nakup nepremičnine - vprašanje

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Oprosti, če sem bil v zadnjem odgovoru pregrob
grin1.gif
.
Če boš dobro prebral sem ti v prejšnjih odgovorih napisal isto kot aleš85, tako da ja... Ah, alter...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik pocast pravi:

Torej kje je dilema? Jaz sem pripravljen iti v to, plačati agenta, tudi morebiti odvetnika...ampak, ko vse dorečemo, mora zadeva viseti en mesec na občini, kaj če se takrat prijavi na to sosed, ki ima predkupno pravico? Torej jaz se skeširam 5.000 da uredimo meje in pogodbe itd...potem pa nepremičnina pripada sosedu.

Zakaj bi morala zadeva viset en mesec na občini? A gre za kmetijsko zemljišče? Samo kmetijske ali delno kmetijske parcele se morajo oglaševat na občini 1 mesec,ostale ne!
Napisal si parcela z lepo hišico,torej ni kmetijska...?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Oprosti, če sem bil v zadnjem odgovoru pregrob
grin1.gif
.
Če boš dobro prebral sem ti v prejšnjih odgovorih napisal isto kot aleš85, tako da ja... Ah, alter...
ti grobjan ti
nahrung002.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:

Torej kje je dilema? Jaz sem pripravljen iti v to, plačati agenta, tudi morebiti odvetnika...ampak, ko vse dorečemo, mora zadeva viseti en mesec na občini, kaj če se takrat prijavi na to sosed, ki ima predkupno pravico? Torej jaz se skeširam 5.000 da uredimo meje in pogodbe itd...potem pa nepremičnina pripada sosedu.

Zakaj bi morala zadeva viset en mesec na občini? A gre za kmetijsko zemljišče? Samo kmetijske ali delno kmetijske parcele se morajo oglaševat na občini 1 mesec,ostale ne!
Napisal si parcela z lepo hišico,torej ni kmetijska...?

V ponudbi je ne kup parcelic ki se držijo skupaj, 2 sta tudi kmetijski. Ta na kateri je hišica, ni kmetijska.
Se bo pa "posestvo" prodalo izključno v celoti. Zato mora viseti
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Mati dementna lastnica
Hcerka naj bi imela pooblastila za prodajo
Prodaja sin ki noce posredovati kontaktov sestre.

Kaj ti da to vedeti? . Da so na smrt skregani med sabo. Najbrz tudi s sosedi ki vozi cez tvoje dvorisce.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kako pa da dementen pooblastilo (notarsko seveda) ?
smile-1.gif

V takem primeru se lahko postavi edino skrbnik.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113

Tudi ko se dogovorimo, če se...gre ponudba najprej na odobritev na CSD (ker je originalna lastnica dementna), nato pa viseti na občino zaradi kmetijskega zemljišča.


A je kdo od vaju zadnjih sploh prebral prvi post?
Matr Alter!
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če bi bil plačan.

hysterical-1.gif


Sicer pa ja: Jara kača gre nekako tako. Lastnica (mati) dementna- uradno pooblaščena vnukinja - dogovarja se pa njen fotr oz. sin lastnice.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
da, ker vem da se bo oglasil kakšen nadmočen uporabnik...npr. ti
wink-1.gif
:D
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik pocast pravi:
da, ker vem da se bo oglasil kakšen nadmočen uporabnik...npr. ti
wink-1.gif
:D

no, zdaj sem pa pogledal, kdo je avtor prvega posta, ti nisi
priden.gif


al kaj si hotel povedat
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.296
5.328
113
Žal, na to nepremičnino pozabi. Prej se to zgodi, prej boš prost "bremena" v smislu izgube časa, dobre volje, če ne celo precej denarja.
Ker si je res želiš iščeš vzroke in pozitivna mnenja o nakupu, svaritve spregledaš. Evo ti par alinej, ki jih boš moral rešiti, ti pa zraven podaj ceno (v evrih in v letih) ter katere fronte lahko biješ simultano, katere pa ene za drugo in se čas sešteva.

- Meje niso urejene - reševanje mej in morebitno nestrinjanje sosedov. Si se z njimi že pogovarjal? Bo to lahko rešljivo ali ne
- Problem služnosti - lahko pride sosed do svojega drugje? Če ne in to uporablja že leta, bo veselo
- Problem lastnika 1 - demenca oseba ali otrok - vmeša se CSD, najbrž s svojimi nekimi roki reševanja zadev
- Problem lastnika 2 - vnukinja, ki ima EDINA poleg csd kaj govoriti, je tebi neznanka. Brez nje ni nič! Sploh ve, da se kej prodaja in kako je njeno mnenje? Ne koncu bo posle sklepala ona
- Problem lastnika 3 - "lastnika" zelo ohlapno. Tip ni to v najširšem pomenu besede, ne more prodajati nič, ne more urejati nič (niti mej ne, pa četudi je interes) in je v tej zgodbi nasploh en velik NIČ. Naj te ne zavede, da je sorodnik, pravno formalno je enako kot če ti to bajto začnem prodajati jaz. Ti bom dala dobro ceno, samo povej naprej kje je... Se pravi ali lastnik oziroma edini pooblaščenec sploh prodaja?

Koliko časa in koliko denarja si naracunal?

Zdaj pa še nekaj, kar se ne meri v času in denarju. Nobena parcela in hiša pri nas praktično ni otok, sploh pa očitno ta ne. Hiša je lahko sanjska, ampak hočeš nočeš se boš moral ukvarjati tudi s hišo na levi in na desni in žal noben tloris ne more nadoknaditi tega, da so vse tri sredi vojne, če karikiram... Če tega ne veš kaj, si imel vedno dobre sosede, tukaj zdaj že moraš vedeti, da temu ni tako. Samo še narisano nisi dobil.
 
Nazadnje urejeno:

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Maš prav...kar me še vedno mami, me opcija, da je mogoče pa v končni fazi vse v redu in so samo tako nesposobni...vendar ta opcija je res minimalna. Najbolj vesel bi bil, če bi se zadeva že prodala in bi jo lahko mirno izbrisal iz glave, tako me pa stalno po malem žre, kaj če bi...:D
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Po rodu severno primorc/notranjc. Delam v lj in trenutno na stanovanju na Brezovici pri Ljubljani.
Ogledana hiška je pa proti kočevju