My Cloud, Tonido, NAS,...

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Nekaj si ogledujem možnosti za omrežno hrambo datotek, pa me zanima, če ima kdo izkušnje z WD My Cloud? Na prvi pogled izgleda najbolj enostavna varianta, ampak nekateri reviewi in komentarji ne prepričajo. Skratka: Zadeva mora biti kolikor toliko varna/zasebna in dostopna lokalno ter preko neta od zunaj (če logira dogodke, še toliko boljše).
Pred leti sem se igral s Tonido (instalacija na PC in uporaba z drugih naprav) in je bila kar OK zadeva. Je pa res, da tu potem načeloma rabiš eno mašino za file server, če hočeš, da laufa ločeno 24/7 nekje.
NAS mi pa izgleda čisto predrago glede na to, kaj ponuja...
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Sam uporabljam WD My Cloud že nekaj let in je za mene več kot dovolj v vseh pogledih. Deluje brezhibno vse od začetka, tudi z aplikacijo na telefonu sem več kot zadovoljen. Sicer ne vem, kaj imajo eni tako tajnega, da bi lahko bila varnost vprašljiva, saj lahko sam dodajaš uporabniške račune in potem ti kot administrator določaš kaj kateri lahko vidi in kaj ne, seveda vsak z svojim geslom.

Kot rečeno meni je super, nekomu pa pač ne.

Igor
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Saj tudi WD My Cloud ni ravno poceni. Naprava z dvema diskoma (brez diskov) stane ~300€. S štirimi je cena še precej višja. Poceni je edino enota z enim (fiksnim?) diskom, kar pa ne priporočam za fileserver (ni redundance).

Za ta denar ti je veliko boljši nakup HP Microserver (Gen8), ki stane ~200€ na Amazonu: https://www.amazon.de/HP-ProLi...8995&sr=8-1

To je server-grade PC (ECC RAMi ipd.) s 4x 3.5" SATA sloti in nanj lahko namestiš karkoli ti ustreza za kreiranje lastnega Clouda.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Saj večina teh NAS-ov dela dovolj dobro za neko domačo rabo, samo cca 200 EUR +/- bo pa treba pljunit, brez diskov.
Sam imam Synologya DS216j z 2x2TB in je za domačo rabo že preveč odličen, pa je bil skupaj z diski kakih 260€.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Čisto enostavno postaviš na en starejši comp server,...
Potem pa kmalu začneš na Elektro položnici izkati tega požrešneža.
Pred leti sem zato pristal na Synology na kateremu imam sedaj vse.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Citat:
Uporabnik igorduska pravi:
Sam uporabljam WD My Cloud že nekaj let in je za mene več kot dovolj v vseh pogledih. Deluje brezhibno vse od začetka, tudi z aplikacijo na telefonu sem več kot zadovoljen. Sicer ne vem, kaj imajo eni tako tajnega, da bi lahko bila varnost vprašljiva, saj lahko sam dodajaš uporabniške račune in potem ti kot administrator določaš kaj kateri lahko vidi in kaj ne, seveda vsak z svojim geslom.

Kot rečeno meni je super, nekomu pa pač ne.

Igor

x2