Z Letalom iz Maribora v Split in Dubrovnik

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
No, do dubrovnika sem samo enkrat šel "z avtom", pa je bilo dovolj. Nikol več, edino če res ne bo druge možnosti.

Mi je pa simpatično to z letalom iz MB, tam konec septembra ne bi bilo slabo, če še bo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
glej če že moreš na letalo valda ne greš v Dubrovnik ali Split...
Lepo zategneš tiste por ure leta več in si nekje kjer te majo tak kot se za gosta spodobi, kjer je ceneje itd.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
To si pa tako napisal kot da je avion najvecje prekletstvo ki te lahko doleti =)
 

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
No, jaz sem šel. Bila je bolj ali manj impulzivna odločitev, ko sem videl ponudbo za lete, da bi pasal še en teden dopusta oz. pohajkovanja. Kar se letov tiče, vse super, edino na splitskem letališču je bila nepopisna gneča ob odhodu nazaj in letala so malo stara (okoli 30 let). 22.8. nas je bilo 15 na letalu v Split.

Zadnji let nazaj je bil zaradi majhnega št. potnikov združen (Split -> Dubrovnik -> Maribor).

V medijih ne povedo, da je oglaševana cena samo za prve štiri sedeže na posameznem letu. Nato se hitro dviga in na koncu pride nekje na realno ceno okoli 200 za povratno vozovnico. Jaz sem bil precej hiter
smile-1.gif


Itinerar sem si na hitro sestavil sam in je bil predvsem prilagojen poceni nastanitvam, najdenim in rezerviranim na Booking.com. Seveda sem si vnaprej poiskal tudi informacije v zvezi z javnimi prevozi.

22.8.:
Letalo MB - Split
Transfer v Trogir (lokalni bus - rumeni, cena 13 HRK, vozi na 20 minut), ogled Trogirja in nočitev (30 € v sobi z lastno kopalnico, seveda vnaprej rezervirano)

23.8.:
Prevoz v Split (lokalni bus - rumeni, cena 21 HRK)
Ogled Splita (prtljago lahko shraniš pri raznih agencijah okoli pristanišča za 15 HRK za cel dan)
Ob 17.00 potniški katamaran na Korčulo (Jadrolinija, cena 80 HRK, rezervirano že doma)
Ob 20.00 prihod v mesto Korčula, ob 20.30 lokalna potniška ladja v Orebiæ, kjer sem imel rezervirano nastanitev

Bivanje v Orebiæu v lastnem apartmaju do 28.8. - 5 nočitev za skupaj 90 € - najdeno na Booking.com

5-dnevno raziskovanje okolice, kopanje, izlet v Korčulo (ladjica v eno smer 15 HRK) in peš na 150m visoko bližnjo razgledno točko pri samostanu

28.8.:
okrog 12.00 odhod z ladjico na Korčulo
Ogled mesta Korčula (Prtljago lahko shraniš pri agenciji na avtobusni postaji)
Še hiter zadnji skok v morje na bližnji plaži
Ob 18.30 odhod s potniškim katamaranom nazaj v Split (Krilo Star - privatni prevoznik, cena 120 HRK)
Ob 20.45 prihod v Split, lokalni avtobus do vnaprej rezervirane nastanitve blizu letališča (Kaštel Lukšiæ) za 22 €/noč, soba z lastno kopalnico

29.8.:
Ob 7.00 odhod na letališče (spet lokalni avtobus) in ob 9.30 let domov.


Vse skupaj razen hrane ca. 300 €.

Ljudje povsod izredno prijazni in gostoljubni, ne vem zakaj imate nekateri tako slabe izkušnje.


 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če še ne veste - leti so zaključeni, cela zgodba po moje tudi. Pa saj to sem že na prvi strani predvidel.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
ECA so zjebali interesi podjetja ZIMEX iz Švice in vpletenostjo njihovega človeka na hrvaški upravi za letalstvo, ne poslovanje.