Renault Zoe

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Pri smart gridu ne. Ta je pa itak osnova da v resnici kaj resno znižamo emisije pri enaki porabi ...

Lahko na kratko kaj to je "smart grid"?

Jaz mislim da bodo polnilnice etak mele svoje števce z neko "industrijsko" tarifo po kWh...pač kot da si firma in ne fizična oseba in boš tam plačeval drugo tarifo kot doma za stanovanje,......vsaj logično je tko....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Pri smart gridu ne. Ta je pa itak osnova da v resnici kaj resno znižamo emisije pri enaki porabi ...

Lahko na kratko kaj to je "smart grid"?

Jaz mislim da bodo polnilnice etak mele svoje števce z neko "industrijsko" tarifo po kWh...pač kot da si firma in ne fizična oseba in boš tam plačeval drugo tarifo kot doma za stanovanje,......vsaj logično je tko....

Smart grid bo prepoznal, da si priklopil avto, in zaračunaval drugače. Tudi doma. Plus včasih se bo avto filal, včasih bo oddajal štrom. In cena štroma bo bolj fleksibilna, kot je sedaj, seveda, če se boš strinjal s tem. Plus vse ostalo na makro nivoju.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Vse lepo in prav, ampak tale smart grid je po moje še ena teoretična zadeva ki se bo v praksi uveljavljala zelo počasi, po mojem vsaj 20 let. Mi smo še vedno na starem analognem števcu in še vedno je potrebno fizično odčitavat stanje števca da ti lahko sploh zaračunajo, trenutno smo v kameni dobi ne pa "smart grid" dobi.

Če bo vozni park električarjev postal primerno velik, da se ga ne bo dalo ignorriati bodo lepo uvedli pavšralno dajatev, ki bo delno kompenzirala trošarino, pač kot sedaj letna dajatev, samo da bo šlo to v namen pokrivanja trošarine. Fosilce bodo pa še rahlo bolj obdavčili in izpada prihodka iz trošarine sploh ne bo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Itak da bo za smart grid trajalo in trajalo ... Ne pa spet tako dolgo, omrežje se itak počasi razvija.
Drugače pa mislim, da imaš prav: najprej nič, pol bo enka dajatav ob registraciji (mogoče vezana na kilometre), kasneje pa smart grid.