Počeno vetrobransko steklo od kamnčka

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Po vsej verjetnosti dobite vsi iste sipe....sam eni verjamejo, da je original.
grin1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
folk kaj vam ni jasno. zavarovanje šip je cenejše od najcenejšega popravila....
in šiše in ogledala si lahko 100% da bo rabil vsako leto, čene pa na dveleti

Tudi na dve leti je malo huda ali pa imam jaz tako srečo. (več kot 20 let in cca 250 000km pa nisem menjal ne šipe in ne ogledala).
Imam pa zavarovano ja, vendar bi sedaj s tem denarjem, ki sem ga vplačal za zavarovanje imel že zlata ogledala.
smile-1.gif

mnogo let zavarovanje brez sranja.
potem pa drug avto. tuhtanje a bi ali ne bi..in na koncu sem zavaroval. prvi mesec voznje, prva prava pot iz ljubljane in sicer v prekmurje. mimo celja na ac..bong, bong bong..tri luknje v manj kot 5 minut. vozil sem za cisterno v normalni varnostni razdalji.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Jst jo na kombiju skoraj vsako leto menjam. V pol leta imam že tri kamne v šipi k sreči na takih mestih da me ne moti širi se pa tudi ne. Je pa veliko odvisno kakšen avto voziš ( kolk ima šipo pokonc postavljeno ), ker na avtu mi jo kamen ni še nikoli razbil na kombiju pa samo da jo zamenjam je že drug not
jezen.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
ena xenon žarnica 550eur?
smile-1.gif



kok so te dobr nateg....
tongue-1.gif

mal sm smotan napisu....
bonk.gif


xsenon žarnica je na citroenu 160€
xsenon luč okrog 2000€
550€ je šipa ki sem jo pred kratkom menjal...
wink-1.gif
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Joj narodnjak kdo pa še ima CDveksler v avtu , če pri moji bogi KIA-i vtaknem 8GB ključek v radio imam muziko do Ulan batorja in nazaj
evil.gif
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Na ebayu je 200€ cela luč.
tongue-1.gif


Mene je prišla šipa 118€ + 30€ delo pa 40€ gumica okol šipe (z alu profilom)...vse original.

Nič se ni splačalo doplačvat stekla in jih tudi nisem. Zdaj jih bom, ker šipa za novega pride vsaj 300€.
tongue-1.gif

Za 107 kW motor stane ca 50 eur zavarovanje, tako da.....
 

cero

Zelenc'
11. okt 2010
1
0
1
Moja izkušnja s Carglassom!

Jaz sem pa zadnjič slišal reklamo na radiju Hit v Ljubljani in sem opazil, da imam tudi
jaz poškodovano sprednjo šipo, imel sem piko, ki je bila velika približno 1,5 cm.
Prej sploh nisem bil pozoren, potem pa sem se odločil, da pokličem Carglass in se pozanimam, kako
je s tem popravilom.
Rekli so mi, da se lahko še isti dan oglasim pri njih na Verovškovi 60a v Ljubljani in da bodo to poštimali v pol ure!
Po službi sem se odpravil tja. Res sem bil kar takoj na vrsti in serviser se je lotil popravila.
Med tem smo uredili vse papirje in prijavo na zavarovalnico. Ravno sem popil kavico (brezplačno!!) in popravilo je bilo gotovo.
Moram priznat, da ko sem šel preverit, kako je uspelo, sploh nisem več našel mesta, kjer je bila poškodba!
Dobil sem tudi 10-let garancije. Stekla imam tudi posebaj zavarovana, tako da je bilo vse brezplačno.
Ljudje, jaz vam to vsekakor lahko močno priporočam, ker se boste izognili nepotrebni menjavi šipe, če
vam bo pika počila naprej v razpoko.
Res nimate kaj izgubit, če popravilo slučajno ne bi ratalo, vam itak zamenjajo šipo in popravilo se v tem primeru ne računa.
Carglass rules!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa še moja izkušnja...
Prav tako mi je priletel kamenček, poleg vsega se je od mesta udara na vsako stran razširila še cca 1 cm dolga razpoka. Po telefonu se zmenim, da bi menjal šipo. Hočem originalno, me prepričuje da šipa z hologramom proizvajalca vozila ni originalna, da so njihove Pilkington originalne... (mam slabo izkušnjo s tem, ker mi je taka šipa na ukrivljenem delu na spodnjih robovih hudo popačila sliko). Pripeljem še pokazat avto, potem pa... Ja, to bomo pa popravili, pa veste pa menjava stekla je velik poseg, pa bla pa bla pa bla. Šipe imam dodatno zavarovane in me BK za strošek. Pristanem na popravilo in naslednje razočaranje... Še zelo dobro se vidi mesto poškodbe, sicer ni neposredno v vidnem polju vendar dovolj blizu da me moti. JA veste godpod, to se ne da bolje popraviti... Sicer bi lahko to reklamiral in zahteval novo šipo, vendar bi moral menjavo narediti na Carglassu... Tako bom pa raje počakal čez zimo (ziher bo zopet kamenček priletel
smile-1.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Na golfu 7 sem dobil manjšo poškodbico stekla v vidnem polju. Dal sem zalit pri privatniku za 30€ Poškodba je kr ok sanirana . Avto ima tudi senzor za zaznavo dežja. Recimo da bi šel k pooblaščencu po original steklo, potem pride še kalibracija tega senzorja .. ali obstaja zavarovalnica ki bi krila celoten poseg tudi senzor?


Kako sedaj postopat če hočem imet originalno steklo, brez doplačil. Ker če moram na koncu kljub zavarovanju še doplačevat, ali da se zjaha senzor raje ostanem pri sedanjem stanju.

Kako zavarovat in kje da je čimmanj komplikacij pri takšnih zamenjavah.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Senzor se prestavi, šipa mora met polje zanj to je vse. Zavarovalnica bo krila vse, kalibracija pa... lahko da ti bo po menjavi celo bolje delalo kot prej, tako da tako nuuujna spet ni. :p

Zavarovanje ti vse krije ne vem kaj sploh želiš vprašat.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
kaka kalibracija senzorja lepo te prosim. iz stare šipe ven in v novo not.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
nebi rad mel še nekih 100 € za doplačevat kot piše Roberto , prav tako berem da ima folk težave s temi senzorji po menjavi stekel ... a to ni problem? Kak je postopek menjave preko zavarovalnice... najprej cenilec, nato zavarovalnica, nato servis?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
In zato si se prijavil? Dober si ni kaj.

Za vse ostale, ki nimajo kaska; če je na carglasu šipa 200€ + delo je drugje (recimo novomat) točno pol ceneje. To sem spoznal ob menjavi šipe na laguni dve in menjavi stekel na službenih avtih. Konkretno je bil 4 leta nazaj za laguno dve brez senzorja za dež steklo pilkington plus menjava 120€.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Nikoli. Ena ura dela min 35€, lepilo 40-60€. Torej je blo pilkington steklo 30-40€. Za 120€ si dobil najbolj čipšit lepilo in kitajsko steklo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.796
4.304
113
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Na golfu 7 sem dobil manjšo poškodbico stekla v vidnem polju. Dal sem zalit pri privatniku za 30€ Poškodba je kr ok sanirana . Avto ima tudi senzor za zaznavo dežja. Recimo da bi šel k pooblaščencu po original steklo, potem pride še kalibracija tega senzorja .. ali obstaja zavarovalnica ki bi krila celoten poseg tudi senzor?


Kako sedaj postopat če hočem imet originalno steklo, brez doplačil. Ker če moram na koncu kljub zavarovanju še doplačevat, ali da se zjaha senzor raje ostanem pri sedanjem stanju.

Kako zavarovat in kje da je čimmanj komplikacij pri takšnih zamenjavah.

Če senzor ni v serijski opremi, ga je treba navesti pod dodatno opremo pri zavarovanju in s tem se tudi zviša (malenkost) osnova za kasko/delni kasko.... če je naveden in upoštevan, se v primeru zamenjave izvede vse potrebno da je vozilo delujoče enako kot pred poškodbo... če je potrebna kalibracija, se tudi ta izvede...

A sedaj nisi imel zavarovanih stekel/kaska?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
A bejž no. Kitajsko je bilo za 20 evrov cenejše, pa ga nisem hotel. Če pa pa kitajci delajo in naši prodajajo steklo z žigom pilkingtona potem imam pa kitajca, ampak si veliko upajo. Sicer je bilo to kot sem napisal 4 leta nazaj, ampak verjetno sedaj ni nekaj hudo dražje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.316
5.841
113
pri taščici
Glede na to koliko je reklame za menjavo stekel, koliko je postalo monterjev teh zadev sem preprican da se da lepo zasluziti. Najbrz res predvsem na racun zavarovalnic.
Ker nekdo, ki mora sam placati novo steklo, bo najbrz poiskal dve ali vec ponudb.

Menjava ogrevanega stekla na desetletje starem sharanu slabih 700 evrov.( preko zavarovalnice).
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Meni je vseeno al je al ni. Ampak za 120€ me ne prepričaš, da je materjal plus delo. Ker se ne izide oziroma se je nekje hudo šparalo.