Google maps/navigation - še vedno ni za Slovenijo?

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Na žalost imaš na ozbiro le Google Maps, ki pa je v tem mode-u zelo limitiran. Imaš le par sekund časa da se odločiš za pot, preden ti avtomatsko začne navigirati, waypointov ne moreš postavljati, street view ne deluje in še mnogo več.

Če imaš samsung telefon, je Car Mode iz Galaxy App store-a dosti boljša alternativa, saj imaš tam celotno Google Maps aplikacijo. Če želiš offline navigacijo imaš pa še dodatno izbiro med HERE Maps in Sygic.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Auto Mate je zelo podobna zadeva kot Android Auto, le da ima veliko več funkcij in podporo večih navigacij... včeraj sprobal android auto in bil razočaran...

Drugače pa zadnje čase uporabljam predvsem google maps, tudi v tujini. Preprosto zaradi enostavnega interface, vpišem nekaj približno in mi na podlagi lokacije sugerira prave naslove (recimo "tier" in mi je pokazal vse živalske vrte v okolici... ) ali pa kar vpišem trgovino...

Ni mi pa jasno kako bi lahko naredil, da bi imel Avoid tols in avoid highways po defaultu izklopljeno. Na namizju imam "drive" bližnjico in samo vpišeš naslov, pa že navigira, samo je tečno, ker me vedno hoče spravit na avtocesto...
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Pa se Auto Mate dejansko poveže z avtom tako kot Android auto ali Carplay?
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Imam AndroidAuto v avtu, ampak je pač okrnjen oz. je kakršen je. Imam tudi podporo za Mirrorlink kjer je na voljo več aplikacij, samo mi v kombinaciji LG G3 ne dela.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Sem probal, ne dela. Dela samo na telefonu.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Ali komu dela "ok google" na android avtu, nekateri pravijo da že deluje klik
sprasujem se.gif

No sem sam probal in preverjeno zadeva deluje, kadar je telefon sparjen preko bt inštalacije v avtu - ok google- preko vgrajenega microfona, telefon recimo zazna poziv "call ime klicočega ..." in se vklopi, vendar dokaj počasi.
Verjetno pa je posledično odvisna hitrost od poziva do realizacije, boljši telefon hitrejši odziv.
Sam imam htc-ja m7 in gor android 5.0.2, verzija programa pa je 2.0.642703-release
cheer.gif

link do apk.
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Tale google maps navigacija. Kako dobi podatke o gužvi na cesti? Obarva z rdečo.
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Enostavno. Mi uporabniki Google maps navigacije avtomatsko prek telefona (prek internetne povezave) sporočamo v njihov sistem (centralo), ali stojimo na cesti, kjer se ponavadi vozi 60 km/h. Ali se premikamo počasi (recimo 10 km/h, čeprav je omejitev 90 km/h) itd...

Vse postaja elektronsko in avtomatsko, kar bi naj imelo velike prednosti.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Mislim da ni to omejeno samo na uporabnike gmaps, ampak samo da je android naprava. Sem testiral to na android auto na 250km dolgi poti iz italije, preko slovenije in na hrvaško, začetek avgusta. Bilo je vsega kar si zaželiš na poti: nesreča, delo na cesti, zožitve, cestninska postaja in meja. Vse je napovedal in predvidel odlično, edino opazil sem da ni čisto real time, ima nekaj zamika. Npr. je kazalo rdeče, zastoj pa šele čez 1 km. Ali pa obratno, ni še kazal nič, mi pa smo že stali. Na splošno zelo uporabna zadeva
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Npr. je kazalo rdeče, zastoj pa šele čez 1 km. Ali pa obratno, ni še kazal nič, mi pa smo že stali. Na splošno zelo uporabna zadeva

A je kje kaka uradna podrobna razlaga delovanja te funkcije? Od googla?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Tisto besedilo, ki je na moji povezavi, je bilo pripravljeno tudi s pomočjo Googlovih zapisov. Se pa sedajle ne spomnim, kje je to bilo.