Nore najemnine v Ljubljani

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Je komu jasno zakaj so šle v zadnjem obdobju najemnine tako navzgor v Ljubljani? Če iščeš 50+ kvadratov s spalnico in otroško sobo v normalno opremljenem stanovanju (beri: ne za 6 študentov), te pride 650 EUR+. Raje več.

poglejte malo.
bonk.gif


https://www.nepremicnine.net/oglasi-oddaja/ljubljana-mesto/stanovanje/2.5-sobno,3-sobno,4-sobno,4.5-sobno,5-in-vecsobno/cena-od-450-eur-na-mesec,velikost-od-50-m2/?s=16#
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Študente se je vedno lupilo...ker so lahka tarča, na enega pride "poceni", 100 eur, ampak se jih stlači not nekaj in pride lep zaslužek
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Ja drži, trend je opazen že vse leto. Najemnine gredo gor, poleg tega se dobra stanovanja tudi precej hitro oddajo.

Krize je očitno konec, narod pa ima preveč $$$...
tongue-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Potem je tukaj še Airbnb v povezavi z eksplozijo turizma v Lj, zaradi česar se je zmanjšal fond stanovanj za klasično oddajanje.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Sh, sj ne samo najemnine, tudi m2 v Lj za nakup je sel ze cez 3000€. Bolano.
Za najemnine je pa itak znano, da je september in zacetek oktobra najslabsi cas za iskanje, saj je mnogo studentov, ki se zadnji cas spomnejo da jim potece pogodba+v zadnjih letih opazam vsako leto vec Erasmusov, ki so pripravljeni dati tudi evro vec, ceprav vecini najemodajalcev niso po godu.
Ko sem sam najemal v Lj, sem vedno poskrbel da sem imel do 30.7. pogodbo za 1.10.
+ airnbnb, sedaj ko malo bolj aktivno iscem za nakup, vidim v oglasih, da ze kar napisejo: nakup priloznost za investicijo in oddajo preko airbnb.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ne oddaja se dovolj stanovanj. Ponudba/povprasevanje. Jaz sem imel stanovanje oddano pol leta preden so se najemniki izselili. Pa sem tudi malo okrog sel gledat in se tudi popolne greznice oddajajo za dober denar.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
ksz

jaz sem bil mnenja, da je v Lj realna najemnina za solidno opremljeno stanovanje 10€/m2.

primer kaj se oddaj (iz fb):
Poklukarjeva 57(avtobus 14, 5min od Biotehniške fakultete)
Dve enoposteljni sobi, 10m^2
Vsaka po 180€
V ceno všteti vsi stroški

Brez kuhinje (kuhanje v sobah na grelniku)
Skupen hladilnik
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Jaz pa mislim da je cena najemnine pač odraz birokracije, stroškov, tveganj in davkov ki je povezana z oddajanjem nepremičnine.
najemniki so ful glasni kako najemodajalci goljufajo državo, da nimajo nobenih pravic.... hkrati pa se ne zavedajo da imajo od tega goljufanja države tudi oni nekaj.

Če je tržna najemnina 500 evrov ( z vsemi papirji), in če ti nekdo ponudi najemnino 300-400 evrov vzemi in bodi tiho, ne pa delat scene okoli utaje davkov, papirjev itd... LAhko pa vzameš kredit pa ne bo treba več plačevat najemnine. Glede na alter plače res ne razumem da imamo tudi najemnike. Sodeč po plačah sem mislil da so sami najemodajalci na alterju.

Življenje pač ni samo turizem in uživanje. Je treba kdaj tudi poskrbet kje boš živel. Časov delavskih in podobnih stanovanj so minili. In če so jih dobili vaši starši, jih po vsej verjetnosti vi ne boste.

Ali pa greš za najemnika v Trbovlje kjer se neprofintne najemnine plačuje tudi v dvomestnih cifrah (manj kot 100 evrov) kot sem slišal.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Uf.

Te sem lahko v Mariboru ultra vesel, da imam 91m2 stanovanje z dvema parkirnima prostoroma v garažni hiši pod blokom za "samo" 460€/mesec najemnine.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz pa mislim da je cena najemnine pač odraz birokracije, stroškov, tveganj in davkov ki je povezana z oddajanjem nepremičnine.
najemniki so ful glasni kako najemodajalci goljufajo državo, da nimajo nobenih pravic.... hkrati pa se ne zavedajo da imajo od tega goljufanja države tudi oni nekaj.

Če je tržna najemnina 500 evrov ( z vsemi papirji), in če ti nekdo ponudi najemnino 300-400 evrov vzemi in bodi tiho, ne pa delat scene okoli utaje davkov, papirjev itd... LAhko pa vzameš kredit pa ne bo treba več plačevat najemnine. Glede na alter plače res ne razumem da imamo tudi najemnike. Sodeč po plačah sem mislil da so sami najemodajalci na alterju.

Življenje pač ni samo turizem in uživanje. Je treba kdaj tudi poskrbet kje boš živel. Časov delavskih in podobnih stanovanj so minili. In če so jih dobili vaši starši, jih po vsej verjetnosti vi ne boste.

Ali pa greš za najemnika v Trbovlje kjer se neprofintne najemnine plačuje tudi v dvomestnih cifrah (manj kot 100 evrov) kot sem slišal.

Ne vem o čem govoriš.
confused-1.gif


Si pogledal cene? O tem je govora. Najem stanovanja s spalnico in eno otroško sobo. Da te pride tako veliko, glede na cene pred meseci oz. lani. Za 400 eur dobiš garosnjero. Če je garosnjera dobro opremljena in na dobri lokaciji je pa še več...

KLIK
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Moraš gledati še stroške ogrevanja če je boljler za toplo vodo tudi elektrike... mislim da še jurja ni dovolj.