Gume Pirelli Sottozero runflat M+S

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Pozdravljeni,

Ali morda kdo pozna oz. ali Ima kdo kakšne izkušnje v praksi z omenjenimi gumami? Natančneje 2015 model?
 

rdr1000

Pripravnik
14. okt 2010
46
4
8
Dve leti sem vozil letnik 2013, 205/55/R17, ne spomnim se nič posebnega, nič posebnega hrupa, oprijem se mi je zdel ustrezen.

Pnevmatika, o kateri ne razmišljaš. To se mi zdi dobro.

Morda ti bo kdo drug bolj pomagal.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Tudi to je nekaj, hvala
zmaga.gif
 

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
113
2
18
Podobno, sicer v 16" XL 2015, brez runflat. Dve sezoni brez, da bi posebej razmišljal o njih. Če bi takrat dobil v tej dimenziji GY UG, ali pa Continental Wintercontact bi vzel katere od teh, danes pa nebi imel pomislekov za Sottozero.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Matej:

Kolega imel lansko zimo nove RFT, nobenih problemov. Bočnice so edino malenkost mehkejše. Sam se vzel conti, prav tako na xDrive-u kot oni. Če dobiš dober deal za pirelli, IMO nimaš kaj razmišljat.
shocked-1.gif
k
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Trenutno ima drugače Pirreli akcijo, da če kupiš 4 gume, imaš 'garancijo' za eno gumo, da v kolikor jo v roku dveh leti predreš, ti jo zamenjajo z novo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Če dobiš dober deal za pirelli, IMO nimaš kaj razmišljat.
shocked-1.gif
k

Ne gre za to temveč je fora v tem, da so na avtu, ki ga kupujem. In ker jih ne poznam, me zanima ali so za kaj in jih lahko vozim še kakšno zimsko sezono (ali dve) ali je pač bolje da kupim nove. Profila imajo več kot dovolj ampak kot omenjeno, ne poznam gume pa še ta M+S oznaka mi je mal smešna
smile-1.gif


Hvala vsem za info
pozdrav.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Telih Sottozero je sicer več, vrjetno gre za gume, ki jih ima BMW na original zimskih kompletih (na 18 pomoje W240 Sottozero Serie II)? Kolikor vem, ni slaba guma, nisem pa z njo toliko prevozil, da bi lahko kaj več povedal.

Jih pa ima gor kar nekaj BMW vrjetno ravno zato, ker so bili to original zimski kompleti (pa tudi ločeno jih prodajajo na uradnem servisu), poleg tega je v določenih dimenzijah (recimo deljene dimenzije pri 19) + RFT kaj drugega skoraj težko dobit.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dafuq? M+S je standard oznaka na zimskih gumah. Je pa res kdaj tudi na kaki letni, ki ne bi nič naredila na snegu (npr. na P zero je tudi bila oznaka m+s).

Čist dobre gume, nimaš kaj poznat in kaj menjat. Ko boš avto kupu pa kmalu pojdi na kak varen odsek oz. veliko parkirišče in se tam navadi avta na meji in seveda tudi gum v mokrem, pozneje pa tudi v snegu. Če se ti bo zdelo oprijema premalo potem zamenjaj gume.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Telih Sottozero je sicer več, vrjetno gre za gume, ki jih ima BMW na original zimskih kompletih (na 18 pomoje W240 Sottozero Serie II)? Kolikor vem, ni slaba guma, nisem pa z njo toliko prevozil, da bi lahko kaj več povedal.

Jih pa ima gor kar nekaj BMW vrjetno ravno zato, ker so bili to original zimski kompleti (pa tudi ločeno jih prodajajo na uradnem servisu), poleg tega je v določenih dimenzijah (recimo deljene dimenzije pri 19) + RFT kaj drugega skoraj težko dobit.

Gre za dimenzijo 225/45/18, katera serija pa w oznaka je pa nebi vedel na pamet.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Dafuq? M+S je standard oznaka na zimskih gumah. Je pa res kdaj tudi na kaki letni, ki ne bi nič naredila na snegu (npr. na P zero je tudi bila oznaka m+s).

Resno? Standard? Pišuka no, jaz imam to oznako v spominu pri gumah, ki niso bile dobre ne poleti, ne pozimi in je nimam v spominu z mojih prejšnjih zimskih gum. Lahko pa da sem spregledal, kakopak.


Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Čist dobre gume, nimaš kaj poznat in kaj menjat. Ko boš avto kupu pa kmalu pojdi na kak varen odsek oz. veliko parkirišče in se tam navadi avta na meji in seveda tudi gum v mokrem, pozneje pa tudi v snegu. Če se ti bo zdelo oprijema premalo potem zamenjaj gume.

zmaga.gif


Da, da, testiranja (beri igranje & spoznavanje) v raznoraznih okoliščinah definitivno sledijo
aplauz.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Matej, a se hecaš? Itak da je M+S standardna oznaka za zimsko gumo. Če so na avtu, jih pač zvoziš prvo zimo, če oprijema ne bo dovolj, jih lahko, kot je napisal malecky, še vedno zamenjaš z novimi. Jaz na tvojem mestu ne bi kompliciral.
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Prisežem da se ne hecam
uf-1.gif


BTW - komplikator je moje srednje ime
bonk.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj drugače maš prav...

Te oznake so res nek bullshit. Kot napisano maš M+S oznako na PZero Nero ki je že prav športna guma kaj šele primerna za mud + snow. Potem imaš XL oznako, ki tudi nič ne pomeni sama po sebi. Lahko kupiš XL gume pa si še vedno v prekršku, ker nosilnost še vedno ne ustreza. Imaš pa tudi gumo brez XL oznake, ki pa ima višjo nosilnost kot konkurenčne z XL oznako.

Lahko zdaj sem in tja o tem kako je XL še ojačana, samo 90% teh ojačitev ima tudi guma z višjo nosilnostjo brez XL oznake tako da je to sama komerciala.

Na zimski mora biti snežinka, kas se pa nosilnosti tiče imamo pa številko. Skratka nič več ne veš, zdaj ko veš za M+S.
grin1.gif
Sottozero ima lamele in je zimska. Obstaja pa pomoje že Sottozero 3.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jp, bistvo dobre zimske gume je da ima lamele in posledično mora biti označena s "snežinko"

Seveda, "trojka" že obstaja, vendar ne vem če v tej dimenziji in rft.
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
No evo, takole to zgleda. Zdaj, ko sem končno prevzel avto (vs happy
aplauz.gif




 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Daj nam kako celo sliko prvosci
smile-1.gif


1x cepljen na prevelike felne, vedno cepljen na prevelike cole
smile-1.gif

Saj pri 50 nas bo minilo a?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Za zimske je kar ok tud 17".

Drugač pa ja... letne na trojki 19" sam mora met M-paket čene zgleda kot nek čoln.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Daj nam kako celo sliko prvosci
smile-1.gif


1x cepljen na prevelike felne, vedno cepljen na prevelike cole
smile-1.gif

Saj pri 50 nas bo minilo a?

A veš da drugače dejansko niti približno ne delujejo prevelike but yeah, I catch your drift
grin1.gif


Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Daj nam kako celo sliko prvosci
smile-1.gif

Bom zdele nalimu
smile-1.gif