Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Malo šlampasto imajo napisan javascript. Tud men se po dnevu ali dveh obesi firefox. Najbrš bi blo mal za poskusti različne browserje.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.871
113
Pa sej to ne morš verjet.
Pa dejansko zruka market.
Zdele sem nabavu par icn.... je res nizek za čez vikend da vidmo če kaj bo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Pa sej to ne morš verjet.
Pa dejansko zruka market.
Zdele sem nabavu par icn.... je res nizek za čez vikend da vidmo če kaj bo.

Tebi se bo do 15ega garant sfukalo, ti si cist not
hysterical-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Ker imam še en višek monitor sem ga obesil zraven na mašino in na "njem" 2x pognal bitstamp web stran z grafi. Prenosnik mi hoče poleteti, tako ga je zagrelo...

Uporabljate kakšno aplikacijo, ki bi znala vleči podatke v živo?

Bitcoin Ticker Widget skini s Androida Marketa. Potem pa drzis prst na zaslonu in ko ti odpre pripomocke, si vrzes okence na zaslon in si uredis komplet valuto, iz katerega exchanga naj vlece podatke itd. Imam vse 4 valute od Bitstampa na prvem zaslonu na telefonu in sem v zivo na tekocem.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Ker imam še en višek monitor sem ga obesil zraven na mašino in na "njem" 2x pognal bitstamp web stran z grafi. Prenosnik mi hoče poleteti, tako ga je zagrelo...

Uporabljate kakšno aplikacijo, ki bi znala vleči podatke v živo?

Bitcoin Ticker Widget skini s Androida Marketa. Potem pa drzis prst na zaslonu in ko ti odpre pripomocke, si vrzes okence na zaslon in si uredis komplet valuto, iz katerega exchanga naj vlece podatke itd. Imam vse 4 valute od Bitstampa na prvem zaslonu na telefonu in sem v zivo na tekocem.

Telefon je Apple, še raje bi pa na računalniku imel nekje v kotu podatke.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Pa sej to ne morš verjet.
Pa dejansko zruka market.
Zdele sem nabavu par icn.... je res nizek za čez vikend da vidmo če kaj bo.

Tebi se bo do 15ega garant sfukalo, ti si cist not
hysterical-1.gif

Mora nekako izgubo sedaj pokriti
evil.gif


jst tudi razmišljam kaj naj dodam, da bo čimprej minus pokrit
redface-1.gif
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Pa sej to ne morš verjet.
Pa dejansko zruka market.
Zdele sem nabavu par icn.... je res nizek za čez vikend da vidmo če kaj bo.

Tebi se bo do 15ega garant sfukalo, ti si cist not
hysterical-1.gif

Mora nekako izgubo sedaj pokriti
evil.gif


jst tudi razmišljam kaj naj dodam, da bo čimprej minus pokrit
redface-1.gif

novica
Če tole ni res boš veliko zaslužil. Če je pa tole res...
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Kaj je tale novica v Kitajscini?

saj lahko uporabiš google translate. Evo še v angleščini:
https://www.cryptocoinsnews.com/viabtc-ceo-china-will-ban-bitcoin-exchanges/

Če je to res se bo verjetno izvedelo šele v ponedeljek. Lahko pa je spet fake news. Kot pa sem napisal v enem od prejšnjih postov - če se bosta zda in kitajska odločili, da je bitcoin nekaj slabega bo zadeva zgrmela do podna. Ne bo sicer propadla nikoli več pa ne bo dosegla takšnih vrednosti.
Dejstvo pa je da sedaj ljudje na tem marketu kupujejo ICO-te brez kakršnih koli poglobljenih analiz. Bo coin zrasel ko bo šel na borzo?
Bo. Če se bodo našli ljudje, ki bodo vlagali miljarde v ta vrtiljak. Včasi je potrebno malo pomislit kdaj in kje boš še dobil v pol leta 300% donos. In zato morda izstopiti iz vrtiljaka preden ti postane res slabo.

Ljudje so že pozabili kaj se je zgodilo l 2007/2008. Ali pa je večina vas takrat še gulila osnovnošolske klopi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hvala. Decentralizirano my ass. En je napisu, da je decentralizirano se lazje zjebat, ko centralizirano.
bonk.gif
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Hvala. Decentralizirano my ass. En je napisu, da je decentralizirano se lazje zjebat, ko centralizirano.
bonk.gif

A je centarlizirano ali decentralizirano sploh ni pomembno. Če se Kitajska in ZDA odločita, da bosta prepovedali vlaganje v coine potem takšnega pritoka denarja ne bo več. Kaj pa to pomeni za ta biznis je pa jasno. Kolikor vidim pa se je zadeva že precej pobrala. Suma sumarum je samo še 10% pod nivoji, kjer je bila zadeva včeraj; bitcoin pa manj kot 5 %...
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
To je bil fejk news fantje, ovce pusijo da veliki zasluzijo
smile-1.gif

Verjetno je temu res tako(spet). Ob tem spoznaš, da bodo šle kripto valute v poden če in ko bo kaj takega res..
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.871
113
Citat:
Mora nekako izgubo sedaj pokriti

jst tudi razmišljam kaj naj dodam, da bo čimprej minus pokrit

Uf izgube si pa res ne upam privoščit, ker prvič imam svoj denar in od firme.
Naredu sem kar nekaj plusa, vendar kar me žre je da sem z nekaterimi potezami in paničarjenjem naredu veliko veliko manj kot bi lahko.

In to me tko žre, da ne morem požreti.
Sedaj delam tako da na dropu par procentu višje kupujem (da je ziher) in nekje v rasti (po analizi grafa) hitro ven skačem. U bistvu hitr prodam, včasih zaslužim 5% namesto 10-20.

In to delam z različnimi kovanci neo, omg, mco, včasih tudi icn in vedno manj cfi.
Dnevno se da pridelat s'tem kar nekaj eth-ja 4-5

Priznam pa da sem živčen in me recimo situacije kot je blo z neotom živcirajo. Recimo tam bi zaslužil najmanj 30 eth če bi vsaj na 0.095 ven skoču.

v tem je moj problem. In ja kar pogosto se dogaja da zapaničarim. Verjetno zaradi vložka samega.

Dejansko pa grem dostikrat all in me včasih srat prime, kot pri neotu. Vendar imam zalogo dobička tako, da tudi če mi pobere recimo 2/3 vrednosti imam še zmeraj vložek pokrit.

Vendar mentalno pa bi me zmetalo, to pa priznam!
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Pa sej to ne morš verjet.
Pa dejansko zruka market.
Zdele sem nabavu par icn.... je res nizek za čez vikend da vidmo če kaj bo.

Tebi se bo do 15ega garant sfukalo, ti si cist not
hysterical-1.gif

Kaj je sploh vštimal, da je taka panika? Jaz sem tudi imel že 30 BTCjev, pa sem preživel
smile-1.gif
Pa en tukaj jih je imel prek 100...
 

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Ja, ko so bili še po mislim da 100 in na koncu 300, ne spomnim se več dobro...in si mislil, eh s tega ne bo nič, škoda dnarja
grin1.gif

Sicer pa tudi jaz nisem za to, zdaj pač nekaj icnjev nabavil in nekaj bom v btc, čakam na 4000
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj pa Laszlo Hanyecz, ki je dal za pico l2010 10.000 BTC-jev. Če ni sedaj v norišnici, res ne vem, ker to je bila najslabša poteza tisočletja.