tujec - nakup nepremičnine v SLO

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
poslovni partner iz azije je izrazil željo po nakupu nepremičnine v LJ. ker se sam ne spoznam nič na to, mu ne morem kaj dosti pomagati, razen da ga usmerim na kako nepremičninsko agencijo. mi zna kdo katero priporočiti?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Prvo bi mu svetoval da si najde nepremičnino ki ga zanima. Ko jo bo našel bo ugotovil da jo najverjetneje prodaja napremičninska agencija in potem nastopi veličasten moment! Voiiiila! Našel si (to) svojo agencijo
wink-1.gif
No.. ker pač to ni nobena znanost mu bodo oni razložili kako je pri nas v SLO z nakupom napremičnin če jih kupujejo fizikalci iz 3. sveta. Ampak glede na to da so rusi pokupili svašta ki prav tako spadajo v kategorijo tretji oz. ostali svet ne bi smela biti težava kajti ponekod ne moreš kupiti, lahko kupi samo podjetje.... Skratka kaj ti hočem povedat, to mu bo uredila vsaka koliko toliko renomirana agencija. Drugače pa povej kje sploh kupu on to nepremičnino in mu bomo tudi agencijo svetovali če jo res želi pred tem.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Jaz sem pred zelo kratkim prodal nepremičnino tujcu (rusu). Sicer popolnoma brez agencije, ker nebi napravila nič kar nisem jaz v parih urah.

Je bil pa “enostaven” postopek, ker smo nepremičnino napisali na enega od otrok omenjenega rusa, ki pa je bil nemški državljan, kar je celoten postopek neprimerno poenostavilo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
lej, človeku jaz ne mislim iskati nepremičnin po LJ, niti mu ne želim urejati papirjev, to naj mu naredi neka agencija., ki je za to usposobljena in bo za to tudi plačana. zato pa mu ne bi rad predlagal prve, ki jo naje google, ampak me zanima, če mi zna kdo priporočiti kako, ki ni ravno one-man-band in ima izkušnje s prodajo nepremičnin tujcem.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
za tiste 3-4 jurje provizije se komot jaz ponudim, mi nena gnar smrdi, ravno toliko smo letos prihranili ko sem sam kupoval stanovanje brez agencije
papirologije je pa bilo za 5 ur, pa dva dni letanja
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Pogledat je treba za kakšnimi večjimi agencijami, katere imajo verjetno s tem tudi izkušnje, npr. Stoja nepremičnine ipd.
Drugače pa glede na to da ni državljan EU ne bo lahka oz. ne vem če sploh gre...razen če se je kaj spremenilo na tem področju.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na kratko, poleg nekaterih zakonskih omejitev (meja, vojska,...) je za tretjedržavnike najpomembnejša recipročnost - če lahko slovenec kupi pri njih, je velika možnost, da bo tudi on pri nas. Če ne pa d.o.o.,...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
Citat:
Uporabnik zino pravi:
za tiste 3-4 jurje provizije se komot jaz ponudim, mi nena gnar smrdi, ravno toliko smo letos prihranili ko sem sam kupoval stanovanje brez agencije
papirologije je pa bilo za 5 ur, pa dva dni letanja
za 3-4 jurje najmanj kar pričakujem je, da boš znal povedati, pod kakimi pogoji lahko državljan južne koreje kupi nepremičnino pri nas (fizična oseba, d.o.o., ...)
smile-1.gif

tale stoja nepremičnine izgleda obetavno, fotografija osebja na njihovi kontaktni strani se mi še posebej dopade
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik zino pravi:
za tiste 3-4 jurje provizije se komot jaz ponudim, mi nena gnar smrdi, ravno toliko smo letos prihranili ko sem sam kupoval stanovanje brez agencije
papirologije je pa bilo za 5 ur, pa dva dni letanja

LEJ, lepo ti je razložil tak da ne prdaj!
hysterical-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
lej, človeku jaz ne mislim iskati nepremičnin po LJ, niti mu ne želim urejati papirjev, to naj mu naredi neka agencija., ki je za to usposobljena in bo za to tudi plačana. zato pa mu ne bi rad predlagal prve, ki jo naje google, ampak me zanima, če mi zna kdo priporočiti kako, ki ni ravno one-man-band in ima izkušnje s prodajo nepremičnin tujcem.

Jaz ti nekaj drugega govorim ti pa se že v štartu "zaletavaš". Bom poskusil drugače, iščem matičarja, iščem primeren prostor za poroko, iščem text za domiselna vabila za svate ampak hudič... nimam še neveste.
evil.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik sass pravi:
lej, človeku jaz ne mislim iskati nepremičnin po LJ, niti mu ne želim urejati papirjev, to naj mu naredi neka agencija., ki je za to usposobljena in bo za to tudi plačana. zato pa mu ne bi rad predlagal prve, ki jo naje google, ampak me zanima, če mi zna kdo priporočiti kako, ki ni ravno one-man-band in ima izkušnje s prodajo nepremičnin tujcem.

Jaz ti nekaj drugega govorim ti pa se že v štartu "zaletavaš". Bom poskusil drugače, iščem matičarja, iščem primeren prostor za poroko, iščem text za domiselna vabila za svate ampak hudič... nimam še neveste.
evil.gif
nikoli nisem razumel ljudi, ki so se oglašali v neki temi, čeprav niso imeli neč pametnega za povedat, ampak so bluzili o nečem irelevantnim. bil sem na obisku pri korejcu, mu opisal lepote naše dežele in ga napalil, naj si kupi stanovanje še v LJ. če bo kaj iz tega in bo res prišel v slovenijo, bom zdaj vedel, kam ga napotit naprej. če pa se bo malo ohladil in ugotovil, da ne potrebuje še enega stanovanja v evropskih prestolnicah, pa tudi nobene škode.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Saj sem pa vse povedal kar moras vedet. Poslji mu link nepremicnine.net kjer bo nasel nepremicnino ki jo trzi agencija in ta mu bo pomagala. One man band ali kolektiv pa ni vedno merilo sploh pa pri takšnih tipskih poslih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Prav tako si dobil imena dveh agencij pri nas ki imata bolj ali manj najširšo bazo nepremicnin ce se mu ne da iskati
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pozabljaš, da išče nepremičninarja, kateri mu bo natvezil takšne zgodbice, da bo poševnookec drkal na slike lepote naše dežele, ker zaenkrat pozna Slovenijo samo iz njegovih opisov.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
tut jest nimam kaj pametnega za dodat, razen da je McGiver podal tocen odgovor, ki naj ti bo osnova za nadaljnje korake