Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Hmm, ja poglej buy orderje. Ogromno buy orderjev se začenja od 10k usd in se povečuje ko gre nižje. Sell orderji so pa manjši. Zadnjič sem gledal je bila masa buy orderjev nastavljena na 8,6k usd pa je dropnu do nekje 9,3k.

Zdaj te orderje lahko premikajo nižje če kdo hoče ceneje kupit, bolj je vprašanje od sell orderjev. Neka panika mislim, da je minila in ne prodajajo hitro. Ponavadi nedelja in ponedeljek sta večinoma obarvana v rdeče in se tako giba do kake srede, potem pa je spet zeleno vse.

Če prebije 10k potem tehnično se lahko premika v down channel na nekje 8k. Če pa to prebije potem bo nova panika na nekje 7,5k, drug support vidim na 6k... Mislim, da ne bo šlo tako nizko. Verjetno bo 10k vzdržal in bo šlo nazaj čez 12k.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.871
113
Si porajtal kok fake wall orderjev in sellov je. Tole je ratala prava norišnica. Ta trade graf je vedno bolj zmanipuliran iz strani določenih.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
pa si pogledal pod history, mogoče je bill pa izveden. Ponavadi pokaže ceno spodaj buy, sell in vidiš če je bila cena ista pol je nekdo kupil. Jaz sem bil v buy wall za ene 60 btc pa je bilo izvedeno v sekundi za vse.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.871
113
Spremaljaš trade in vidiš kako se prikazujejo in izginjajo. Whali počnejo z namenom, da zavedejo male investitorje ini jih vodijo z zavajanjem povpraševanja in ponudbe.

Stem neposredno držijo želeno razmerje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
No sej počasi boste tudi pravi trajderji ugotovili, da je vse skupaj piramida oz. scam. ali pa že veste in sodelujete pri zadevi. Jaz sicer imam nekaj € v tem scam, ampak si ne zatiskam oči.
wink-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
če iščeš srečo potem igraj loto
smile-1.gif

Jaz nikoli ne vlagam v nekaj za kaj mislim, da je scam.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Takoje... če bo spet novi leg up na en triljon mcap je čisto vseeno s čim zaslužiš ali pa kako dober je ICO, ker bo vse v plusu konkretno.
tongue-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Tisto ko gledaš da orderji zginjajo so boti, ki lovijo ceno. Je pa tudi lahko manipulacija, ker tu ni regulacije se lahko dogaja dosti. Kake 40% BTC si lasti par tisoč oseb, ki če želijo lahko obrnejo ceno kamor hočejo. S tem da računamo, da noben ne želi prodajat pod izgubo, sploh če so objavljeni na Forbes listi kot kripto miljarderji in bi potem njihov izkupiček lep padel če bi se pojavila temeljita korekcija.

Pomoje še letos bodo ICO dokaj uspešni potem bodo počasi zamrli. Letos jih ima ogromno v roadmapu navedeno da pridejo njihove rešitve na plano in če tega ne bo, no potem bodo njihovi kovanci izgubljali vrednost. Trg se bo prečistil in obstali bodo ti, ki so kaj naredili ostali bodo pa s svojimi fantazijami pozabljeni.

Naslednja evolucija ICO bo po mojem, da bo podjetje razvilo beta produkt s svojim kapitalom privat in šele potem objavila nabor za ICO. To se mi tudi zdi pošteno, ker sedaj kar se dogaja je le lov za denarjem in se izdajajo ICO za vsak šit, kjer sploh ni potreben blokchain...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kdor ni izkusen naj ne trejda sedaj nekaj casa dokler se trg ne umiri. Se kaksen mesec bo treba pocakati. Sploh pa ne kupujte kovancev ki hitro rastejo ker gre verjetno za PnD in boste samo denar izgubili.
Kar imas holdaj ali daj v fiat za en cas.

To je moje mnenje.
 

univerza982

Pripravnik
24. okt 2013
40
1
6
Ker sem čisto frišn na tem področju me zanima sledeče:
če pogledam trenutni tečaj xrp/btc vidim da je 0,000127x = 1,36$...Sedaj me pa zanima sledeče kaj če tečaj naraste na XRP/BTC 0,1, hkrati pa BTC pade v dolarijih na 1 $
Torej če prodam te ripple sem na koncu v veliki izgubi...torej morm gledati OBA tečaja in sicer v tem primeru XRP/BTC in USD/BTC...ker zame bo na koncu pomembna vrednost FIAT VALUTE
smile-1.gif