GPS ura za šport

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Zdravo,

kupujem novo GPS uro za šport . Imela sem Garminovo Forerunner 405.

Pogoji da mi prikazuje hitrost, tempo, srčni utrip in višino. Kaj predlagate.

Všeč mi je garmin Forerunner 235 ampak ne vem če ima možnost prikazovanja višine.

lp
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Vse GPS ure glavnih proizvajalcev (garmin, polar, suunto, tom tom) ustrezajo tvojim zahtevam. Tako da so pomembna vprašanja:
- koliko misliš dat zanjo
- ti je pri višini pomembna samo trenutna višina (tukaj so gps višinomeri ok) ali rabiš točen podatek koliko višinskih mtrov si naredila (rabiš barometrični višinomer)
- hočeš imeti merilec utriba na zapestju ali prsnemu traku
- pa seveda je važno da ti je všeč.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Citat:
Uporabnik Thazz pravi:
Vse GPS ure glavnih proizvajalcev (garmin, polar, suunto, tom tom) ustrezajo tvojim zahtevam. Tako da so pomembna vprašanja:
- pa seveda je važno da ti je všeč.

Sem skrčil samo na eno.....NAJBOLJ pomembno vprašanje
grin1.gif
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Forerunner 235 prikazuje višino iz GPS. Barometra nima. Jo imam, sem zadovoljen.
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik Thazz pravi:
Vse GPS ure glavnih proizvajalcev (garmin, polar, suunto, tom tom) ustrezajo tvojim zahtevam. Tako da so pomembna vprašanja:
- koliko mislišdat zanjo
- ti je pri višini pomembna samo trenutna višina (tukaj so gps višinomeri ok) ali rabiš točen podatek koliko višinskih mtrov si naredila (rabiš barometrični višinomer)
- hočeš imeti merilec utriba na zapestju ali prsnemu traku
- pa seveda je važno da ti je všeč.

Ko sem nazadnje kupovala uro niso vse imele možno na uri trenutne višine. Če imajo sedaj vse, potem je pomembno sam da mi je še všeč ostale pogoje pa imajo res vse
cheer.gif

- cena max 300 €
- višina GPS mi je dovolj
- utrip na prsih (na zapestju deluje z zamikom oz nenatančno)
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik smetka pravi:
Citat:
Uporabnik Thazz pravi:
Vse GPS ure glavnih proizvajalcev (garmin, polar, suunto, tom tom) ustrezajo tvojim zahtevam. Tako da so pomembna vprašanja:
- koliko mislišdat zanjo
- ti je pri višini pomembna samo trenutna višina (tukaj so gps višinomeri ok) ali rabiš točen podatek koliko višinskih mtrov si naredila (rabiš barometrični višinomer)
- hočeš imeti merilec utriba na zapestju ali prsnemu traku
- pa seveda je važno da ti je všeč.

Ko sem nazadnje kupovala uro niso vse imele možno na uri trenutne višine. Če imajo sedaj vse, potem je pomembno sam da mi je še všeč ostale pogoje pa imajo res vse
cheer.gif

- cena max 300 €
- višina GPS mi je dovolj
- utrip na prsih (na zapestju deluje z zamikom oz nenatančno)

Študiram, da bi namesto ure nabavil kar kolesarski števec - sicer na roki ne izgleda tako moderno kot ura - ima pa tudi svoje prednosti...
http://www.a2u.si/products/show/9XOINGWD249GT3NL
Poleg tega pa bi seveda kupil pašček za na roko za omenjen garmin. Je pa res, da sam tečem manj kot pa kolesarim.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Garmina, ket je partnerski hardware provider od Strave.
Strava je pa najboljsi community za prumerjavo rezultatov (tudi lastnih).

Lp
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Ampak visinske podatke pa uposteva samo od Garmin naprav.
Edino ne vem ce ne jemlje samo od naprav z barometricnim visinomerom. Za vse ostalo pa poda neke svoje podatke, ki lazejo cca 30%.

Torej, punca rabi Feniksa 😀

Lp
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Ampak visinske podatke pa uposteva samo od Garmin naprav.
Edino ne vem ce ne jemlje samo od naprav z barometricnim visinomerom. Za vse ostalo pa poda neke svoje podatke, ki lazejo cca 30%.

Torej, punca rabi Feniksa 😀

Lp

Hm, meni jih tudi od Suuntota sprejme, integracija je, prenesejo se podatki praktično takoj.

Sam sem za Traveler, če ne drugega je nova najcenejša multisport ura ... Res pa je, da ni najmanjša. Glede na to, da je v ohišju Ambita bi znala biti za marsikateri žensko roko prevelika. Ampak to bo tudi Fenix3 potem
grin1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:


...

Sam sem za Traveler, če ne drugega je nova najcenejša multisport ura ... Res pa je, da ni najmanjša. Glede na to, da je v ohišju Ambita bi znala biti za marsikateri žensko roko prevelika. Ampak to bo tudi Fenix3 potem
grin1.gif

Traveler? Sem malce pobrskal, pa ne najdem nobenega podatka o tem modelu!
Link?