Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
(al je fora v tem da mora denar, ko pride v denarnico, stat tam dan ali dva da ga dejansko prejmejo?..predno lahko ti z njim kupiš kripto valute..)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Rad bi nakazal denar preko banke. Pa ne vem kak je potek.

Ce gre v tej smeri: nakazes denar ki se pojavi v wallet.u. Nato iz njega kupis kripto?

Ker tako predvidevam...a ko imam denar v denarnici ( zestnih 20 eur) mi ne pokaze/nudi opcije da bi kupil kripto.

Delam/ razmisljam narobe...ali je potrebno kak dan pocakat ko se pojavi denar v denarnici?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
ne razumem kaj misliš s tem ne moreš nič nardit?
ti si nakazal denar in če je denar sedu ti kupiš eno izmed 4 valut, ki jo imajo tam se pravi BTC, ETH (je bil pred nekaj dnevi onemogočen trenutno ok), BCH (trenutno neomogočen) in LTC. Če je to ena izmed valut, ki si jo imel namen imeti potem je to to. Pustiš gor čakaš da zraste ali pa pošlješ v svojo denarnico za to valuto in čakaš da zraste...
če to ni tvoja target valuta potem jo preneseš na eno izmed borz, ki ima valuto ki jo želiš...

ne grem mi skupaj, da imaš eurocard in si jim poslal bančno nakazilo... verjetno misliš plačal si s kartrico in kupil valuto, ker to je edina pot, torej izbral si kartico in kupil eno izmed valut?
če želiš nakazat denar potem v buy/sell klikneš na kartico, ki jo imaš vneseno in ti pokaže add a new account, nato izbereš bank account in ti ven vrže sklicno številko, ki jo uporabiš kot referenco pri nakazilu podatke o banki pa imaš na temle linku https://support.coinbase.com/c...opean-customers
počakaš da pride denar in kupiš valuto, moje izkušnje so da je denar zelo hitro gor, nakazilo zjutraj je bilo v parih urah sprovedeno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Z eurocard sem že nabavil kripto brez problema (problem je ker je omejitev v znesku, s katerim kupuješ..omejitev 500 EUR tedensko).

Jaz bi pa kupil nekaj več.

Zato sem naredil večraj testno bančno nakazilo (20 EUR)..denar je bil isti dan v denarnici. Do tu vse OK.

A ko je bil denar v denarnici, nisem vedel/znal/mogle z njim nič početi..možnost je bila da si ga edino prenakažem nazaj na banko. Ni pa opcije, da bi z njim kupil kripto.

Zato sprašujem tiste, ki ste nakazali denar preko banke...ali ste lahko kupili kripto tisi trenutek ko se je denar znašel v denarnici, ali ej treba počakat kak dan ali dva.

V glvnem..ne vem načina kako EUR v denarnici pretvorit v kripto valute (bom danes še enkrat poskusil...).
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
govorim ti nakazal sem denar in takoj kupil btc, ker sem ga prenesel na drugo borzo in ne vidim problema
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pišem za Coinbase: denar = € imaš na € kontu, greš na buy/sell opcijo in izbereš kriptovaluto za kupit, odločiš da gre iz € konta in stisneš buy, potem si to nakažeš na drugo borzo kjer z veseljem pušiš vse.
wink-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
meni je bilo tudi čisto enostavno...
edino ne poznam pa nikogar ki je v kriptotu pušil vse, dejansko ne poznam niti enega, ki je karkoli pušil, vsi so v plusu
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Hja uni ki so kupovali btc ko je bil 20k imajo lep minus
smile-1.gif
Dolgorocno pa bo OK, samo kake pol leta bodo morali zdrzati ampak mislim da jih je vecina ze lepo panicno prodala z izgubo...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
ja tisti ki so vstopili pri 20000 in nič durgega kupili so verjento res v minusu ampak jaz ne poznam nti enega takega... sem tudi sam nekaj še dokupil pri 13000 ampak kumulativno sem še vedno globoko v plusu
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Pišem za Coinbase: denar = € imaš na € kontu, greš na buy/sell opcijo in izbereš kriptovaluto za kupit, odločiš da gre iz € konta in stisneš buy, potem si to nakažeš na drugo borzo kjer z veseljem pušiš vse.
wink-1.gif

Sem nakazal denar. Ko ga bo videl bom ugotavljal če bo šlo kaj lažje pretvarjat kot včeraj
wink-1.gif


Kako se prenakaže na drugo borzo? (jaz imam namen iz Coinbase v Binance)?

Si kdo lasti IOTO? Mene mika da bi kupil par cekinov in za par let pozabil na njih...kolikor sem bral na dolgi rok znajo obetat.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
preveri da borza na katro boš nakazoval ima enega izmed kovancev v katere boš pretvoril... no ethja in btc imajo vsi, če mene praša bi kar btcja vzel provizija je itak ista za oba na coinbasu.
na borzi na katero boš prenašal konkretno v binance greš v funds-balance in se postaviš na deposit kjer ti nardi adreso, ki jo vpišeš na coinbasu kjer greš v account in v btc walet daš send
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Super, hvala..bom postopal tako.


Eto..imam naložen denar v denarnici in zdaj mi ponudi opcijo nakupa s temi sredstvi
cheer.gif
(včeraj na testnih 20 EUR nisem imel te možnosti...).
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Uf...naredi si .ptsc tega posta in ga poglej konec leta 2018.

Ne da se delam pametnega, ampak še vedno ne najdem neke prave vrednosti v tem (ne pravim za blockchain tehnologijo, ampak za "valute" v zdajšnji obliki)...nima veze.
Kmalu pridejo še ETF-ji (tudi short) na futurese in bomo videli. Mogoče pod 5000$, ne vem.
Vem samo, da ko bo prišlo do panike in se bo kakšna "borza" zaprla in ne bo nobenega kupca lahko zadeve zelo hitro štrbunknejo zelo globoko.
Ni to NYSE in delnice oz Dow Jonesa, za katere se bo vedno našel nek kupec, če ne drugače pa po krivinah država iz ozadja...
 

B81

22. jul 2007
34.420
8.913
113
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Uf...naredi si .ptsc tega posta in ga poglej konec leta 2018.

Hehe
smile-1.gif


Clif High pravi, da bo letos prilezel do 100k in zakljucil leto s 64k.
Deda je fino poslusat.