Huawei P10 vs. Sony xz premium

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Ta teden kupim nov mobitel, moj 4 leta star Sony je res več kot odslužil svoje.

Izbiram med Huawei P10 ali Sony xz premium. Sta nekje blizu po karakteristikah, s tem da je Sony kar dražji.
Katerega priporočate, da kupim? Sem čist povprečni uporabnik, mal neta, kak sms, klici, youtube, facebook,...Lahko tudi kak drug predlog? Gledal sem tudi Honor 9, ki se mi ne zdi slab za to ceno. Še najpomembneje mi je, da dela mobitel dobre slike, ker fotoaparata res nimam povsod s sabo.
Hvala.
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Citat:
Uporabnik kemarkone77 pravi:
Ta teden kupim nov mobitel, moj 4 leta star Sony je res več kot odslužil svoje.

Izbiram med Huawei P10 ali Sony xz premium. Sta nekje blizu po karakteristikah, s tem da je Sony kar dražji.
Katerega priporočate, da kupim? Sem čist povprečni uporabnik, mal neta, kak sms, klici, youtube, facebook,...Lahko tudi kak drug predlog? Gledal sem tudi Honor 9, ki se mi ne zdi slab za to ceno. Še najpomembneje mi je, da dela mobitel dobre slike, ker fotoaparata res nimam povsod s sabo.
Hvala.

Samsung Galaxy S5 + stable custom rom .
cheer.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.529
2.383
113
Nokia 8 je tudi tam nekje s ceno. Galaxy S8 pa tudi. (Tole dvoje teste preberi v rangu 600e).

Sony se pa pomoje tudi s huawei ne more primerjat zadnji cas.

Edit: pozabil LG G6 za okol 400e.

Torej Samsung ce hoces najboljse, lg ce hoces budget variants, Nokia ce imas malo nostalgije.
 
Nazadnje urejeno:

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
med tema dvema definitivno p10.
sem imel oba, no, trenutno imam p10 dual sim.
izjemno hiter, odklepanje s prstnim odtisom deluje pri p10 b.p., medtem ko ima sony s tem malce težav.
fotografije so pri obeh več kot zadovoljive.

če bi p10 bil odporen na vodo in prah bi bil ultimativen, vsega pa žal ne moreš imeti, kajne?
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Citat:
Uporabnik elo pravi:
med tema dvema definitivno p10.
sem imel oba, no, trenutno imam p10 dual sim.
izjemno hiter, odklepanje s prstnim odtisom deluje pri p10 b.p., medtem ko ima sony s tem malce težav.
fotografije so pri obeh več kot zadovoljive.

če bi p10 bil odporen na vodo in prah bi bil ultimativen, vsega pa žal ne moreš imeti, kajne?

No, to me je najbolj zanimalo - mnenje nekoga, ki je imel oba. Oba sta najbrž odlična telefona, XZ premium naj bi bil po testih top telefon, ki prekaša celo zadnje Samsunge. Najverjetneje bom pa vzel P10
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.646
1.576
113
Če je P10 cenejši, sploh nimaš kaj za razmišljat, je res top telefon
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Tud Honor 9 je top telefon pa se cenejsi.. Teste najdes na gsmareni.com.... Huawei ima se prednost pri garanciji ki je 3 leta pa se ce ti v prvih treh mescih pade na tla in se razbije zaslon recimo ti ga zamenjajo.. Imajo pa to garancijo samo p10, p10plus in mate (hicare garancija) serija za honor 9 moram preverit.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Mam P10 en mesec. Sicer ga nisem mel namena vzet, amak je bil v akciji 300 evrov in nisem mogu da ne bi. Dela izredno hitro, filing v roki je super, kamera je dobra, baterija zdrzi 24 ur pa ga dost uporabljam. Ni to Galaxy s8, ampak za to ceno ponudi ogromno. Zena ma Honor 8 in je tudi zadovolna z njim.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.942
755
113
Tud sam imam p10... 3 dni, kr fajn telefon. Če bi mu dodali še dust/water proof bi blo pa đe boljše.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik elo pravi:
sem imel oba, no, trenutno imam p10 dual sim.
Jaz sem pa mislil, da je v Evropi samo P10 LITE z dual sim opcijo
frown-1.gif

Kje si nabavil P10 dual sim in po kakšni ceni?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.283
5.325
113
če delata tam tam, potem huawei, ker je cenejši. jaz imam od nekdaj Sonyje in bi ga zdaj tudi kupila, ker imam pač afiniteto do Sonyjev in se vedno vrnem nazaj, kljub občasnih skrenitvam. v familiji smo imeli pa že vse mogoče. moj ima trenutno P9 ali kaj je bil prejšnji huaweiov flagship in je super telefon. kar se pa Samsungov tiče...ajde za mojega 5letnika da malo slike dela, je dober. imamo v familiji vse od s4 do s6, s4 od vseh še najbolje dela. sploh s6 je perla, k je tok napreden, da ima težave z osnovno funkcijo - klicanjem. huawei se je znašel pri nas doma namesto s7 ravno zaradi tega. se je križ potegnil nad Samsungi, mojga Sonyji ne pritegnelo in ob vseh hvalah in nizko ceno se je potem ustavil pri huawei. in mu ni žal.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Evo ga, sem se odločil za Huawei P10, v petek ga dobim. Ima pa A1 sedaj res ugodno ceno s 30% popustom me pride dobrih 250 € za vezavo za 24 mesecev.

Po mnenju na drugih forumih ima P10 nekaj pomanjkljivosti in sicer nima nekega olefobnega premaza, kar je velik minus. Baje, da se da to rešit z kakovostnimi zaščitami za ekran - kaljeno steklo.
Dosti uporabnikov je reklamiralo telefon zaradi pokvarjene kamere oz. ne dela fokus, itd...
Upam, da bo moj OK deloval
smile-1.gif
Ko ga dobim, napišem mnenje.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.210
5.764
113
Pri kameri bo v vsakem primeru precej wtf trenutkov. S tem mislim v pozitivno in negativno smer. Slike so v 3/4 primerov vrhunske, pri ostali 1/4 ti ni jasno kaj je šlo lahko narobe. ČB slike v slabi svetlobi so zakon. 2X zoom je po kvaliteti skoraj kot optični. Med snemanjem videa ves čas fokusira in je komaj uporaben. Panorame so nekje med zanič do popolnoma neuporabne, sploh, če si kdaj videl kako to dela pri samsungu. Drugače je hiter, fingerprint senzor je nor. Baterija OK. Hrošče so večinoma uspešno potolkli.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
ksz

p10 uprabljam že 6 mesecev

za 1x nobenih težav.

V tem času niti 1x ni zmrznil.
To je moj drugi aparat od tega podjetja. Me je prepričal že prvi.

Sicer ne vem kaj zahtevaš od aparata ampak lahko ti povem, da vse kaj potrebujem za vsakodnevno uporabo deluje BP.
Fotoaparat je za povprečnega uporabnika super in več ne potebujem.
Baterija če si normalen uporabnik ti bo zdržala vsaj do večera drugače je pa hitro polnjenje zakon 30 min 50% napolni.
Uporabljam ga veliko pa ti lahko povem da z popolnoma polno baterijo zdržim cca 6-8 ur kar se mi zdi super.
V 6 mesecih mi ni niti 1x zmrznil
odklepanje z prstnim odtisom ni zatajil niti 1x
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
250€ s 30% popusta, kako že? S kakšno kodo za popust za nove verjetno?
 
Nazadnje urejeno:

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Citat:
Uporabnik logistik pravi:
ksz

p10 uprabljam že 6 mesecev

za 1x nobenih težav.

V tem času niti 1x ni zmrznil.
To je moj drugi aparat od tega podjetja. Me je prepričal že prvi.

Sicer ne vem kaj zahtevaš od aparata ampak lahko ti povem, da vse kaj potrebujem za vsakodnevno uporabo deluje BP.
Fotoaparat je za povprečnega uporabnika super in več ne potebujem.
Baterija če si normalen uporabnik ti bo zdržala vsaj do večera drugače je pa hitro polnjenje zakon 30 min 50% napolni.
Uporabljam ga veliko pa ti lahko povem da z popolnoma polno baterijo zdržim cca 6-8 ur kar se mi zdi super.
V 6 mesecih mi ni niti 1x zmrznil
odklepanje z prstnim odtisom ni zatajil niti 1x

Super, verjamem da bom tudi jaz tko zadovoljen. Za moje potrebe bo več kot dovolj, ker nisem nek heavy user.

Veš kaj me zanima, a si pustil gor tisto originalno zaščito za steklo ali zamenjal za kaj boljšega?
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
250€ s 30% popusta, kako že? S kakšno kodo za popust za nove verjetno?

Ne, brez kode. Jaz imam paket Svobodni M in me pride mesečno P10 10,85 €. Zdej pa vezava za dve leti, se pravi pride 24x10,85, kar znaša 260 €.

Je pa ta akcija samo do tega petka, moraš pa kupit telefon v prodajnem centru, ne preko neta.