Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
preneseš si tja, livecoin je exchange podobno kot coinbase


edit: če smem vprašat, zakaj viberate? oz kaj te je prepričalo
 
Nazadnje urejeno:

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik Srandi pravi:
Jaz sem plačal za prenos bitcoinov iz Coinbase-a v svojo denarnico cca 4 EUR. Za prenos etrov (v enakem evrskem znesku) sem plačal 1.3 EUR. Tako da ja, prenos bitconov je dražji kot prenos etrov.

Zadevo spremljam dlje časa vendar si ne upam vložiti denarja. Smo se nakaj naučili iz poka borznega balona l. 2007. Nisem pa še dobil jasnega odgovora na naslednje:
- nakup kriptovalute in prenos v denarnico. Zakaj je svetovan prenos kriptovalute v denarnico? S tem si namreč nakoplješ precej skrbi - varnostne kopije, pazljivo rokovanje z diski ipd. Kolikor vidim imajo vse borze dvostopenjsko avtentikacijo - zakaj torej nebi denarja pustil kar na svojem borznem računu? S tem mislim tudi na kovance, ki jih kupiš in potem nanje za 2 leti pozabiš. Je možnost crash-a posamezne borze?

- kako točno obračunavajo provizije? Kolikor sem zasledil na bitstamp-u je provizija 0,25 % od mesečnega fee-ja transakcij. Se ta procent odšteje od vrednosti transakcije v € (v času nakupa) ali pa vzamejo 0,25 % vrednosti portfelja v posameznem kovancu konec meseca? Torej če kupim za 1000 € bitcoina danes - koliko provizije si vzamejo? 25 € ali 0,25% od količine bitcoinov?

Opmoba: Na drugo vprašanje sem odgovor našel ob pregledu cenika skupaj z opombami:
Please note: All non-USD trading volumes are converted to USD using a spot exchange rate at the time of each trade.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
V denarnico das zato, ker je v casu ko zadeva lezi na borzi, dejansko v lasti borze. Borza upravlja s tvojimi kovanci. Ce crknejo grejo kovanci z njimi. Ce jih okradejo....isto
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Od kolega sem dobil nekaj etra. Dal mi je kuverto in noter list z QR kodo, adreso in private keyem.

Kako ta denar spravim na neko borzo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
V denarnico das zato, ker je v casu ko zadeva lezi na borzi, dejansko v lasti borze. Borza upravlja s tvojimi kovanci. Ce crknejo grejo kovanci z njimi. Ce jih okradejo....isto

Kaj ne hacknejo tudi denarnice lahko, ker še vedno je denarnica na netu, ti dobiš samo kodo. Edino hardware denarnica je pri tebi doma, kar je spet vprašljivo, saj lahko crkne in gre vse v maloro.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Citat:
Uporabnik Natko pravi:
Zadevo spremljam dlje časa.... S tem mislim tudi na kovance, ki jih kupiš in potem nanje za 2 leti pozabiš.
Slabo spremljaš. Ne obstajajo kovanci na katere za dve leti pozabiš. 99% kovancev niti še ne obstaja dve leti in težko je napovedovati koliko jih bo obstajalo čez dve leti.
Tehnologija se prehitro razvija... kot bi okoli leta 2000 vložil denar v delnice videotek, ker so DVDji tako fajn nova tehnologija pa super kvaliteta slike, pa presnemavat se jih ne da...Blu-Ray ploščki so pa sploh super... no, verjetno si danes lahko predstavljaš kakšni super dobički bi bili če bi za par let pozabil.

Lahko pridejo na trg nove kriptovalute klasičnih velikih sistemov (ki sceno ves čas spremljajo), lahko pride do formalne ureditve (in obdavčitve) sistema, tudi to lahko vse obrne.... lahko pride prvo kot posledica drugega.... vprašanje kdo se bo na koncu res znašel. V kriptosvetu se stvari spreminjajo čez noč, kaj šele v dveh ali več letih. Zgodba o tem kaj bi bilo če bi osmimi leti kupili Bitcoine ni nič drugega kot zanimiva anekdota.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Ja in tu lahko razpravljamo do onemoglosti in se prepiramo kdo več ve. Dejansko stanje na tem področju je pa zgolj sreča.
Moj kur.. je znal kdo napovedati kar se je zgodilo ta vikend. Konkretno sem bil kljub skoraj 15% dobičku na vložek v petek, v nedeljo že na konkretnih -20%. In ja z jurjem sem se igral samo prvi teden. Potem sem "žal" povečal pozicijo... in sem resno razmišljal v teh dneh da pač ponovno (enkrat v času ko so se delnice vsule sem to že naredil) odprem flaškon boljšega konjaka, spijem nekaj kozarčkov in pritisnem tipko "prodaj vse" in pač knjižim izgubo na konto "smo spet poskusili"...
in kljub dvigu vrednosti danes, "zadaj" še vedno razmišljam: "ali vseeno raje prodam in si pač dopovem da to ni zame..."

lepo je bilo videti, ko je iz minute v minuto vrednost portfelja naraščala. Ko pa je začelo padati sem samo še križem gledal kako letijo "vijolični".
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
hehe, pol pa v petek prodaš v fiat, pa lahko konjak piješ v miru
wink-1.gif


nič kaj pretresljivega se ni zgodilo, samo mirno, verjamem pa da če si pred kratkim vstopal da je boleče.

ker pa vidim da trejder nisi (tudi jaz ne) pač daš nekaj v btc nekaj pa v blx od iconomi pa je to to.

zadnje dni se je glih to zgodilo,da so vsi računalali da bo večji rvc z altcoini, pa se je izkazalo da bi blo najboljše met v btc če že v kriptu
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Nisem niti pogledal njihove strani priznam, bom pa pozorno gledal kako jim bo slo, ko pridejo na borzo.
Hvala za info

pazi ko pridejo na borzo ... se zna zgodit da bodo tisti ki imajo ogromno pa so zadovoljni z rvcjem na hitro prodali večje količine = cena dol
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Navadi se potrpezljivosti. Pocakaj par dni in bos spet lepo v plusu.

Ja ja sej to sem že prebra... imam se nekaj prostih € na borzi. A zdej vse kupim ker bo itak rastlo?
wink-1.gif

Pomojem bo sedaj se rastlo. Idealno je bilo pomojem vceraj zjutraj za kupiti. Rekel bi da je tudi se sedaj potencial za rast kar velik.