Dišeče sveče

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Kak napotek kje nabavit boljše dišeče sveče (lahko net ali trgovina..območje Lj).

Dišeča sveča kjer je povdarek na dišeča v pravem pomenu besede.
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Ok, morda bo odgovor mimo, če se išče prav sveče.
Precej bolj dišeča zadeva so eterična olja....v izparilnik (če mora bit ogenjček/razpoloženje) ali še bolje v difuzorju. Eterično olje pa daš tisto, kar ti najbolj diši.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Sem naročil Yankee Candle..imel priliko jih 'vohat'...res lepo dišijo.


Pika...se priporačam za kak konkretni predlog. Ker pri teh rečeh je verjetno podobno kot pri svečah..razpon on nekaj centov do 20 EUR za kos.
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Sem naročil Yankee Candle..imel priliko jih 'vohat'...res lepo dišijo.


Pika...se priporačam za kak konkretni predlog. Ker pri teh rečeh je verjetno podobno kot pri svečah..razpon on nekaj centov do 20 EUR za kos.

Uh...hehe, si še malo malo rekel.

Za začetek ti priporočam, da pogledaš doma za kakšen izparilnik (svečnik v obliki čajnika/kakšne posodice, na vrhu se nalije voda v katero se nakaplja eterično olje, spodaj pa se prižge čajna svečka), večina se nam nekje po hiši valjajo. Kupi si eno eterično olje (pa prosim ne neki parfumskega ala recimo dišava nekaj ali ko je vse ista cena), ki ti diši (pa da ni predrago za začetek oz za preizkus), npr. pomaranča, limona, bor,.... Preizkusi, in če ti bo všeč, kupiš potem še drugo eterično, nato difuzor (v lidlu jih imajo občasno za 20 EUR, nič posebnega, meni dela...) in tako dalje.
Kje kupiš oz kakšna eterična olja? Na spletu imaš kup trgovin ala Magnolija, ... Fizično imajo v Leposani od Pranarom, v Kalčku od Florihane, ... Veliko najdeš prodajalcev Dottera eteričnih olj, kar pa meni ne diši - da ne bo pomote, preizkušena olja so bila super, vendar imajo prenapihnjeno ceno, plus sem proti takšnim MLM sistemom, ki forsirajo stvari (se pa najde kakšen ok med njimi).

Edini problem, da ne padeš preveč v te vode, ker ... hm, čas, denarnica...znata trpeti potem.
evil.gif