Blok, skupne površine - skupna elektrika

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Investitor je gradil bloke in imel pogodbo za poslovni odjem, pogodba je seveda bila na pravno osebo.
Sedaj so se stanovanja prodala in smo se vselili ter opazili, da plačujemo nekam drago skupno elektriko. Po pregledu zadev se je ugotovilo, da so stvari ostale, kot so bile; poslovni odjem, priključna moč "brez merjenja moči" (ne vem točno kaj to pomeni)...

Klical sem distributerja, da bi preklopili na gospodinjski odjem...in dobil sila različne informacije:

- da se to ne da, ker je pogodbeni partner pravna oseba (upravnik)
- da se to na da zaradi večje priključne moči
- da se da uraditi gospodinjski odjem kar se tiče omrežnine, ne pa tudi same cene električne energije...
- da se to da urediti, če bi si nek stanovalec skupno elektriko pisal nase...

Ðizus...od česa se sedaj to odvisno? Al mene nekdo po telefonu malo scat vozi...?

Lahko pogledate, kako imate drugi na položnicah?
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:


- da se to ne da, ker je pogodbeni partner pravna oseba (upravnik) - Pogodbena stranka je upravnik PO POOBLASTILU bla- bla- bla...!
- da se to na da zaradi večje priključne moči - Priključna moč je le en od faktorjev v ceni elektrike
- da se da uraditi gospodinjski odjem kar se tiče omrežnine, ne pa tudi same cene električne energije... - gospodinjski odjem je za zasebne odjemalce/stanovalce. Poslovni morajo imeti drug odjem in števec
- da se to da urediti, če bi si nek stanovalec skupno elektriko pisal nase... - LAŽ!

Ðizus...od česa se sedaj to odvisno? Al mene nekdo po telefonu malo scat vozi...?
Upravnik je gnil. Take stvari se uredi v nekaj dneh!

Lahko pogledate, kako imate drugi na položnicah?
Pri nas so iz poslovnega prostora naredili več stanovanj, pa je investitor uredil zadevščino v nekaj dneh, ko je dobil dovolj3enje za spremembo iz poslovnega v stanovanjski namen.
Nekaj sem ti nadrekal vmes nekaj pa na koncu!
Stisnite upravnika za jajca, saj ga plačujete!
10.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Mi sploh nimamo nobenega poslovnega prostora...

Ker sumim da upravnik ali nima pojma ali pa nekaj mutijo (ker dobijo nek %) sem sam klical elektro in mi še ni ratalo dobiti pravega odgovora (so me vezali na 5 koncev, dokler mi niso povedali, da prave osebe ni več v službi)!
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Danes sem se dokopal do informacije, da se ne da spremeniti poslovnega odjema v gospodinjskega na skupnih povrsinah... Da je tak kriterij dolocil SODO...
 
Nazadnje urejeno:

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
A lahko kdo pogleda na položnico, po kakšni tarifi se vam obračunava skupna elektrika? Original računi za skupne površine se nahajajo na iiPortalu ponavadi...

Ali nihče tega ne kontrolira
smirk-1.gif
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
A lahko kdo pogleda na položnico, po kakšni tarifi se vam obračunava skupna elektrika? Original računi za skupne površine se nahajajo na iiPortalu ponavadi...

Ali nihče tega ne kontrolira
smirk-1.gif

Gospodinjski odjem ... starejši blok.

Imate upravnika, pa naj preveri vse papirje in uredi gospodinjski odjem.
https://www.uradni-list.si/gla...tricne-energije

"Izrazi uporabljeni v teh splošnih pogojih imajo naslednji pomen:
– gospodinjski odjem: je poraba električne energije za potrebe gospodinjskega odjemalca;
– gospodinjski odjemalec: je odjemalec, ki kupuje električno energijo za lastno domačo porabo, kar izključuje opravljanje gospodarske ali poklicne dejavnosti; "