Pošta Slovenije

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
kzs

mislm da je pri DPDju tako da šofer pokliče. Midva sva že zmenjena tako da mi da v drvarnico paket jaz pa mu po SMSu potrdim da se s tem strinjam.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
McGiver
6l na 100 km je ogromno za 49 ccm 4T moped.Toliko pije "krava" tipa bmw 1200 gs z 260 kg.

Zakaj nisi dize zamenjal ? Kako velik je rezervoar na mopedu ? 5-6 l ?
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
kzs

mislm da je pri DPDju tako da šofer pokliče. Midva sva že zmenjena tako da mi da v drvarnico paket jaz pa mu po SMSu potrdim da se s tem strinjam.
Prej dobim SMS in v njem piše da bo v roku ene ure pri meni pa lahko gledam koliko stopov je še od mene. Zadnje dva cca 10 minut prej pa še pokliče
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.146
113

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.146
113
In po katerem predpisu ti odpirajo pošiljko iz EU in potem to odpiranje zaračunajo? :gorjaca:
Mazzini je zadeve "penostavil", če naročiš na nemškem amazonu ne pomeni da je pošiljka iz nemčije - ponavadi ni. Grem stavit, da tokrat ni bila, ker evropske sploh ne vidijo carine. Naročam res veliko iz tujine, tudi nemškega amazona.

Kdor Mazzinija pozna ve, da praviloma poante dokazuje na preprostih ampak res vprašljivih temeljih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
431
32
28
In po katerem predpisu ti odpirajo pošiljko iz EU in potem to odpiranje zaračunajo? :gorjaca:
mu je pošta odgovorila.....po meni ni bilo nič narobe s postopkom....

Saj vsi vemo, da tudi EU pošte delujejo izven EU.....ne moreš naročit nekaj iz kitajske z postNL pa mislit,, da bo kar brez carine in EU davkov :bonk:

daleč od tega.....ma lahko rečem da sploh ne zagovarjam naše pošte....prav na živce mi grejo ko mi pošiljajo obvestila s carine:eek:...

ampak zdaj bi tudi mi navadni smrtniki lahko vedeli, kako grejo te stvari in kakšni so EU zakoni.....:fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Mazzini je zadeve "penostavil", če naročiš na nemškem amazonu ne pomeni da je pošiljka iz nemčije - ponavadi ni. Grem stavit, da tokrat ni bila, ker evropske sploh ne vidijo carine. Naročam res veliko iz tujine, tudi nemškega amazona.
In pri tebi ponavadi ni iz Nemčije, kar je iz Nemškega Amazona? Jaz imam povsem nasprotno izkšunjo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
če je pošiljatelj plačal carino, je to na paketu vidno, torej zakaj odpiranje?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Zato da zaračunajo storitev preverjanja. Zakon jim to nalaga.
Huje je to, da je ddv plačan, št. gor in vseeno zaračunajo in še dražjo storitev. Jaz zato iz Ebaya izven EU ne kupujem nič več.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Pa daj nehajte - če je pošiljatelj “vse uredil” potem mora to biti “na zunaj” razvidno in tudi registrirani na ustreznih “straneh” (pred napoved DDV itd).
A Bezos je pač tako velik, da misli, da to za njega ne velja.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pa daj nehajte - če je pošiljatelj “vse uredil” potem mora to biti “na zunaj” razvidno in tudi registrirani na ustreznih “straneh” (pred napoved DDV itd).
A Bezos je pač tako velik, da misli, da to za njega ne velja.
Ah, žal mi je...
Tudi če pošiljatel plača DDV in carino (če je potrebno), si naša pošta prisvaja pravico odpret, preverit in seveda zaračunat odprtje...
Saj če pošljem račun in vidno postavko, da je DDV plačan, mi DDVja ne računajo, stroške odprtja pa...
Jaz vem, da kar se tega tiče ne morem nič, lahko pa bentim... Mamu 'im...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Še enkrat, za bolj počasne: tudi če je vse plačano, je treba tudi dokumentacijo tako pripraviti, da se vidi brez odpiranja - če pa je treba odpreti, da se vidi, se pa odpiranje plača. Kriva ni pošta ampak naročnik, ker očitno ni pošiljatelju naročil, kaj vse je treba narediti ..,
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Še enkrat, za bolj počasne: tudi če je vse plačano, je treba tudi dokumentacijo tako pripraviti, da se vidi brez odpiranja - če pa je treba odpreti, da se vidi, se pa odpiranje plača. Kriva ni pošta ampak naročnik, ker očitno ni pošiljatelju naročil, kaj vse je treba narediti ..,
Dobra šala...
Saj, OK, braniš pošto, samo:
- pri meni pošiljatelj naredi vse, kot si rekel
- pošta odpre in mi računa...
Po tvoje sem sedaj jaz, naročnik, kriv za to...
Si OK al' ti kaj manjka kje?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Še enkrat, za bolj počasne: tudi če je vse plačano, je treba tudi dokumentacijo tako pripraviti, da se vidi brez odpiranja - če pa je treba odpreti, da se vidi, se pa odpiranje plača. Kriva ni pošta ampak naročnik, ker očitno ni pošiljatelju naročil, kaj vse je treba narediti ..,
jaz ko ne ebayu prodam v uk, ebay to zaračuna, jaz dobim tisto številko, jo vpišem na cn23 obrazec in je to to, verjetno se da po tisti številki preverit, ni treba odpirat al ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Dobra šala...
Saj, OK, braniš pošto, samo:
- pri meni pošiljatelj naredi vse, kot si rekel
- pošta odpre in mi računa...
Po tvoje sem sedaj jaz, naročnik, kriv za to...
Si OK al' ti kaj manjka kje?

Če si prepričan, se pritoži. Meni so vrnili tistih 5,- EUR (pred sedanjo zakonodajo), ker sem dokazal, da kar je bilo na CN22/23 je bila tudi plačana vrednost.
Ampak vsakemu svoje - vedno je nekdo drug kriv …