in zagotovo ProQ smokerje - upam še na kakšen DIY in še kakšen smoker drugih proizvajalcev. Pomojem najboljša varianta, da jih vidiš v akciji.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Še dva dni do BBQ MEETINGA v Starem Malnu
wink-1.gif

Nekaj pomembnih informacij za aktivne udeležence in še bolj pomembnih za obiskovalce. Vsi, ki boste prišli s svojimi žari in smokerji pridite do 9ih zjutraj. Najbolj pridni bomo tam že ob 6ih, tako da če kdo rabi dodatne BBQ ure lahko pride že takrat. Z avtomobili je možno pripeljat opremo na mesto, potem pa se avte prestavi nazaj na spodnje parkirišče pri rampi. Po jutranji kavici zakurimo in najbolje, da si doma že v toliko pripravite vse skupaj, da bi bilo najkasneje ob 10.30 že v smokerjih. Ko bo to mimo smo "frej", kar pomeni da se posvetimo debati in druženju, zraven pa uživamo ob pogledu na četico smokerjev v akciji.
wink-1.gif

Obiskovalci, ki Stari Maln poznate že veste, da se da naokoli naredit par krajših izletov, potem pa ste nekje do 14h vabljeni na prizorišče. Ob 15h bomo imeli BBQ DEMO delavnico. Prikazali bomo osnove za dober začetek in obenem predstavili SBBQS -
Slovenian BBQ Society, ki v septembru organizira prvo slovensko KCBS BBQ tekmovanje - Slovenia BBQ Open 2017. Ekipe še vedno dobrodošle in če bo interes se lahko v soboto popoldne vsedemo za malce bolj poglobljeno predstavitev.
Zdaj pa tisti najbolj "aktiven" del. Okrog 19h bomo vsi pitmajstri pripravili BREZPLAČNO degustacijo BBQ-ja. Namen degustacije je, da se obiskovalcem predstavi okus tradicionalnega ameriškega BBQ-ja, obenem pa boste lahko s kuponi, ki jih bomo razdelili, oddali svoj glas za najboljšo ekipo tistega dne. Ekipa Stari Maln bo v soboto na svojem meniju tudi predstavila hišni BBQ, tako da vabljeni na kosilo od 12h naprej. Vse informacije na voljo preko FB sporočil in na email bbq@zarovnije.si.
Srečno in se vidimo v Starem Malnu!
wink-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Pozdravljeni vsi ljubitelji pravega tradicionalnega low&slow BBQ-ja,

16. in 17. septembra 2017, se bo na Zbiljskem Jezeru odvilo prvo slovensko BBQ tekmovanje po pravilih KCBS - Slovenia BBQ Open 2017. Prijavljenih je že 25 ekip, od katerih je 5 slovenskih. Tekmuje se po pravilih KCBS, vendar za registracijo ekipe na tekmovanju ni potrebno biti njihov član, razen v primeru, da želite biti vključeni v točkovanje za sezono. Tekmovalnih kategorij je 5: Pork(pulled pork), pork ribs, beef brisket, chicken in Mystery box (določi organizator). Slovenian BBQ Society 26. avgusta prireja še en Cooking Class, kjer se bomo posvetili pripravi teh 4ih kategorij. Class bo izveden v Gostilni Gerbec na Igu in bo enodneven, vodijo pa ga pitmastri SBBQS. Traja od jutra do večera. Tokrat smo zaradi tekmovanja v septembru na ponudili tudi opcijo, da si pripeljete svojo opremo in izvedete "competition bbq cook" v okviru classa na svoji opremi. Za sestavine bo poskrbljeno.

Če vas zanima smo na voljo za vse informacije. Srečno!

 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Pozdravljeni,

spodaj najdete nekaj utrinkov s prve slovenske tekme Slovenia BBQ Open 2017. Zadeva je uspela in presegla pričakovanja, kljub dežju. Za prvo tekmovanje v novi državi je bilo št. ekip preseženo za več kot 100% - 27 ekip skupno, od tega 6 slovenskih. Slabemu vremenu navkljub je bilo tekmovanje zelo uspešno izpeljano, tako da so ekipe po vrsti napovedale vrnitev naslednje leto.

Najboljši slovenski rezultat po kategorijah je dosegla ekipa JailhouseBBQ iz Maribora in sicer 2. mesto v kategoriji Ribs.

Najboljša slovenska skupna uvrstitev pa je 16. mesto za ekipo Špena BBQ.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.477136245993242.1073741831.387207724986095&type=3

Lep pozdrav.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Pozdravljeni,

spodaj najdete nekaj utrinkov s prve slovenske tekme Slovenia BBQ Open 2017. Zadeva je uspela in presegla pričakovanja, kljub dežju. Za prvo tekmovanje v novi državi je bilo št. ekip preseženo za več kot 100% - 27 ekip skupno, od tega 6 slovenskih. Slabemu vremenu navkljub je bilo tekmovanje zelo uspešno izpeljano, tako da so ekipe po vrsti napovedale vrnitev naslednje leto.

Najboljši slovenski rezultat po kategorijah je dosegla ekipa JailhouseBBQ iz Maribora in sicer 2. mesto v kategoriji Ribs.

Najboljša slovenska skupna uvrstitev pa je 16. mesto za ekipo Špena BBQ.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.477136245993242.1073741831.387207724986095&type=3

Lep pozdrav.

vidim da ste meli jima johnosna tudi tukaj... sem na privat zabavi jedel njegovo peko...mi je blo vsec :D
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
@twinman, ni blo uredu, blo je full OK, glede organizacije ne dvomim sej ste ta pravi kerlci skp uletel, tist, kar je blo za probat lohk rečem vsak dober ampak tud vsak nekja posebnega.
P.S. povabilo še zmeraj velja
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Jima Johnsona so imeli na privat zabavi zato, ker ga je SBBQS pripeljal, kot že maja....takle mamo!
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Jima Johnsona so imeli na privat zabavi zato, ker ga je SBBQS pripeljal, kot že maja....takle mamo!
wink-1.gif

hahah ja hvala ne :D...ded je faca...in kuha tudi super.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Fantje hvala. To ni za mene, ampak za prijatla in je že skor nakazal. [cenzura] ga, bolje da jaz dobim za pir kot nekdo ki ga ni
smile-1.gif
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
ne kupuj tukaj!
Ker je to scammer spletna stran. Samo dnar boste stran vrgli!
Spletna trgovina je stara nekaj dni!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Fantje hvala. To ni za mene, ampak za prijatla in je že skor nakazal. [cenzura] ga, bolje da jaz dobim za pir kot nekdo ki ga ni
smile-1.gif
Pa dobr no....
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Fantje hvala. To ni za mene, ampak za prijatla in je že skor nakazal. [cenzura] ga, bolje da jaz dobim za pir kot nekdo ki ga ni
smile-1.gif
Pa dobr no....
Res ni zame. Zaenkrat uničujem Ðemija in mi je dovolj. Je pa res, da že mečem uč na Webra. Ker mal slike objavljam na FB, kaj cmarim, bi radi še frendi nabavili mašine. Se razume, boljše od mojega.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Tile Kamado in BGE, je res čiščenje tako enostavno, kot piroliza v pečici? Potem pa samo pobrišeš prah? Deflektor se tudi samo obrača in vročina skuri odvečne maščobe in ostanke?

Kaj se pa priporoča, kot dodatna oprema, v primeru ko ne želiš da maščoba odteka nekam. Recimo da bi želel da se zelenjava lepo scvre v olju, to olje pa bi potem želel tudi na krožniku. Vsi dodatki, ki jih gledam, imajo neke luknjice.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Nima nihče tega doma?

Kaj pa komentar na različne znamke, v bauhaus vidim da prodajajo 52cm za samo 800 eur, medtem ko kamado in BGE sta ~1500