Smart E iz Revoza

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Malo sem se z konfiguratorjem igral. recimo up! bencinca lahko kr naloudaš za ene 14k EUR. Če bo ta smart z neko solidno opremo 17k bo to velik korak naprej k popularnosti električarjev, ter nadalnjega padca cen elektrikom. Pozitivno, pozdravljam.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Delajo jih po planu, ne spomnim se točno koliko na dan. Lahk pa tud kako zalogo delajo, da ko bodo lansirali zadevo ne bo prišlo do takega fijaska kot recimo pri škodilaku.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Za moje potrebe bi bilo čisto zadosti, še cena je nekako pogojna dobra. Mam 2 km do šihta, pa vse štacune v pasu 3 km, pa starše 4 km stran. Zatakne se, ker ga nimam kje filat. No kakih 300 metrov od stanovanja imam garažo, ampak brez štroma. Mogo bi ga vlečt nekaj metrov od bajte. Sicer imam noter 2 motorja, tako da avto ne gre not, bi ga pa pred garažo parkiral in filal Ko smo ravno pri tem, pa vprašanje.

Kak je postopek za štrom v garažo. Morem elektro priklop isto plačat kot za bajto, pa posebej števc, pa duplirane fiksne stoške? Ali bi se dalo, da gre zadeva pod stanovanje in plačujem ene fiksne stroške, pa porabo na obeh lokacijah?

Sedaj z 2. avtom delam nekako 3-4k km na leto se pravi okoli 10 na dan, tako da ta varjanta bi bla tabuljša.
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Upajmo da ne, ker to bi bila še ena neumnost. Recimo, kot je že omenil mtl, je poraba goriva tudi pri meni nižja ali enaka najemu baterije, tako da s tega aspekta ne bi prihranil nič.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Smart je od MB zato dvomim, da bo na voljo z najemom baterije.

O električnem Twingu pa še ni nič slišat, ali pač?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Upajmo da ne, ker to bi bila še ena neumnost. Recimo, kot je že omenil mtl, je poraba goriva tudi pri meni nižja ali enaka najemu baterije, tako da s tega aspekta ne bi prihranil nič.

Za 7k več, kot pride nakup baterije, pa imaš pokrito gorivo za koliko let?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
EPA test se vsako leto bolj zaostruje in prilagaja?

Sicer je pa iz podatkov EPA lahko samo zaključimo, da ima baterija manj uporabne kapacitete, ker drugače si teh številk ne znam predstavljat.

Screen-Shot-2017-08-15-at-8.17.54-AM.png
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Sskupne kapacitete baterije menda sploh niso spreminjali,samo uporabno kapaciteto so ji očitno zmanjšali. Še vedno pa ne razumem,kako bi lahko imel avto z 58 miljami EPA EV dosega enak praktični doseg kot avto z 68 miljami EPA EV dosega...?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Tisti,ki se zanimate za nakup,a vam je znano,da je Smart edini električar na svetu,ki so mu z novo generacijo za 15% zmanjšali doseg?

http://insideevs.com/2017-smart-ed-loses-range/

Realni doseg je praktično enak.

Stari model je imel 68 milj,novi ima 58 milj EPA dosega...po kakšni logiki je realni doseg enak?
Ker sem peljal oba in je realni doseg enak. EPA ni realni doseg (ponavadi je blizu, ni pa to RL vsakodnevna vožnja).
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Ker sem peljal oba in je realni doseg enak. EPA ni realni doseg (ponavadi je blizu, ni pa to RL vsakodnevna vožnja).

In v čem je potem sploh fora EPA (lahko tudi po NEDC,ali japonskem,ali korejskem ali kitajskem standardu) meritve EV dosega,kot pa to,da nam pove,koliko nek avto naredi pri določenih pogojih na elektriko?
sprasujem se.gif

Se pravi če bi se z obema istočasno peljal po isti trasi,ob istem času,pri enakih pogojih,pri konstantni hitrosti recimo 80 km/h,bi z obema naredil enako kilometrov? Ni logično...