Pomivalni stroj samo izčrpava vodo

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.292
9.047
113
valjda boš mieleta ubodel, tam pri 1500 € se začne.
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.184
1.794
113
Eno je strošek popravila..drugo pa dejansko kaj je narobe?

Si to uspel izvedet?

Da ne bo to na koncu pogosta napaka tega modela, nov del na ebay.ju za 36 EUR in eno urico zafrkancije ker boš prvič v življenju to delal (s pomošjo yxoutuba)?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Teklo bo na spodnjem robu vrat in nikjer drugje, ali če že želiš, pod vrati, ker edino tam ni dihtunge, saj se zaprta vrata potopijo v vodo spodaj.
Mi je pa zanimivo o kakšnem aquastopu se pogovarjate, ker do sedaj sem mislil, da je aquastop tista "škatlica" na dovodni cevi za vodo, tik za pipo, ki prepreči iztekanje vode v primeru pretrganja cevi. Tisto pod strojem pa je sistem za zaznavanje prelivanja.
Ampak človek se vsak dan kaj novega nauči.

Ne vem koliko ima Aquastop samo s pretrganjem cevi, je pa cev vsekakor narejena tako, da tudi če poči voda steče v stroj kjer dvigne plovec in tisti plovec potem zapre ventil pri pipi. To je en sistem, nista dva ločena. Isto se zgodi, če spodaj poči kaka cev in voda spet dvigne plovec.

Mislim, da govoriva o dveh povsem ločenih zadevah.
Ena (moja) je na dovodni cevi takoj za pipo v steni in če tista cev poči teče kar lepo po tleh, deluje pa samo na povečanem pretoku in nič drugega.
Ti (po moje) govoriš o nivoju notranje vode in sistemu za prelivanje, tisti pa zapre dovodni ventil stroja in vklopi izčrpavanje.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.030
75
48
Ja je pršu servis danes.Spodaj vse dotrajano.Pumpa,semering,vsa tesnila.Je reku servis 200 eur.Pa še odpelat bi ga mogli.Vprašanje,kako dolgo bi še kaj elektronika zdržala...So rekl da naj rajši novega kupim.Da je odslužil.Ker bi mogli celga razdret na servisu.
 
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
midea?


ajd zajebavam se. Midea je kitajski velikan kt nekakšen beko. Poleg midee imajo ša haierja (ta je rekel da bo kar delal za eu se bo delalo v EU državah in mislim da to vsaj delno drži). Midea ima recimo dost znan brand pod sabo in sicer comfee (klime)

uglavn bobi jih zaenkrat še nabavla pr midei (45 cm širine pa nekateri 60 - pač tisti made in prc), tako da iz prve roke nimaš večjih težav najt mide. Pri nas je kot take ni, drugje po EU pa je kar fino prisotna
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.329
969
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Ja je pršu servis danes.Spodaj vse dotrajano.Pumpa,semering,vsa tesnila.Je reku servis 200 eur.Pa še odpelat bi ga mogli.Vprašanje,kako dolgo bi še kaj elektronika zdržala...So rekl da naj rajši novega kupim.Da je odslužil.Ker bi mogli celga razdret na servisu.

danes se nikomur več ne ljubi nič popravljat. Vse bi menjali... Sicer ne vem kak model imaš, ampak če imaš kaj iz takratne višje serije, bo vsak sedanji slabši kar se izdelave tiče. Razen Miele za 1500. Pa ne da zajebavam. Tako pač je. Podobno kot pralni stroji. 10 let nazaj skoraj vsi nerjaveča kad, lahko si menjal ležaje... danes pa vse plastik fantastik. izračunano da nekako zdrži garancijo in to je to.

Sej pa veš, da semeringi, ležaji so po par €/kos. Ne vem no. V pomivalnem res ni neke znanosti.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.030
75
48
Sam premišljujem,če se res splača dat za pomivalca 1000 in več eur.Kok je boljši od cenejših?Dober ne primerjava z onimi k so 190 eur.Pač od 500 eur dalje.Kot so znamke Bosch,Siemens?Miele tak vem da je na vrhuncu.Govoril sem tudi z serviserjem Miele.In mi je sam predlagal Miele pomivalni stroj v rangu od 900 do 1300 eur.Da je stroj res narejen tako kot je treba.Da ne bom obžaloval.Je reku,lahk že vidiš pr sušilnem stroju in pralnem stroju.Tak da res ne vem kaj narest.Naj naročim Miele danes?

Gledu sem tega Boscha,k vam bom dal link.Isto ima 3 košaro za pribor,kar je obvezno pr novem pomivalcu sm si reku k ga bom menjal.Siemens je isto k Bosch,mi je včeri serviser reku.Sam da dajo kakšen program več in pokasiro 100-150 eur več.Vse ostalo je isto.

Tale Bosch.

https://www.bigbang.si/pomivalni-stroji/sms68ti01e-vgrpoms-bosch-598065

Tale Miele.

https://www.miele.si/gospodinjski/pomivalni-stroji-2510.htm?mat=09921040&name=G_6200_SCi

https://www.miele.si/gospodinjski/pomivalni-stroji-2510.htm?mat=10344760&name=G_6730_SCi

Med temi tremi modeli zbiram.

Vaši predlogi in mnenja prosim.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.292
9.047
113
no no, nikar... mi smo pač bantu dežela... poglej na miele.de, ali at.. pa boš videl kje si. Midva imava serijo 6860, pa še nismo najvišje. Siceer je kar malo nerazumna dat toliko za pomivalca, ampak je res narejen tako kot treba, že samo zapiranje je mehko, kot na premium zadeva, moti pač to, da za te razlike, plačaš ko zmešan.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.034
4.047
113
Gorenjevi pomivalni stroji niso ok?

Naš Candy TC ELECTRONIC 5.20 je začel na dnu vrat kapljati pa sem poskusil očistiti vse gume, ampak starost naredi svoje in očitno so preperele, rezevrnih delov za tako star stroj se ne dobi, tako da sem gledal tega od Gorenja:
http://www.gorenje.si/izdelki/.../gi67260/539006
 
Nazadnje urejeno:

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.207
3.362
113
Jaz ta model nebi vzel samo zaradi tega, ker po pranju sam odpre vrata, da gre para ven. To sem prakticiral 15 let nazaj, pa sem moral potem menjati pult, ker se je začel napihovat zaradi vlage.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.030
75
48
To sem tudi jaz v dvomih.Da mi ne bo začel čez čas,pult napihovat.Čeprav kao piše,da se to ne zgodi.Če bi imel delovni pult iz Inoxa,pol res nima kaj bit.Tak so pa ti iverali...pa ne rabi veliko vlage...

Mislim,da bom kr tega Boscha uzel k sem dal link.50 eur bom doplačal,da bom imel 5 let garancije.Po 5 letih pa kak bo bo.Ker 11 let dvomim,da mi bo delu kot ta Bosch.

https://www.bigbang.si/pomivalni-stroji/sms68ti01e-vgrpoms-bosch-598065

To je to.Ima tud 3 predal za pribor.Druga pa rabim ne.

Tega starega podarim.Do petka je na voljo.Ker v petek pride nov,in tega odpeljejo ob dostavi novega.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.292
9.047
113
zraven pomivalca dobiš nek trak, ki ga nalepiš na kritični del pulta.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.030
75
48
AndY1

Poglej pr temu Gorenje.Kako so kaj košare razporejene.Če se poklopijo vse dol,sploh za velke lonce in podobno.In če so kokr tolk fiksne.Da ni vse razmajano,ko da je že par let delal.Pejt v trgovine in poišči ta model in ga prečekiraj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odpiranje vrat kompenzira slabo sušenje! To se vidi na plastičnih posodah ko ostanejo kapljice gor.
Sam sem pred cca 5 leti kupil Bekota preko ene "super-duper-nategljive" internetne trgovine Oskar-neki v Sloveniji (mislim, da je šlo za neke utaje DDV,...). Najprej smo se zakačili glede garancije, ker Beko ima samo na nekaterih trgih 5 let - na nemškem (od koder je prišel stroj) pač ne, pa mi je "direktor" te spletne trgovine s svojo "ledvico" garantiral, da bo on kril servis do 5 let - no sedaj se ne rabi več v vrsto postavljat za dializo, pet let je mimo. Sicer je bil stroj skoraj najvišji model od Beka in mi ni žal niti minute. Tako, da počasi grem z vsemi stroji k turkom - pralni je že.
Kaj hočem povedat? Po 5 pomivalnih strojih (Candy 2X, Gorenje, AEG in Beko) ne vidim prav nobene logike se stegnit za 1000+€.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.281
5.314
113
Jest bi šla popravljati 11let starega. Na pol sem se preklala 4 leta nazaj, da bi dobila pomivalca s C kategorijo sušenja, ti.so res posušili. Ni bilo... Sem nabavila enga boscha s zeolith al kaj je tisti hudič, da bolj posuši. Mrbit glede na to kaj so mi eni jamrati ko sem sprasevala, ampak če je kaka plastična posoda z rinko za podstavek, moram brisati. Tašča popravlja svojega candyja zadnjih 5 let, star je pa ene 15. Pa ni neumno...
 
Nazadnje urejeno: