Zamakanje...?

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tale dež... saj sem že parkrat prej opazil neko čudno vlago, ampak nisem bil pretirano pozoren kako in kaj. Danes sem si vzel čas in razstavil kar se da na hitro in ugotovitve so sledeče:
- lužica pod zadnjimi sedeži
- vlaga v zadnjem levem in desnem kotu prtljažnika.
zanimivo, da rezervna guma je suha, čeprav je najnižja točka. Zadnje luči tesnijo. Kje bi voda prišla notri nimam pojma, bom pa vesel namigov. Gre pa za Clio II, 2004 letnik. Saj je že nekaj dal skozi, samo da bi pa vodo puščal pa še ne
17758-icon_confused.gif


Aja in, avto ima 3 vrata. Kje, poleg prtjlažnika (je lepa dihtunga) lahko pušča? Gledam po netu in je "običajna" težava, nikjer pa neke pametne rešitve (pri 5vratnem poka stik med streho in stranico nad vrati, kje pri mojem iskat stik, nimam pojma).
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Menjano je bilo vetrobransko steklo, prezračevanje je samo spredaj... ali? Mogoče nisem jasno povedal, pod zadnjimi sedeži as in na tanku, ne pri čevljih. So tudi zadaj kaki taki funky odtoki kje? Za sprednje vem, da so problematični in teče noter spredaj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
clio letnik 2004 že od drugega leta luža pod sedalom zadnjega levega sedeža . Avto sem imel že slečen in ga polival. Vedno vse suho. Na koncu smo obupali in se ne sekiramo več.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
luka51: Snemi tapeto vrat, tam bos nasel izolacijo iz pene, podobno stiroporju. So pa nesramno tenke debeline, da jih ni problem strgat. Sem ziher da je popustil silikon z leti, ki drzi to peno in ti zdaj namaka skozi vrata.

Avtorju, poglej se tretjo stop luc ce vse tesni.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz sem imel Twingota in je puščalo pri zadnji levi šipi direkt skozi gumo, kjer je šipa fiksirana. Sva z bratrancem vzela šipo ven, očistila blato v dihtungi, ki drži šipo noter in jo dala nazaj noter. Sem imel pa 5cm vode zadaj pod rezervno gumo.
Kje pušča, sva ugotovila tako, da sem jaz šel noter in je bratranec polival s šlaufom po avtu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
luka51: Snemi tapeto vrat, tam bos nasel izolacijo iz pene, podobno stiroporju. So pa nesramno tenke debeline, da jih ni problem strgat. Sem ziher da je popustil silikon z leti, ki drzi to peno in ti zdaj namaka skozi vrata.

Avtorju, poglej se tretjo stop luc ce vse tesni.

ne
smile-1.gif
Take očitne zadeve sem v štartu pogledal.
Heh zaj sem šel guglat
smile-1.gif
Voda pride iz podvozja gor pri enem plastičnem čepu. oziroma pri nekih šraufih. Ni znal ded točno razložit dalje pa nisem bral.
Valda od spodaj gor, ga nismo nikoli zalivali
smile-1.gif
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Tudi clio I je imel tak problem. Voda od spodaj. Sem skoraj doktoriral, da sem to odkril. Malce kita je rešilo težavo.