bedaki na cesti

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
jemati zalet pri prehitevanju wtF?

To ni nič WTF. Ko sem mel 150KM sem tole prakticiral. Vsaka stotinka na sosednjem pasu šteje.
wink-1.gif
Si pač nekaj sekund ali minut kasneje na cilju (to sem prov moral napisati, ker je tako popularen stavek na alterju. Ker mi prehitevamo, da lahko potem norimo naprej po omejitvah, ne da imamo radi neko tekočo vožnjo z nič zaviranja. Eni res mislijo, da se poleti vozijo po snegu).
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik casio pravi:
bel MAN tovornjak LJ-565-BI

Zdaj že drugič v mesecu na isti relaciji dobil tega bedaka za sabo. Model se ti nalima čisto na zadek s prižganimi meglenkami in blenda in vsake toliko časa pohupa. Ponavadi ne peljem točno 50 čez mesto danes sem pa ob vsem tem peljal nekje 48 in se nisem pustil jebat. To sem moral trpeti 8km dokler se nisva ločila na križišču, kjer mi je za slovo pokazal spet, da mu dela hupa. Verjetno se mu je blazno mudilo,čeprav ko se je na nasprotnem pasu vse spraznilo me ni prehitel.

Pa daj bodi drugič človek in se mu pač enostavno umakni. Pusti ga naprej, ne pa da se igraš vsemogočnega. Kaj veš kake posle ima, kako ga šefi zafrkavajo, kaj veš zakaj se mu mudi. Tak pač je nimajo vsi neskončno dosti časa, sploh, če nekdo neprestano gnjavi, zakaj še nisi tam, kjer bi moral biti že pred pol ure. V bistvu na teh 8 km ne more pridobiti več kot minute ali dve tudi če gre 120km/h. Ti pa če se umakneš pridobiš vsaj malo zdravja in prišparaš nekaj živcev. Mogoče boš imel celo dober občutek, da si nekomu podaril dve minuti v njegovem natrpanem delovnem času. Poskusi morda ne bo tak slabo.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
jemati zalet pri prehitevanju wtF?

To ni nič WTF. Ko sem mel 150KM sem tole prakticiral. Vsaka stotinka na sosednjem pasu šteje.
wink-1.gif
Si pač nekaj sekund ali minut kasneje na cilju (to sem prov moral napisati, ker je tako popularen stavek na alterju. Ker mi prehitevamo, da lahko potem norimo naprej po omejitvah, ne da imamo radi neko tekočo vožnjo z nič zaviranja. Eni res mislijo, da se poleti vozijo po snegu).

hmm, ne štekam sori....

Več konj ko maš, lažje je prehitevat mar ne?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Drži - bistvo je, da se prehiteva z zaletom (pospešuješ na "voznem" in potem "skočiš" na levega) in s tem si manj časa na levi strani. Yeba nastane, če prehitevani začne pospeševati - tebi pa zmanjka konjev in posledično ravnine ...

Seveda pa se lahko prehiteva tudi tako, da pač ležerno na levi pas, po možnosti v najvišji brzini in potem pač po gasu - s tem se prehitevanje razvleče in si po nepotrebnem dolgo napačni strani ceste in s tem nevaren vsem.
Je pač tako, da je prehitevanje manever v prometu z največjim faktorjem tveganja.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
jemati zalet pri prehitevanju wtF?

To ni nič WTF. Ko sem mel 150KM sem tole prakticiral. Vsaka stotinka na sosednjem pasu šteje.
wink-1.gif
Si pač nekaj sekund ali minut kasneje na cilju (to sem prov moral napisati, ker je tako popularen stavek na alterju. Ker mi prehitevamo, da lahko potem norimo naprej po omejitvah, ne da imamo radi neko tekočo vožnjo z nič zaviranja. Eni res mislijo, da se poleti vozijo po snegu).

hmm, ne štekam sori....
Nič narobe, se ne sekiram.

Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik casio pravi:
bel MAN tovornjak LJ-565-BI

Zdaj že drugič v mesecu na isti relaciji dobil tega bedaka za sabo. Model se ti nalima čisto na zadek s prižganimi meglenkami in blenda in vsake toliko časa pohupa. Ponavadi ne peljem točno 50 čez mesto danes sem pa ob vsem tem peljal nekje 48 in se nisem pustil jebat. To sem moral trpeti 8km dokler se nisva ločila na križišču, kjer mi je za slovo pokazal spet, da mu dela hupa. Verjetno se mu je blazno mudilo,čeprav ko se je na nasprotnem pasu vse spraznilo me ni prehitel.

Pa daj bodi drugič človek in se mu pač enostavno umakni. Pusti ga naprej, ne pa da se igraš vsemogočnega. Kaj veš kake posle ima, kako ga šefi zafrkavajo, kaj veš zakaj se mu mudi. Tak pač je nimajo vsi neskončno dosti časa, sploh, če nekdo neprestano gnjavi, zakaj še nisi tam, kjer bi moral biti že pred pol ure. V bistvu na teh 8 km ne more pridobiti več kot minute ali dve tudi če gre 120km/h. Ti pa če se umakneš pridobiš vsaj malo zdravja in prišparaš nekaj živcev. Mogoče boš imel celo dober občutek, da si nekomu podaril dve minuti v njegovem natrpanem delovnem času. Poskusi morda ne bo tak slabo.

zmaga.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
jemati zalet pri prehitevanju wtF?

To ni nič WTF. Ko sem mel 150KM sem tole prakticiral. Vsaka stotinka na sosednjem pasu šteje.
wink-1.gif
Si pač nekaj sekund ali minut kasneje na cilju (to sem prov moral napisati, ker je tako popularen stavek na alterju. Ker mi prehitevamo, da lahko potem norimo naprej po omejitvah, ne da imamo radi neko tekočo vožnjo z nič zaviranja. Eni res mislijo, da se poleti vozijo po snegu).

Če se ti dogaja, da kdo pospešuje, ko ga prehitevaš in ti poznaš cesto v nulo, ga pač moraš prehiteti nekje, kjer ne bo pričakoval, da ga lahko prehitiš
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ni ga treba prehitet, če pa že želiš ali imaš potrebo po tem
smile-1.gif
.
No, najdeš tudi paciente, ki ti gredo na sredino in te tako zaprejo... Potem pač ne gre...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Kaj to folku dogaja?!
jezen.gif


Skozi naselje pri omejitvi 50 km/h gre cepec prehitevati mimo avtobusne in križišča. Za nameček pa nasproti pripelje avto...
shocked-1.gif

In potem mi skozi okno nekaj kaže z roko. Očitno sem vozil prepočasi (po omejitvah) v naselju...
bonk.gif


Kirbus frdamani...
stupid-1.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ni ga treba prehitet, če pa že želiš ali imaš potrebo po tem
smile-1.gif
.
No, najdeš tudi paciente, ki ti gredo na sredino in te tako zaprejo... Potem pač ne gre...

Vem da ga ni treba prehitet, ampak, če že želiš prehitet oz. imaš potrebo po tem...
Z zaletom gre mimo ja, samo se ti lahko komot zgodi, da ti začne oni pospeševat in ga ne moreš potem prehiteti...
Teh pacientov ni malo! Tej pacienti te ponavadi zaprejo, ko daš smerokaz, da ga boš začel prehitevat...vsaj tako se je meni že zgodilo...
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
meh mene je včeraj en z enim starim belim polotom karavanom prehitel, ko sem na rdeči čakal v križišču.. hop mimo mene s polnim gasom. Privoščim mu, da se čimprej zabije v kako drevo res
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
Prejsnji teden na primorski ac passat karavan, taxi, lj dh480. Vozim 130 za njim, MB A BG tablice prehiteva kamion, ter nadaljuje na levem pasu. Po 2 sekundah taksistu ocitno prekipi, ga sisne po desni nazaj levo pred srbina in po zlajfu...[cenzura]
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
V nedeljo kolona po avtocesti Karlovac Zagreb. Po odstavnem pasu prehiteva kolono Audi poljske registracije. Čez četrt ure BMW prehiteva po odstavne. Ženo sem vprašal, če je opazila katere znamke vozil prehitevajo po odstavnem ?
evil.gif

Cez nekaj časa zopet Audi po odstavnem. Promet se je še bolj upočasnil. Po odstavnem je mimo vozil policijski avto s prižganimi lučmi. Po nekaj kilometrih je policija pisala zapisnik, ker je Avdi med vožnjo po odstavnem, trčil v zadek Forda in mu odlomil zadnji odbijač.
hysterical-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Jaz sem vedno mislil, da vozniki prehitevajo, s svojimi vozili... sedaj sem pa izvedel, da vozila prehitevajo... samovozeča? Misliš, da če bi vozniku audija, ki je prehiteval po desni, dali v uporabo, reno, hondo, opla, itd... potem ne bi prehiteval po desni? Ker samo audiji prehitevajo po desni?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
tako je!
tako kot velja, da samo oni ne uporabljajo smernikov ter parkirajo vozila na pločnikih, invalidskih parkiriščih in prehodih za pešče.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Jaz sem vedno mislil, da vozniki prehitevajo, s svojimi vozili... sedaj sem pa izvedel, da vozila prehitevajo... samovozeča? Misliš, da če bi vozniku audija, ki je prehiteval po desni, dali v uporabo, reno, hondo, opla, itd... potem ne bi prehiteval po desni? Ker samo audiji prehitevajo po desni?

So izgleda res samovozeča, ker pameten voznik tako ne bi prehiteval.
Nekaj vozil pred nami je bil v koloni avtodom. Zaradi tistega eee khmm Avdija, na odstavnem je avtodomaš bil tako presenečen, da je močno zasukal v levo. Skoraj bi oplazil vozilo na prehitevalnem, zato je ta besno potrobil in mu žugal s prstom. Kolona se je počasi premikala, zato je avtodomaš skočil iz vozila in kazal naj trobi tistemu v Avdiju. Celi cirkus.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ma ko si kupiš audi, bmw ali mb postaneš avtomatsko bedak, potem pa to še bolj dokazuješ vsakodnevno v prometu. Aja pa ne novega rabljenega iz dojčland za vrednost osnovnega cliota.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
danes na AC smer MB malo pred cestninsko postajo Tepanje, en star renault twingo zelene barve, stoji na prehitevalnem pasu, ker mu/ji je sprednja leva guma spustila. ženska je stala za avtom pa si lase popravlala, ded je pa klečal pri gumi pa neki gledal. ura pa malo pred 17to ko se vsi vozači furajo nazaj domov iz LJ.

sam čakal sem, da pokne. pa ne moreš stat na prehitevalnem, ne vem ka folk študira