Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Kako to misliš začasna opcija, govorim zato ker mam kr precej kovancev. Pa ne vem al naj prodam al ne, kupljenih po 0.07

Bolj berem bolj sem zbegan, eni pišejo da je to clo ok, da bodo z regulacijo dobili večjo kredibilnost, eni pa pravijo da bodo morali celo vračat invesmetn icote...

Sicer se je začel stabilizirat malo.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Tukaj ti pa ne znam svetovati.

Z začasno opcijo sem sicer imel v mislih, da menim, da se bo pobral. Ampak za svojo investicijo se boš moral odločati sam. Če nisi prepričan unovči dobiček in se usmeri v druge kovance.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
NEO je kitajski ETH ki se je fural na "zagotovilih" da bo kitajcem omogočil vlaganja v njihove in tudi tuje ICOte. To mu je tudi držalo ceno.

Trenutno pa je kitajska objavila da bo vlaganje preko kriptovalut v ICOte obravnavala kot vse ostale "fizične" investicije in da bodo podvrženi zakonodaji kot velja za ostale. Že prvi (pomemben) ICO ki je fural na NEOtu RedPulse se je malo pokakal in zamrznil svojo aktivnost. Sedaj pri NEOtu govorijo da bodo spoštovali odločitve in sodelovali z kitajsko vlago (to itek baje delajo že od začetka) in celo razširili dejavnost da bo zadostili zakonodaji čimveč držav na svetu ... skratka mešajo meglo.

Kratkoročno lahko NEO pumpne ali pa dumpne novica oz. potrditev da so se pogodili z kitajsko vlado. Na tihem vsi to pričakujejo (oz. upajo) zato NEO sploh drži ceno, trenutno je namreč še vedno overpriced glede na to kar ponuja in v stanju kot je. Če vlada potrdi sodelovanje oz. celo legalizira NEO potem bo velika rast, tu govorimo o rasti na 3 mestno cifro ... če pa vlada reče da ni šans potem bo padec na 1 mestno številko oz. celo pod to. Če ne bo nič objavljeno dalj časa bo pa dolgoročno cena najbrž počasi padala. ČE se bodo trudili na obljubah da bodo skušali postati legalni oz. uradni tudi drugod po svetu pa bo cena počasi rastla .. samo to je bolj dolgotrajan projekt.

Skratka držanje NEOtov je trenutno neprofitabilno, lahko pa špekuliraš na tisto objavo da bo kitajska požegnala NEO.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Ja danes gre vse v višave again. Sicer sem skočil ven z minimalnim profitom 0,07 na 0,072.
Pa že vidim, da sem se zajebal.

Spaničaru sem verjetno ker sem imel all in.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Tri vprašanja:

1. če imam denar na coinbase, vidim denar tudi v wallet. Zakaj?

2. če imam denar samo v wallet, mi verjetno ne raste/pada vrednost, ampak je fix kajne? Ker zdaj se mi spreminja tako na coinbase kot na wallet

3 dobil sem en bonus 10€ pa bi rad kupil nekaj s potencialom da se malo naučim. Ne bi trejdal, ampak kupil in samo malo spremljal oz. pustil pri miru. Imam kupljenih nekaj ETH, samo ne bom premikal dokler ne bom vsaj deloma obvladal.

Saj vem za kakšen nasvet sprašujem, pa vsseno. Mogoče hint na privat?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Fak neprofitabilno in dosega rekorde 0,091 joj kakšen bedak sem, [cenzura] sem reku da bom nehal brat forume..

ps ne krivim te nič, sam sebi se čudim, kakšen [cenzura] in paničar sem.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Buy high, sell low
smile-1.gif
Najprej razčisti, če boš vlagal ali trejdal. Če boš vlagal, potem ne idi All-in in drži coin tudi takrat, ko pada. magari gre do 0. Jaz sem del NEO kupil tudi, ko je bill all time high, dokupoval sem pa ga, ko je padal.

Če boš pa trejdal, pa lahko greš tud v kazino igrat ruleto.

EDIT: Glede NEO, mislim da ICOti definitivno bojo, ampak regulirani, kar je boljše.
 
Nazadnje urejeno:

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Buy high, sell low
smile-1.gif
Najprej razčisti, če boš vlagal ali trejdal. Če boš vlagal, potem ne idi All-in in drži coin tudi takrat, ko pada. magari gre do 0. Jaz sem del NEO kupil tudi, ko je bill all time high, dokupoval sem pa ga, ko je padal.

Če boš pa trejdal, pa lahko greš tud v kazino igrat ruleto.

EDIT: Glede NEO, mislim da ICOti definitivno bojo, ampak regulirani, kar je boljše.


Čakaj - potem uporabljaš strategijo "kamor je šel bik naj gre pa še štrik? Torej nimaš niti stop loss order-ja? Če že ne na borzi pa vsaj v svoji glavi? Bi dejansko pustil da bi zadeva propadla?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
ksz

@optiplex: Pohlep se temu reče ....
smile-1.gif


Drugače pa - če se igraš, vlagaj toliko, da te ne boli glava, tudi če vse izgubiš.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Citat:
Uporabnik Natko pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Buy high, sell low
smile-1.gif
Najprej razčisti, če boš vlagal ali trejdal. Če boš vlagal, potem ne idi All-in in drži coin tudi takrat, ko pada. magari gre do 0. Jaz sem del NEO kupil tudi, ko je bill all time high, dokupoval sem pa ga, ko je padal.

Če boš pa trejdal, pa lahko greš tud v kazino igrat ruleto.

EDIT: Glede NEO, mislim da ICOti definitivno bojo, ampak regulirani, kar je boljše.


Čakaj - potem uporabljaš strategijo "kamor je šel bik naj gre pa še štrik? Torej nimaš niti stop loss order-ja? Če že ne na borzi pa vsaj v svoji glavi? Bi dejansko pustil da bi zadeva propadla?

Trenutno ne "trejdam", zato ne morem na hitro iz private walletov prenest na exchange in prodajat po zgubi. Vlagame nena v "shit" coine. Samo v ne tolko riskantne (LTC, BTC, ETH.... ter nazadnje v NEO).
Če sem se odločil, da bom vložil, pomeni, da bom denar tudi tam pustil na dolgi rok. Denar razpršim med različne coine, tak mi je pač vseeno če bo šel kateri v K. Največjo zgubo sem naredil, ko sem v paniki prodajal in potem kupoval dražje.

Edit: 100x se mi je zgodilo, da ravno, ko sem prodal pod zgubo je cena šla v roku par ur gor.... tak da... raje gledam kak gre v K. kot pa ,da spet grem skozi to. In če bi neo prodal po 20.... evo vidi ga, spet bi kupoval dražje. Profit je samo tam kjer je riziko in ko cena strmoglavi. Lahko je gledat grafe za nazaj pa bit pameten. Če je cena nekje nizka je zato tudi razlog, takrat pa doben ne upa kupit.

Kaka pa je tvoja strategija ?
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Trejdam čisto po malem, in to z tistim kar "narudarim", tako, da vsak mesec polovico tega kaj narudarim prodam za BTC ko je pump.
to ni niti 100€ mesečno.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Fak neprofitabilno in dosega rekorde 0,091 joj kakšen bedak sem, [cenzura] sem reku da bom nehal brat forume..

ps ne krivim te nič, sam sebi se čudim, kakšen [cenzura] in paničar sem.

NEO se je malo dvignil ker je kitajska na novo sporočila da je uredba o ICOjih samo začasna!
grims-1.gif


Sicer pa dvig ni nevemkaj, toliko je bil NEO pred padcem oz. niti še ni dosegel teh vrednosti za razliko od ostalih valut. Idealno bi zaslužil če bi prej po padcu NEOta vse prodal, imel v BTC ali ETH (ene 15-20% je šlo gor) in bi včeraj spet kupil NEO! Ampak ja, če bi, če bi ... bi bil tudi jst bogataš!
evil.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
če bi vse izgubil bi me glava bolela, zato sem se usral....

če po pravici povem ko sem videl da je 0,1 mi je slabo.

Zdele sem pa resnično tak, kot ga imam v avatarju.
 
Nazadnje urejeno: