Pomivalni stroj samo izčrpava vodo

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Pozdravljeni
No,pa je prvič po 11 letih zatajiv Bosch pomivalni stroj.Dal sem prat posodo,in po 20 minutah vrže vodo ven.Grem pogledat,k mi je blo čudno_Odprem stroj...vame vroča para izpuhne.In čas je tudi odšteval.Zaprem nazaj vrata.In črpalka non stop na vseh programih samo laufa.Tud k vrate odprem samo črpalka laufa.Vse ostalo nč.Niti ne vzame vode niti ostalega.Ga izklopim iz vtičnice.Nazaj vklopim nč.Prej se mi je še na ekrančku izpisovalo...zdej tema.Črpalka še vedno deluje.Po mojem...je odletela elektronika.Tako je moje mišljenje.Sem pa se enkrat zanimal za moj model kok stane.In so mi na rekli na servisu okol 300 eur.Če je to to.Adijo na odpad in po novega.

Sem se pa vseeno na vas obrnal.Za kakšno mnenje?Črpalka,filtri,vse je spucano k novo.Ker sem celih 11 let.Vedno posodo pomil vse mastno da je šla posoda čista v stroj.Tako da je stroj v bistvu naredu samo finish.

Tokrat,pa mislim da je najhujše.Upam,pa da ne...
sprasujem se.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Meni se je zgodilo podobno. Črpalka ves čas. Tudi pri odprtih vratih. V servisnih navodilih sem našel da je verjetno tezava v senzorju nivoja vode. Javljal bi naj "poplavo", oziroma kritični nivo. Zdaj ce nic ne tece po tleh je lahko samo zaskocil plovec nivoja. Se zapaca od svinjarije. Kao zelo pogosta napaka. Meni ga je uspelo naslednji dan zagnati brez razdiranja. Sem pa prejsnji dan bil malce grob v delu kjer bi naj bil plovec
evil.gif


No potem pa v prazen pomivalec vročo vodo z raztopljeno pralno sodo (precej nje) in pranje. Pa se 1x postopek ponovil. Tretjic pa pranje s kisom (je cisto mat notranjost postala od sode). Kis je naredil "novega". Sedaj ze tri mesece vse spet deluje normalno.

Zdajle ne najdem navodil. Sem jih pa na netu takrat izbrskal.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
A tako.Bom si pol uzel čas.In probal to naredit,k si ti.Pa bo videt...drgač pokličem frenda k servisira Bosch&Siemens,da pride in pogleda.Če je kaj malega,še ga popravim.Nasprotno grem po novega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Podobne težave, druga napaka pri AEG - pod strojem je kao posodica s plovcem za prelivanje, ko se ta napolni (lahko je tudi vzrok svinjarija pod strojem, ustavi dotok vode in laufa pumpo. Poglej še pod stroj.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Igi

Ravno,je pod strojem pritekla voda.Kaj pa zdej misliš?Da je aqua stop odpovedal?Stroj je izklopljen.Zaprl sem tud vodo,k je pritekla izpod stroja.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.039
2.360
113
Ker je stroj poln vode. Spodaj ga odpri in poglej, če se ni snela kaka cev. Pri nas je na Beku najprej šel nek ventil, čez čas pa se je snela še neka cev. V obeh primerih je samo črpal vodo. V drugo sem ga popravljal sam.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če pomivalca polnega vode nagneš k sebi, bo voda tekla ven (vrata niso diht na spodnjem robu)!
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.039
2.360
113
Ne na vratih, teklo mu bo iz spodnjega dela, kjer je Aquastop in ostala mehanika. Tisto korito vsaj na našem nima več kot 10 MM višine in če to še nagneš v vsakem primeru pride poplava.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Teklo bo na spodnjem robu vrat in nikjer drugje, ali če že želiš, pod vrati, ker edino tam ni dihtunge, saj se zaprta vrata potopijo v vodo spodaj.
Mi je pa zanimivo o kakšnem aquastopu se pogovarjate, ker do sedaj sem mislil, da je aquastop tista "škatlica" na dovodni cevi za vodo, tik za pipo, ki prepreči iztekanje vode v primeru pretrganja cevi. Tisto pod strojem pa je sistem za zaznavanje prelivanja.
Ampak človek se vsak dan kaj novega nauči.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Danes zjutraj sem ga vklopil.In popolna tišina.Tak da ne vem zdej,a je crknu do konca al kaj.Mi je pa spodaj včeri celi dan,po malem voda iztekala sploh ne vem od kje.Ker je on večer vse izčrpal ven.Dotok vode,sem pa zaprl.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Danes zjutraj sem ga vklopil.In popolna tišina.Tak da ne vem zdej,a je crknu do konca al kaj.Mi je pa spodaj včeri celi dan,po malem voda iztekala sploh ne vem od kje.Ker je on večer vse izčrpal ven.Dotok vode,sem pa zaprl.

Kaj pa lučke? se še vklopijo?

Tebi se vklaplja zaščita proti poplavi. Tu ne bo druge kot razdreti in videti kje je težava. Je tega na netu ful opisanega. In po navadi ni to nek hudi strošek.

Lp
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.039
2.360
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Teklo bo na spodnjem robu vrat in nikjer drugje, ali če že želiš, pod vrati, ker edino tam ni dihtunge, saj se zaprta vrata potopijo v vodo spodaj.
Mi je pa zanimivo o kakšnem aquastopu se pogovarjate, ker do sedaj sem mislil, da je aquastop tista "škatlica" na dovodni cevi za vodo, tik za pipo, ki prepreči iztekanje vode v primeru pretrganja cevi. Tisto pod strojem pa je sistem za zaznavanje prelivanja.
Ampak človek se vsak dan kaj novega nauči.

Ne vem koliko ima Aquastop samo s pretrganjem cevi, je pa cev vsekakor narejena tako, da tudi če poči voda steče v stroj kjer dvigne plovec in tisti plovec potem zapre ventil pri pipi. To je en sistem, nista dva ločena. Isto se zgodi, če spodaj poči kaka cev in voda spet dvigne plovec.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Na stvari je tako.Da je treba it v akcijo za novim pomivalnim strojem.Je 200 eur popravila.11 let je star,tako da je odslužil svoje.Ga naj popravljam,pol pa naj odleti elektronika,k je 300 eur...pa sm tam k ni muh.

Zdej pa brskat po internetu.Siemens,Bosch Miele.
wink-1.gif