Prepoved klicev za komercialne in raziskovalne

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Želel sem izpolniti tale obrazec
http://www.telekom.si/podporaobrazci/objava_v_imeniku.pdf
pa vidim da telefonske številke od staršev sploh ni v imeniku.
Kako hudiča se potem vsak teden najde kak komericalist, anketar ki jih pokliče in jim nekaj skuša prodati.
Kako prepovedati te klice, razen da odpovem številko.
razmisljam da bi vse klice preusmeril na mojo številko, potem pa jih jaz povprašam od kje jim številka.
Ali je to možno? Nekako ne najdem pravega pbrazca
http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/dokumenti/obrazci
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Želel sem izpolniti tale obrazec
http://www.telekom.si/podporaobrazci/objava_v_imeniku.pdf
pa vidim da telefonske številke od staršev sploh ni v imeniku.
Kako hudiča se potem vsak teden najde kak komericalist, anketar ki jih pokliče in jim nekaj skuša prodati.
Kako prepovedati te klice, razen da odpovem številko.
razmisljam da bi vse klice preusmeril na mojo številko, potem pa jih jaz povprašam od kje jim številka.
Ali je to možno? Nekako ne najdem pravega pbrazca
http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/dokumenti/obrazci

Hec je v tem, da se baze preprodajajo, od kje sta onadva notri je vprašanje, predlagam da zahtevaš da ti pošljejo od kje jim soglasje,
da lahko kličejo, ko/če ga boš dobil, prekliči soglasje... če ga ne boš dobil... pač prijavi vsako to firmo ki kliče na to telefonsko številko...

To je verjetno edin način...
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Jaz sem se vpisal v imenik samo z namenom, da se označim za prepoved klicev za komercialne in raziskovalne namene...Rezultat? Ni efekta, še vedno bi enkrat na teden različne firme rade delale pregled celega telesa po lokalnih gostilnah...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Moje IP številke ni nikjer javno objavljene, nikoli ni bila v imeniku in me prejšnji teden kličejo za anketo. Da sem gospej povedal par besed in zahteval izbris iz baze ne bom niti omenjal. Je pa na vprašanje, od kje jim moja številka povedala, da je kao random zgenerirana iz računalniškega programa. My ass pa random.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Zanimivo, pa glede na to da nisi cisti outsider na tem podricju, bi rekel da je to boj z mlini na veter.
A je mozno klasicno telefonsko PSTN stevilko preusmerit na gsm stevilko
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.318
113
Mene je ceskova dobila pri dobri volji enkrat. Tisti ne klicejo vec
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Toliko kot je klicev zagotovo ne. So pa seveda "sposobni" tudi cesa takega. Kot vecina pri 70/80

Sicer pa ravno dobil info za preusmeritev ce bo se kdo rabil
Vklop
*21*gsmstevilka#
Izklop
#21#

Opcija da pustis trikrat pozvoniti
*61*gsm stevilka#
Izklop
#61#

Naredim preusmeritev pa jih bom povprasal po podatkih pa grem na akos z njimi.
write.gif
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Po mojih izkušnjah s to starostjo (090 Golica - je vedela pravilen odgovor, 45 minut čakanja, več kot 1x v mesecu:-/), je najbolje: 1. odjavi telefon, 2. kupi GSM kartico bob 4 cente (brez objave v imeniku), izklopi 090 in ostalo kar povzroča stroške (nazadnje sem jim moral poslat, ne vem če se zdaj že da na portalu blokirat), za klicat pa tisti taveliki klasični GSM telefon (izgleda kot fiksni, samo nima kabla ampak je gsm, notri daš Sim-ko, če dobiš pravega ima še 5 programabilnih tipk za sorodnike in prijatelje - samo klikne na slikco ali ime tipke in pokliče, celo onhook - prižge speaker). Pod črto to pride ceneje kot ostalo, pa ni več klicev raznih modelov ki prodajajo vse sorte. Pol zalega pride še na dom, proda svašta, ti pa če imaš smolo in ti 70-letnik skrije neko 1000 EUR vredno bukvo in je ne vidiš 15 dni je niti vrnit ne moreš...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Tole na androida in si sproti filaš bazo:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netqin.mm&hl=sl

Vsakega posebej pa še prej vprašam od kod jih moja številka. "Ja iz imenika", mi reče. Ko pa zgalamim, da številke NI v imeniku ravno iz tega razloga, da me ne gnjavijo z anketami, pa se opraviči in prekine. Čez kakšen mesec je zopet klic iz te številke vendar je blokiran s strani aplikacije. Počasi se jih bom rešil...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Ne, jaz bi pa rad da bi kdo kako kazen placu!
Ker tole pri ljudeh ki jih nimas dnevno na oceh ne pali. Najprej bom naredil preusmeritev, ce to po nekaj klicih ne bo pomagalo(najprej bom prosil za vse njihove podatke, potem bom pa rekel da je iskani pokojni) pa da dobijo pozdrave od akosa.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Saj so res postali že čisto nemogoči s tem. Pred par dnevi je pri nas zaporedoma zvonil najprej hišni telefon, 5 sekund za njim pa še GSM. In to 6x v istem dnevu. Obe številki sta sicer v starih imenikih, v novem ne vem če še je katera. Se prav vidi, da avtomatika kliče, ker je vse tiho ko se javiš.

Naslednji dan pa so punco klicali na GSM, pa tudi nima objavljene številke. Ti pa kličejo vsakič iz druge, le koliko jih imajo zakupljenih. Tokrat sem se javil jaz (živa oseba na drugem koncu), jih obvestil, da zahtevam izbris iz njihove baze podatkov in da jih bom prijavil na inšpektorat. Od takrat ni bilo še nobenega klica sem pa skoraj prepričan, da bojo kmalu spet.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Seveda, vceraj so klicali iz firme "delamo ankete", jitri pa iz firme " naredimo anketo". Ti si prepovedal klice delamo anketi, ne pa naredimo anketo....
Se moram nauciti tisti stavek
Pogovor se snema in se hrani do sest mesecev al kako ze gre....gsm pa tudi omogocajo snemanje.
Najbolje bi bilo da bi to.posnel na pstn linijo.....
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Toliko kot je klicev zagotovo ne. So pa seveda "sposobni" tudi cesa takega. Kot vecina pri 70/80

Sicer pa ravno dobil info za preusmeritev ce bo se kdo rabil
Vklop
*21*gsmstevilka#
Izklop
#21#

Opcija da pustis trikrat pozvoniti
*61*gsm stevilka#
Izklop
#61#

Naredim preusmeritev pa jih bom povprasal po podatkih pa grem na akos z njimi.
write.gif

To upam, da ves, da preusmerjeni klic placa tisti, ki je lastnik stvilke, na kateri je aktivna preusmeritev... Torej po kmecko... ko te klice nekdo in se ta klic oreusmeri, placujes enako, kot ce bi iz te stevilke klical preusmerjeno stevlko...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Na fiksnih prikljuckih to ni ravno prav pogosto... klici v isto omrezje ali v druga fiksna omrezja ze recimo... v mobilno omrezje pa ze redkeje... Sicer sem samo napisal, da ne bo potem rekel, da ni vedel, ko bo videl take klice zaracunane...
wink-1.gif
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Jaz ponavadi prekinem kličočega z besedami: Samo malo počakajte, da vklopim snemanje - čez 5 sek. rečem a lahko ponovite kdo ste in zakaj kličete, da bom imel posnet dokaz, da ste me klicali kljub prepovedi klicov za reklame .... v imeniku, velike firme ala Triglav ... se opravičijo in ne kličejo več, razne leve pa enostavno prekinejo. Rezultat: zmanjšanje klicov za 95%.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Vem da placa preusmeritev lastnik pstn prikkjucka. Na mesec ne pricakujem bistveno preko 10 klicev. Vecina je reklam... Sicer pa ce bo drazji telefon, potem bo mogoce malo lazje iti na gsm telefon. Najraje bi res kar v obliki stacinarnega jima ga kupil.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Jaz sem tako rešil, da sem ob prehodu na novega ponudnika interneta stacionarca odjavil.
Kako si napisal. Klicali so samo za reklame in za ugotavljanje vseh bolezni in to z naprava vredno dvajset evrov. Zakaj nobena bolnišnica nima takšne naprave.
hysterical-1.gif