Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
"Etnično" čiščenje
evil.gif


Kot je lepo povedal Warren Buffett: "The stock market is a device for transferring money from the IMPATIENT to the PATIENT."

Buffett sicer ni naklonjen kriptovalutam, ampak njegov pregovor velja tudi za ta trg.

Javno res ni naklonjen kaj počne zadaj pa bog si ga vedi. Tudi Applu svoj čas ni bil naklonjen.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Sej sem pisal da je ta ciklus bil že lani in je ta mesec ponovitev. Velke ribce so pordajale ko je bil BTC 15k-20K, potem se zaseje panika, da se strese malo dol in kupi ceneje in jovo na novo. Potem vse raste gor, male ribe se pridejo igrat, velke vmes prodajajo in ponovno panika ribice prodajo vse se strese in nakup ceneje, jovo na novo...

Ciperska kriza, zrastel čez 1k usd november 2013. Januar 2015 je bil pod 200 vendar takrat mainstrem mediji niso poročali o tem in vrednost posameznega btc ni bila tako velika kar je samo psihološka bariera. Padec za 50% ni prav nič dramatičen bolj je potrebno spremljati morebitna zaprtja borz.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Hjah, futures long pogodbe koncujejo in BTC je gor 2k. Prvo so zasluzli s shortanjem na 9k zdaj pa se z long nad 10k... Zgleda bo BTC lepo zmanipuliran v prihodnje.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Zdaj prihajajo zgodbice na plan. Minister J. Koreje, ki naj bi objavil da koreja pripravlja prepoved trgovanja na njihovih borzah baje sploh ni imel podpore od ostalih. Me zanima koliko so mu dali BTC za to. Sigurno se bo kmalu tudi Kitajska izrekla da je vse OK. To manipuliranje s takimi novicami na decentraliziranih valutah je že smešno. Namerno povzročanje panike, ljudje so pa tudi naivni. Ta trg se je odprl za navadne in kdor ni nikoli to počel zapaničari in izgubi, upam da so vsaj dali not le toliko, da ne bodo jokali na koncu...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, ta še ni zajebal, ker še vedno drži. Samo povedat mu je treba, da naj hodla in to čim več ljudi. Meni je v 1 tednu, do včeraj padel portfolio za 71% , ker pa sem v tem že več kot pol leta, se nisem kaj pretirano sekiral.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
meni za 55%, vendar se je sedaj že malo pobralo. sedaj "le" še nekaj čez 30%.
prav sekiram se ne, itak je play money
smile-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Hja meni pa ene 15% vse skup, samo tudi če mi pade vse na 95% sem še v plus, tako da meni je lahko. Samo nekdo ki je kupil BTC pri 19k je zdaj 50% dol in sigurno al je prodal al pa gleda na telefon vsako minuto... Sploh če se dal not to kar si ne more dovolit izgubit. To je vrag, človek hoče preveč pa da vse not ker misli, da bo jutri ratal miljonar, resnica je pa malo drugačna...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Meni je padlo vse za 40%.... mislil sem da se vsega vajen, preživel vse lanske "korekcije", te nisem in sem naredil to kar sem imel že vedno v planu. Izplačal sem si 30% portfolia, kljub temu, da sem prodal "pod" ceno spim boljše
wink-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.097
113
meni ni padlo niti na pamet da bi požru 15000 v zmanjšanju portfejla in bi karkoli prodajal. pa kaj res mislite da bo kar tako enostavno počilo in bo nič vredno... če res to mislite potem ne vlagat, ker se to lahko zgodi vsak dan in povsod...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Meni tudi ni jasno kdo prodaja vse je bilo nazaj v minimalno časa. Zdajle bi bil v USD že v plusu če gre BTC na 14k npr.

Dip je bil zelo kratek, razprodaje so bile fantastične in skoraj se ni dalo zgrešiti. Kakšen $appc me je bolel, ker je dobra zadeva, pobral se pa pač še ni, bo pa prišel na vrsto.

Jaz sem samo travmiral, ker za razprodaje kupovat nisem imel keša pripravljenega in kupovanje btc pod 10k. Tisti, ki so že veliko keširali ven so se samo smejali, so zdajle dobili tudi po 70% popuste in pri kakšnem kovancu daj že profitirali cel ta popust.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
eh, jaz sem imel pa buy orderje prenizko nastavljene. sem bil ziher da gre market cap pod 400...
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
KSZ

Obstaja kakšna razpredelnica, kamor bi vpisal svoje valute, količine in povezal s povezavo to tvoje borze, da bi se to osveževalo in kazalo trenutno ceno?