Renta car- Italija

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
S punco greva čez ene mesec na Sicilijo.
Rada bi renatala avto, pa sem malo gledal po forumih in naj bi bili ti Italijani kar nateguni v tem poslu. Pa tudi na internetu so zelo dvomljivi pogoji najema. A ima kdo izkušnje z italijo? lansko leto v grčiji ni blo nobenga problema...
Slišal sem v se mogoče, da težko avtomobil zavaruješ kasko, brez kar visokih odbitnih franšiz, da maš visok procent povračila če ti avti ukradejo, da moraš dati okrog 500€ avansa itd....
prosim za kak nasvet
smirk-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Vzemi pri nekem international ponudniku - avis, europcar, sixt, itd. Je dražje, ampak vsaj veš, da te ne bodo na koncu nategnili.
 

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Lani sem rental na letališču v Trapaniju. Preko http://rentacar.edreams.com za 172€ za en teden. Gledal sem za termin 10-17.6.
Jaz sem se zafrknil, ker nisem vedel, da lahko pripeljem avto sredi noči nazaj in vrnem ključe v kaselc, ker ne delajo 24ur. Če bi to vedel bi rezerviral avto za en dan več in se pripeljal direktno na letališče, tako sem ga pa vrnil en dan prej in potem šel z busom nazaj v Trapani ter zvečer spet z busom na letalo. (ko sem vprašal na letališču za podaljšat za en dan so pa želeli 100€ samo za en dan, tako da se splača rezervirat za cel termin preko interneta)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
bil na siciliji 2x vedno brez težav,obarkat vzel fiat 500-cena za 7 dni cca 120€.rezerviral pa sem na autoeurope.eu,v italiji so povsod visoke odbitne franžise,tako na uč nekje 1000€ za mali avto in gelde na to kako vozijo jih popolnoma razumem,na siciliji je problem še kraja kjer je odbitna prav tako visoka.v poletnih mesecih zna tudi zmanjakti avtov,vzemi avto pri avisu,hertzu,europcaru pa ne bo težav,manjše lokalne firme znajo nategnit za kako prasko,itak pa moraš avto pred rentanjem konkretnopregledati in z zaposlenim pocahnat vsako poškodbo pred najemom,da boš mirno potoval zavaruješ avto pri icarhireisnurance.com za 30€ tedensko pa si brez skrbi,sicer ti bodo znesek za poškodbo odtrgali iz kreditne kartice ampak ga dobiš povrnjenega ko pošlješ papirje na zavarovalnico
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Najprej hvala za odgovore.
Se mi pa pri vsem tem še vedno pojavljata dve vprašanji:
1. Če najamem avto npr. pri autoeurope in označim tam sicilijo, mi da ponudbe za različne firme (maggiore, firefly, silicy by car...)
Ali so te firme OK, ali se jih je bolje izogniti?
2. Full me begajo te zavarovanja, če vzamem avto npr za 200€, mi da pod dodatnimi informacijami tole:
Your rental includes collision damage waiver and theft protection with an excess of between 750€ and 2500€ plus tax
Ali to pomeni da imam do te vsote krito zavarovanje, ali da moram v primeru nezgode/tatvine plačati tako vsoto?

Kako j pa potem z zavarovanjem preko icarhireinsurance, ali potem oni sodelujejo med seboj v primeru sranja...
 
Nazadnje urejeno:

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Maggiore je večja italijanska rent-a-car firma. V Italiji lahko vidiš precej njihovih avtov na cestah. So na nivoju multinacionalk. Ostalih dveh ne poznam.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Maggiore je večja italijanska rent-a-car firma. V Italiji lahko vidiš precej njihovih avtov na cestah. So na nivoju multinacionalk. Ostalih dveh ne poznam.

maggiore se izogni kolikor se da
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Najprej hvala za odgovore.
Se mi pa pri vsem tem še vedno pojavljata dve vprašanji:
1. Če najamem avto npr. pri autoeurope in označim tam sicilijo, mi da ponudbe za različne firme (maggiore, firefly, silicy by car...)
Ali so te firme OK, ali se jih je bolje izogniti?
2. Full me begajo te zavarovanja, če vzamem avto npr za 200€, mi da pod dodatnimi informacijami tole:
Your rental includes collision damage waiver and theft protection with an excess of between 750€ and 2500€ plus tax
Ali to pomeni da imam do te vsote krito zavarovanje, ali da moram v primeru nezgode/tatvine plačati tako vsoto?

Kako j pa potem z zavarovanjem preko icarhireinsurance, ali potem oni sodelujejo med seboj v primeru sranja...

v primeru nezgode te bremenijo do omenjenga zneska.recimo 750€ je za mini ali economiy avto-v glavnem dražja je nabavna vrednost avta večja je odbitna frašiza,zato jaz primer odbitne franšize zavarujem zadevo pri zavarovalnici
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
https://www.billiger-mietwagen.de/
http://www.arguscarhire.com/

Če te skrbi odbitna, doplačaj polno zavarovanje.

tukaj ne gre za polno zavarovanje ampak zavarovanje odbitne frašize preko zavarovlnice-kar pomeni da ti odtrgajo omenjeni znesek v primeru nesreče potem ti pa zavarovalnica na podlagi dokumentov le tega povrne,polno zavarovanje pri rentacar firmi ponavadi stane cca 300€ za 7 dni
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Ampak če prav razumem te to bremeni samo v primeru nezgode, ko si ti odgovoren za nesrečo, ali te bremeni tud če se vate zaleti en italjan?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
bremeni te v vsakem primeru ne glede na to kdo je kriv,konec koncev je rentacar neko obdobje dokler traja popravilo brez avta in to morajo nekako zaračunat
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Če lahko samo malo osvežimo debato... Z ženo greva konec septembra v Bari za 12 dni pa bi potrebovala rentacar. Sam še nikoli nisem rental, ker sem vedno šel s svojim avtom.

1. Ali je še vedno najboljša stran za širok pregled ponudbe billiger-mietwagen.de?
2. Ker nočem skrbeti bi doplačal za poln kasko ampak nekateri to počenjo preko tretjih straneh nekateri pa kar na isti strani kjer rentaš?
3. Koliko moram imeti kritja na kreditni? To bi moral dvigniti limit na kartici še predno greva ker nimam 1000€ kot nekateri omenjajo...

Še nekaj, pri biliger mietwagen po izboru avta piše tudi "Vollkasko- und Diebstahlschutz Selbstbeteiligung entfällt". Ali sploh še potrebujem kaj doplačati?
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
jaz sem lani za sicilijo (in letos portugalsko) bookiral preko autoeurope.eu. obakrat europcar osnovno zavarovanje, refundable excess s super cover pa pri autoeurope. lani mi je v italiji pocila guma, za katero sem moral zalozit, ampak sem potem od autoeurope dobil nazaj vse do zadnjega centa.
kritje na kreditni pa odvisno od avtomobila in ponudnika. za avto ranga clio je okoli 400 eur, ce se ne motim.
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
jaz sem lani za sicilijo (in letos portugalsko) bookiral preko autoeurope.eu. obakrat europcar osnovno zavarovanje, refundable excess s super cover pa pri autoeurope. lani mi je v italiji pocila guma, za katero sem moral zalozit, ampak sem potem od autoeurope dobil nazaj vse do zadnjega centa.
kritje na kreditni pa odvisno od avtomobila in ponudnika. za avto ranga clio je okoli 400 eur, ce se ne motim.

Ali je kje na Siciliji mogoče najeti avto brez "prave" krefitne kartice. Imam namreč prepaid kreditno kartico.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Kako naj bi izgledalo to da ti oni zablokirajo po 1000+eur na kreditni?

Za tisti čas sploh ne moreš uporabljati kartice? Je potrebno dvigniti limit na kreditni za čas potovanja če imas nižjega normalno?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
kartico seveda da lahko uporabljaš do toliko kot imaš limita na njej,torej limita imaš 2000€ oni ti naredijo rezervacijo 1000€ in kartico lahko uporabiš še za 1000€,ja limit je potrebno dvignit