krvodajalske akcije

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Oni se bodo bogatili na tvoj, moj, naš račun, mogoče še kako export/inport krvi.

Ma ko ji yebe. Ne grem več, ko jim bo zagustilo, bodo še v hrbet metal ta dan dopusta. Beremo kako ravna država z nami a mi pa s sklonjenimi glavami naprej? Seveda
ne-ne-1.gif

Odjemalci krvi so bolnišnice po Sloveniji. Bolnišnice pa rabijo kri za svoje paciente. Kaj so pacienti tu krivi?
Če/ko boš kdaj rabil kri boš prekleto hvaležen za sistem krvodajalstva.
Zdej pa stopi ven iz svoje zaplankanosti in ne verjemi vsemu kar prebereš v medijih.

P.s. če bi bil pa rad plačan za odvzem krvi se pa zapelji do severnih sosedov.
 

Nikka

Pripravnik
8. avg 2007
531
11
18
MB
kid.kibla.org
Tisti, ki zelijo denar za kri ze tako hodijo na sever. Pri nas pa bi, ce mislijo ukinit prost dan, veljalo razmisliti potem o kaksnih drugih ugodnostih. Npr. pri cakalnih vrstah, pri placljivosti zdravil ali kaj podobnega. Stevilo filantropistov se namrec drasticno zmanjsuje, ker se jim zdi, da so vedno bolj nategnjeni.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
V čem je sploh fora? Meni je pred leti tista na odvzemu razlagala kako plazmo prodajajo na dunaj za izdelavo zdravil za hemofilike. Kar je po moji kmečki logiki pomenilo da verjetno s to prodajo tudi kaj zaslužijo (sicer nebi šlo za prodajo ali?). In zdaj je nek znalac odkril to toplo vodo in naredil "afero" al kako?

Hodim 2-3x letno. Če ukinejo frej dan, bom mogoče celo še kdaj šel, vsekakor pa ne na račun porabe rednega dopusta.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ko hočejo nekoga odstaniti, je dobro vsako natolcevanje. Tudi to, da so prodajali kri po ceni, ki jo jo je določil sam natolcevalec.
bonk.gif
 
22. jul 2007
12.767
1.298
113
123
Da malo obudim temo, zadnjič se na kavi pogovarjamo o krvodajalstvu in ugotovimo, da ti na železnici še vedno pripadata 2 prosta dneva.
Zdaj me res zanima ali je to res, ker v javni upravi že dolgo časa velja samo 1 prosti dan.
Sicer se ne bi čudil, da je SDS-naveza na železnici dosegla tudi to izjemo.
 
Nazadnje urejeno:

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Jaz moram še ure koristit za čas krvodajalskih zadev. Že samo citofereza traja cca 1,5h. Cela zadeva me stane 2,5h, ki jih moram potem nekje notri prinest. Prosti dan... znanstvena fantastika!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Ksz

Na policiji ti priznajo prost dan vendar moras odsotbost napovedati vsaj 7 dni vnaprej pri cemer je vedno opcija, da ti sih kasneje vseeno pisejo (zaradi operativnih potreb) in pac be gres dat krvi. Izjema so tisti, ki jih poklicejo z zavoda - tisti imajo nenapovedan prost dan prinesti pa morajo potrdilo da so jih klicali.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Kolikor vidim pri ženi, imajo v šolstvu, vrtcih po dva dni prosta.
Kar se mi zdi skrajno bolno, če v istem sistemu gasilec in policist dobita le en dan.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Pri nas je dan frej samo jaz ga nisem nikoli koristil edino 2 ure kasneje sem v službo šel.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Kolikor vidim pri ženi, imajo v šolstvu, vrtcih po dva dni prosta.
Kar se mi zdi skrajno bolno, če v istem sistemu gasilec in policist dobita le en dan.

Še enkrat ponavljam, ne pišite neumnosti. Niti slučajno nima nihče v javnem sektorju (ali javna uprava ali karkoli še mešate v to) dveh dni za krvodajalstvo. Tako kot v gospodarstvu se dan za krvodajalstvo 100% refundira (tako kot boleznine nad 30 dni). Torej delodajalca ne stane nič (razen neopravljenega dela).
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Pa sploh kdaj rabijo kri? Sem se registriral pred pol leta na tistem portalu, pa nič od njih. B+
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Na njihovi strani so objavljene potrebe po krvnih skupinah. Moje (0+) je ponavadi dovolj, do zdaj so me od 20+ darovanj samo enkrat zavrnili, ker naj bi jo bilo preveč.

So me pa nazadnje za plazmo klicali točno na dan ko je minilo 3 mesece od zadnjega darovanja krvi. Za darovanje plazme povrnejo tudi potne stroške.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Kakšna pa je razlika med darovanjem plazme in darovanjem krvi? S tem mislim, kakšna je razlika pri samem postopku odvzema za krvodajalca.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Za plazmo se je potrebno dogovoriti za termin, ne moreš kar uletet. Sicer pa je podobno, samo da priklop traja ca. 45 minut. V tem času ti v štirih ciklih pumpa kri, prefiltrira plazmo in vrne preostanek. Plazmo lahko daruješ vsak mesec, če si daroval kri, mora minit 3 mesece. Ostalo je enako. Potem je še darovanje trombocitov, tam še nisem bil, ampak traja še nekoliko dlje kot darovanje plazme.