Učenje električne kitare

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Od kar sem prilezel do 30ke, me želja po tem, da bi bil dober kitarist, še bolj privlači.

Ok, imam 12 let glasbene šole klavirja, kar se tiče kitare pa znam zgolj akorde (vse glavne durove in molove). Rad bi se naučil dobro igrati "neo-klasični" metal (kot Stratovarius, Rhapsody ...). Se naučil razne fore ala sweep picking, predvsem pa osvojil polja na kitari, da bom točno vedel, kateri ton primem, kaj igrati v določeni tonaliteti itd. Če bi bil sposoben igrati šestnajstinke pri 180 bpm, bi bilo to, to.
smile-1.gif


Primer:

Kje začeti? Not imam ogromno. Od raznih otroških pesmic do klasik. Občutek imam, da preigravanje teh not po tonih ne bo pravi način.
Kakšna dobra knjiga? Spletni tečaj?

Se igranje punce na posnetku veliko razlikuje od Knopflerjeve mojstrovine?
(imho najboljši zimproviziran live solo vseh časov)

In pa recimo ... koliko let po dve uri dnevne vadbe bi potreboval za tak nivo, kot ga premora tisto dekle?
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pač čisto odvisno od komada. Kak solo je enostaven, čeprav se sliši kompliciran, kakega Hendrixa sem se pa že 10x lotil, da se bom naučil, pa se vedno že nekje pri H zatakne
wink-1.gif


Namesto not se raje "nauči" brat tablature potem pa guitar pro in gremo naši.

Večino komadov imaš na straneh kot so ultimate-guitar in podobnih. Težko se primerjaš s punco gor ker vidiš en komad. Lahko se ga naučiš v mesecu ali pa letu, ampak to ne pomeni, da znaš tako igrat kot ona
smile-1.gif
ker jih zna verjetno 1000

Da bi znal pa tako improvizirat kot kitarski mojstri je pa itak samo znanstvena fantastika, tako kot ne moreš igrat basketa v NBA, če nisi rojen za to, je enako pri kitari...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Sam sem kot najstnik kar veliko predriblal kitaro, čeprav moram priznati, da tehnično nisem nikoli bil dober. Nekako mi ni ležalo predrkavanje v 180 bpm ali več, tudi sicer nisem ljubitelj takega stila. Me je pa vedno zelo privlačila improvizacija pri soliranju, se pravi razni "triki" kot so slide, hammer, on/off itd... v kombinacijami z pentatonik lestvico. Teh trikov se mse največ naučil od Martya: https://www.youtube.com/watch?v=o4oXAACBqKI&index=5&list=PLP3kvqg_Ut86bzgwgYZ-VCEQmK12dtHe8

Je pa res da ti bo večina internetne literature napisana v tabluaturah in ne v notah.
Če pa hočeš osvojiti nivo zgornje punce, je pa to samo dril in dril. Njeno igranje je sestavljeno iz kupa določenih "trikov" ki se povezujejo med seboj. Te trike pa osvojiš tako, da jih vadiš po uro, dve, tri na dan...meni je bilo to vedno nepredstavljivo :D
Če se boš spuščal v to, pazi da se jih naučiš prav, ker če se jih narobe (napačna pozicija roke ori ubiranju itd...) se je potem zelo težko nazaj prav naučit.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Dobro vem, da je zgornji komad poln raznih trikov. Imam veliko ur klavirja za sabo. In ravno kar se tiče teh osnovnih zadev ne vem, kje začeti.

Ampak ko sem bral note tistega komada.
shocked-1.gif


Rad bi našel kak course ... Mogoče res kar preko YouTuba.
confused-1.gif