Renault servis

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Živjo,

Pred kratkim sem kupil Renault grand Scenica (2014), pa glede na to, da ni veczv garanciji, nekak nimam interese ga vozit na pooblaščen servis - ali pač?
smile-1.gif


Tko, da ce ima kdo kakšno idejo kje v lj ali okolici lj je kaksen dober majstr, bi bil zelo vesel.. Baje je en v Mavčičav dober (modri dirkac?) sam nimam nobenega kontakta, ce ima kdo..

Hvala za info,

Lp
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Kul, vzeto na znanje, hvala

Če pa kdo še ve, kaj se menja na 150.000 km, motor 1.6dci 130Km, bi bil pa sploh vesel... na uradnem servisu so sam rekli 500-600€ (še neki mikrojermeni se menjajo itd..)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Motorja ne poznam, ampak mikro jermen zanj stane celih 20€.

Reci jim za predracun, po postavkah.

Po mojih izkusnjah nepooblascen servis ni nujno cenejsi. Marze za material ima ponavadi visoke, ura ni bistveno cenejsa, ti pa marsikateri pooblascenec ponudi tudi neoriginal nadomestne dele, ce so cenejsi.

Potem povprasas mehanika, ce ti je pripravljen ponudit material po posteni ceni (t.j. ne bistveno visji od tiste, ki jo dobis sam - cene lahko preveris na www.autodoc.si). Ce ne, gres dalje. Velja pa tule se bolj kot drugje: kdor jezika spara, strada. Sam od sebe ti postenih cen ne bo ponudil nihce (pooblascen ali ne, nima veze), ker 80€ za uro bo placal malokdo, 200% marzo za del XYZ pa marsikdo.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
Na pooblaščenem servisu zahtevaj predračun z Motrio nadomestnimi deli.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Nja, recimo na Pleško cars, piše, da ti jih vgradijo ko je veozilo staro 5 let, pri Kalanu ko je 6let.. prej verjetno ne dajo zaradi tega, da malo zaslužijo, potem pa zato, da še k njim voziš vozilo.. nevem, moram v ponedeljek malo preklicati servise.



Homologirani nadomestni deli Motrio

Za vozila starejša od 5 let, je Renault razvil blagovno znamko Motrio, ki je značilna po svoji rdeči embalaži. To so nadomestni deli, ki so enakovredni originalnim nadomestnim delov in homologirani s strani proizvajalca. So cenovno dostopnejši, tako da postane vzdrževanje takšnih vozil cenejše. Nadomestni deli Motrio so namenjeni tudi drugim znamkam, ne samo vozilom Renault.

Vir: http://plesko-cars.si/AvtoDeli


@blazko: hvala za nasvet, bom tudi v tej smeri probaval kaj storiti - niti nisem vedel, da se lahko pogajaš pri servisih - slišal sem samo, da lahko svoje olje nosiš, pa še to te kakšni baje grdo gledajo...
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Sej pa zdje malo razmišljal, zakaj dajejo Motrio šele po 5ih, 6ih letih notri - prej je avto verjetno v garanciji in garancija zahteva original dele, I guess...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
zakaj šele po 5 letih? Ker takrat nekje je meja kjer že folk težko nategne da so original deli bog i batina.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Da ne odpiram nove teme:

kaj pa kak Renault servis v MB?

Kak je Štajerski avto dom ali pa Koletnik v MB? To sta pooblaščenca, kaj pa privat?

Lp,
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KZS

sem pol avto peljal h svojemu mehaniku, nareidl normalen servis (ni bilo potrebe po velikem servisu), vzel 190€ (menjpal ze zglob na gumi) - na uradnem so mi hoteli zgolj za klasičen servis vzeti 290€... ZA tistega ta hudega na 150.000, so mi pa naračunali 790€...:)