Kje dobiti gumo za cizo ;)

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če že nismo našli pametne rešitve za zaflikanje škornjev, upam, da vsaj najdemo rešitev za gumo pri cizi, ker brez gume je neuporabna.

Torej kje bi se dalo kupiti gumo dimenzij: R15 x 4,25 col.

To se pravi guma R15, širine 110 mm, višine 95 mm in skupne višine 57 cm, pa še ustrezna zračnica mora biti zraven.

Zgleda pa takole:
2Xp



2Xo



2Xq



2Xr

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Jaz sem 19 colsko za cizo {narejeno iz japanerja)))/res nasel naibolj elegantno v Bartogu. Narocis po posti, ali pa gres do lokalne stacune z avtodeli.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hanza je vedno ponoči v akciji. Zjutraj je problem ... "Rana ura - slovenskih fantov grob !"
evil.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
Bartog Trebnje?

Hvala za pomoč, bom vprašal.

Je pa ciza narejena iz gum nekega starega motorja.
"Ležaje" ima pa prav fantastične, dejansko iz kamna
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz sem 19 colsko za cizo {narejeno iz japanerja)))/res nasel naibolj elegantno v Bartogu. Narocis po posti, ali pa gres do lokalne stacune z avtodeli.

Pri dveh lokalnih vulkanizerjih, se jim sanjalo ni, kje bi lahko dobil tako gumo.

Po pošti ne bi rad naročal, ker bi najraje šel v živo kupit, da bo guma res pasala na feltne.

Je pa ta naša ciza narejena iz nekega starega motorja, iz katerega pa nimam pojma, ker so tisti, ki so jo naredili že vsaj ene trideset let pod zemljo.

Sem pa ugotovil, da je zelo uporabna za prevažanje obžaganih vej in bi jo rad usposobil.
S šajtrgo moram veje peljati 50 krat, s cizo pa samo ene trikrat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Hanza je vedno ponoči v akciji. Zjutraj je problem ... "Rana ura - slovenskih fantov grob !"
evil.gif
Bil ob sedmih pokonci. Sem pa res prejle pri "ful zanimivi F1" odremal nekaj kitic
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz sem 19 colsko za cizo {narejeno iz japanerja)))/res nasel naibolj elegantno v Bartogu. Narocis po posti, ali pa gres do lokalne stacune z avtodeli.

Pri dveh lokalnih vulkanizerjih, se jim sanjalo ni, kje bi lahko dobil tako gumo.

Po pošti ne bi rad naročal, ker bi najraje šel v živo kupit, da bo guma res pasala na feltne.

Je pa ta naša ciza narejena iz nekega starega motorja, iz katerega pa nimam pojma, ker so tisti, ki so jo naredili že vsaj ene trideset let pod zemljo.

Sem pa ugotovil, da je zelo uporabna za prevažanje obžaganih vej in bi jo rad usposobil.
S šajtrgo moram veje peljati 50 krat, s cizo pa samo ene trikrat.

komplikator???
pokličeš v Bartog, če se guma dobi/je na zalogi ti jo pošljejo v eno od svojih skoraj 40 PE po Sloveniji in si jo tam ogledaš oz. kupiš
bo šlo?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sem poklical v Bartog, žal take gume ni možno nikjer dobiti.

Predlagajo naj jo poskusim najti na kakšnem odpadu.

Pozna morda kdo kak odpad, kjer imajo na zalogi ogromno starih gum od kakšnih starih motorjev?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A jih imaš?

Morda bi pasala, bi moral poskusiti.
Luknja v sredini mora biti fi 38 cm, da gre na železno platišče, širina in vse ostalo pa po moje kak centi gor ali dol.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Je pa ciza narejena iz gum nekega starega motorja.
Glede na profil to niso gume od motorja - to je od Citroen 2CV ali Diane.
Morda celo od kakšnega Fiat Topolina;)

Za motoristične gume sprašuješ v napačnemu letnemu času - vsi jih bomo "poguzali" do snega in menjali spomladi
cool-1.gif


Sicer pa so tele ugodne tudi nove - z zimskim profilom dve za kubik drv
uf-1.gif


EDIT: Diana je imela malo širše : http://www.longstonetyres.co.uk/page/citroen-2cv
 
Nazadnje urejeno:

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.095
3.034
113
Ma ne, nimam jih. Malo sem guglisao in našel neko primerjavo s 120.
Tire Size Comparison
Specification Sidewall Radius Diameter Circumference Revs/Mile Difference
120/90-15 4.3in 11.8in 23.5in 73.8in 858 0.0%
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala za pravo raziskavo.
Čisto možno, da so gume tudi od kakšnega zelo starega avta, še najbolj verjetno res od diane, ker jo je stric tudi imel
wink-1.gif

Tega lastnika, ki jo je najbrž s kakšnim kolegom tudi sam naredil, žal že cca 30 let ni več na svetu in ga ne morem vprašat.

Tale ciza ima že pravo muzejsko vrednost;)

Ene trikrat na leto mi pride prav in mi jo je kar škoda, da bi jo peljal na odpad.

Hvala za link trgovine, teh 30 evrov bi dal za gumo, če bi res pasala.

So me prav nasmejali, ko so napisali, da je z njo dovoljeno voziti le do 180 km/h
hysterical-1.gif


Škoda, ker gre za neko Romunsko trgovino in ne morem priti gumo iskat osebno in jo poskusiti, če dejansko paše na železno platišče, ki se ga mora potem iz obeh koncev še skupaj sešravfati, da nastane prava feltna
wink-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
daš gor dve novi gumi z novimi felnami od BT50, al pa kupi novo cizo. tak
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Kaj pa, če na primerno pesto zašvasaš jekleno feltno od kake prikolice?