Večji znesek plačila kot ponudba - Booking

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Prek bookinga sem rezervirala mobilno hiško na hrvaške in plačala s kartico Viso elektron. Cena na bookingu je bila 294 €. Na kartici so mi pa trgali 303,94 €. V recepciji so mi pokazali znesek ki so ga trgali s kartice in sicer 2.234,40 kun. Da je prišlo do spremembe zneska je razlog v menjalnem tečaju.

Je že kdo imel tak problem in kako je reševal oz je bil zaključek.

Večina misli, da je plačevanje s kartico na hrvaškem najbolj ugodna ponudba, po tej izkušnji očitno ne.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik smetka pravi:
Prek bookinga sem rezervirala mobilno hiško na hrvaške in plačala s kartico Viso elektron. Cena na bookingu je bila 294 €. Na kartici so mi pa trgali 303,94 €. V recepciji so mi pokazali znesek ki so ga trgali s kartice in sicer 2.234,40 kun. Da je prišlo do spremembe zneska je razlog v menjalnem tečaju.

Je že kdo imel tak problem in kako je reševal oz je bil zaključek.

Večina misli, da je plačevanje s kartico na hrvaškem najbolj ugodna ponudba, po tej izkušnji očitno ne.

Kot rečeno so ti očitno uplalili konverzijo po tečaju hrvaške banke. Ponavadi vprašajo kako računajo, ponavadi ne. Tudi če so te vprašali, si ziher, da si povedala prav?
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik smetka pravi:
Prek bookinga sem rezervirala mobilno hiško na hrvaške in plačala s kartico Viso elektron. Cena na bookingu je bila 294 €. Na kartici so mi pa trgali 303,94 €. V recepciji so mi pokazali znesek ki so ga trgali s kartice in sicer 2.234,40 kun. Da je prišlo do spremembe zneska je razlog v menjalnem tečaju.

Je že kdo imel tak problem in kako je reševal oz je bil zaključek.

Večina misli, da je plačevanje s kartico na hrvaškem najbolj ugodna ponudba, po tej izkušnji očitno ne.

Kot rečeno so ti očitno uplalili konverzijo po tečaju hrvaške banke. Ponavadi vprašajo kako računajo, ponavadi ne. Tudi če so te vprašali, si ziher, da si povedala prav?

Plačala sem prek bookinga s kartico. Ne na recepciji.
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Se ti splaca razburjat za 10 eur?

Mogoče, če bi včeraj zadela na lotu se ne bi
smile-1.gif
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Preberi drobni tisk pri rezervaciji. Moje izkusnje so,da v kolikor placas direktno preko Bookinga (ob rezervaciji), potem naj bi drzala objavljena cena. Ce pravis da so ti trgali v hotelu,potem si placala v casu bivanja v njihovi lokalni valuti po njihovem tecaju-v tem primeru cena ki je bila na bookingu nikoli ni ista.

Moj nasvet.ce gledas nastavitve v tujini,potem jih vedno glej v lokalni valuti-ima booking to moznost.tako potem ni takih "negativnih" presenecenj
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri bookingu praviloma v ceno ni všteta turistična taksa, ali pa kako čiščenje apartmaja, mogoče je tu keč. Poglej na rezervaciji bookinga strukturo cene in tam imaš potem še informativno "mus" doplačila. Jaz imam recimo rezervirano sobo v dubaju za 23€, končna cifra s 3 davki pa bo 35€.
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
Preberi drobni tisk pri rezervaciji. Moje izkusnje so,da v kolikor placas direktno preko Bookinga (ob rezervaciji), potem naj bi drzala objavljena cena. Ce pravis da so ti trgali v hotelu,potem si placala v casu bivanja v njihovi lokalni valuti po njihovem tecaju-v tem primeru cena ki je bila na bookingu nikoli ni ista.

Moj nasvet.ce gledas nastavitve v tujini,potem jih vedno glej v lokalni valuti-ima booking to moznost.tako potem ni takih "negativnih" presenecenj

Plačala sem prek booking doma za računalnikom. So mi pa na recepciji povedal, da ti v bistvu direkt njim plačaš, ne bookingu, zato so mi pokazal odrezek plačila pokazal. Na začetku sem mislila, da so mi oni kaj dodatno zaračunal. Drobni tisk pa se moram preverit.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Živjo,

sem imel podoben problem nekaj let nazaj ko so mi Čehi upalili tak menjalni kurs da je bilo kar smešno. Po dopisu na Booking je zadeva stala v Eur toliko kot je bila ponudba v Eur na Bookingu. Napiši jim mail.

Lep pozdrav
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Kot so ti že povedali. Dve stvari spremenita končno plačilo:
1. Konverzija. Na booking.com ti pri rezervaciji v državi z drugo valuto vedno piše, da velja plačilo v njihovi valuti na tisti dan, ko ti skasirajo.
2. Takse. Praviloma cena, ki jo vidiš na booking.com, ne vsebuje lokalne turistične takse, ki se jo obračuna posebej.
3. Sicer relativno redko, ampak včasih kdo posebej kasira tudi enkraten strošek čiščenja. Tudi to mora obvezno pisat ob rezervaciji, saj jih sicer gladko odjebeš (Ja, tudi to se mi je zgodilo, pa sem jim dal jasno vedet, da ne plačam ničesar, kar ne piše v moji rezervaciji.).

Torej, prebrat je treba vse pogoje. Booking.com je sicer izredno udoben in transparenten servis rezervacij, ampak popolnoma foolproof pa vendarle ni. Kljub temu mi je suma sumarum po kar nekaj letih uporabe njihovih storitev še vedno absolutno prva izbira, ko gre za rezervacije prenočišč.
 

B81

22. jul 2007
34.268
8.816
113
Takso in znesek bivanja sem vedno plačal na mestu in rezerviral prek bookinga. Sicer ne vem, kako to gre, prek kreditne samo rezerviraš ali kako...ampak vedno je tur. taksa bila za doplačat na mestu bivanja (ok to je pri nas, ne vem, kako imajo hrvati).
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Tudi sam sem rezerviral za cca, 294eur.
Na to so nabili še turistično takso in končno čiščenje. Vse skupaj je prišlo cca 304eur + 346,54 HRK, ki so mi jih odbili že cca. 2 meseca po rezervaciji za rezervacijo sredstev.