Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Icn je džabe, ampak pri icn več ne vem kaj je stem kovancem res. Neke perspektive ne vidim. Za štos sem jih kupil okol 5 jurjev. Pa že delam zgubo. Kupil po 0.00635.

Sem sigurn da bo šlo vsaj do 0.007. Vendar temu kovancu več ne zaupam, niti ne verjamem da bo še kdaj 5 eur, če pa slučajno bo bo btc pomoje že čez 10 jurjev.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Kaj pa Laszlo Hanyecz, ki je dal za pico l2010 10.000 BTC-jev. Če ni sedaj v norišnici, res ne vem, ker to je bila najslabša poteza tisočletja.


Glede na to, da je že takrat bil v Crypto svetu, sklepam, da je od takrat do 2017 naredil že toliko, da se za tistih 10.000 BTC-jev ne sekira.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Kaj pa Laszlo Hanyecz, ki je dal za pico l2010 10.000 BTC-jev. Če ni sedaj v norišnici, res ne vem, ker to je bila najslabša poteza tisočletja.
Veliko bolj se po moje sekira lastnik picerije, ker verjetno privat ključa več nima.
Takrat je verjetno na hitro en naslov naredil, da je sprejel plačilo in za ceno ene pice naredil veliko reklamo za picerijo.
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Kaj pa Laszlo Hanyecz, ki je dal za pico l2010 10.000 BTC-jev. Če ni sedaj v norišnici, res ne vem, ker to je bila najslabša poteza tisočletja.


Glede na to, da je že takrat bil v Crypto svetu, sklepam, da je od takrat do 2017 naredil že toliko, da se za tistih 10.000 BTC-jev ne sekira.

En komentar ne netu:

He still waiting for the day when 2 bitcoins buy us 10,000 pizzas!
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Dejmo še mal o trenutni situaciji govort. ETH in deloma tudi BTC letita dol. Kdaj pričakujete, da se bo stabiliziral. Zgleda, pa da so špekulacije o Kitajski ali pa tudi ne zanekrat naredile svoj davek.

Zanimivo je, da so bile napvedti ethja za v septembru blizu 1000$.
 

f5jfreak

Pripravnik
27. maj 2017
65
0
6
Sigurni bo šel ETH nazaj gor. Js že tud delam izgubo vendar se ne sekiram, ker sem prepričan, da bo šel nazaj gor. Tudi pred časom je šel pod dvesto in je nato počasi prilezu do 330.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Meni si zdi da gre za gladko kitajsko manipulacijo. Zbili bojo cene. Nakupli gore kovancev. Objavli da, da je crypto next big thing na kitajskem, ali pa da bodo naredili devizne rezerve v bitcoinu, whatever. In ko bo vse skupaj zraslo prodali nazaj. Voila...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Napovedi so vredne en k... ker se vedno lahko zgodi kaj takega da razburka vse. Ti samo drzi ICN ker po besedah nekaterih je to najboljsa stvar po narezanem kruhu in bodo obogateli samo s tem.
evil.gif

Jaz mislim da se bo med tednom spet pobralo vse. Ce bo ta teden spet vse rastlo v petek popoldne vse prodam in v ponedeljek zjutraj kupim.
cheer.gif


Verjetno me bodo spet "znalci" s.kur.cali da nimam pojma in da kupujem ce ima coin lepo ime in ce so grafi videti lepo... ampak nimam kej, sem pac nesposoben in nimam pojma, ampak zivim pa le
cheer.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
vse kar sem ti jaz napisal je da ne primerjaj med sabo dveh različnih stvari, nič nisem pisal za prihodnost, tak da prosim da nehaš bit drama queen pa govorit nekaj kar ni res


če tega še vedno nisi sposoben dojet, mi je žal, upam da se kljub svoji nesposobnosti uspeš nekak sam nahranit in oblečt
smile-1.gif
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
vse kar sem ti jaz napisal je da ne primerjaj med sabo dveh različnih stvari, nič nisem pisal za prihodnost, tak da prosim da nehaš bit drama queen pa govorit nekaj kar ni res


če tega še vedno nisi sposoben dojet, mi je žal, upam da se kljub svoji nesposobnosti uspeš nekak sam nahranit in oblečt
smile-1.gif

http://m.weekly.caixin.com/m/2017-09-09/101142932.html
Na kitajskem bodo 100% spravili ICO-te pod kontrolo. To je seveda popolnoma ok. To pa tudi pomeni da bo precej mafijskega denarja šlo spet v štumfe. Kaj to pomeni za ceno coinov se nam lahko samo sanja - lahko pa predvidevamo. Kdor ima v tem špasu denari ga ne sme izgubiti je pa zame norc. Kar hitro raste lahko tudi hitro pade.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zanimivo, da ima prvih cca 8 coinov skoraj prekopiran graf drug od drugega, tako, da niti ni važno, kam vlagaš, ker če raste, raste vse, če pada, pada vse
grin1.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Na Kitajskem niso sposobni nič napravit. Če bi blo to res, se neo nebi tako pobral. Osebno sem prepričan, da Kitajska namerno manipulira iz špekulativnih razlogov.

Tudi ICOTE je razmeroma težko regulirat, razen če bi tukaj pristopila še kakšna Amerika in da bi se opozorilno zaprla kakšna odmevna exchange borza.



Takrat pa bo Amagedon. Še enkrat ICOte in kdo za njim je nemogoče kotnrolirat fizično in je dajnsko ne morjo ločit fejk ali ni fejk. Edino če se spravijo na borze vsi skupaj ne posamezna država, ker v nasprotnem primeru bo samo selitev.

Sicer bomo pa v kratkem videli ali gre zopet za Kitajski blef. Taka špekulacija je lahko dvorezen meč.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Niti približno ni ok...., kar je pod 280 ni ok. Seveda se drugi kovanci ki temeljijo na eth-ju niti približno ne pobirajo.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Ne vem kje pobirate te novice, ampak ETH bi naj bil okrog 500$ v septembru 1000$ pa bi naj dosegel drugo leto. Bomo vidli kaj bo prinesla Plasma 24.9.