Spalnica

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Pozdravljeni,

sem pred nakupom nove spalnice,... Zanima me ali ima kdo izkušnje oz. ali kdo pozna http://www.leroy.si/ ? Našel sem slučajno na FB kot sponzorirano objavo. Zanima me informativno da se ne vozim čez pol slovenije na ogled postelj v MB? Zanima me predvsem izkušnja s posteljami pr njih. Cene postelj delujejo ok nekje v rangu ostalih štacun...

Če pa kdo pozna še kaj poleg standardnih trgovin (Rutar,Momax, Lesnina,...) pa naj prosim napiše. Recimo da ima kdo obrt in ni tako "medijsko prepoznaven" in da je ok.

Hvala in lep pozdrav,
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo
I

Izbrisan uporabnik #9334

Krabi doo, Sevlje doo , ... (tisto "Sevlje" je eden od soforumašev, kako se njegovi firmi reče, pa ne vem ...
smile-1.gif
)
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Začasno je mišljeno za tam 2 leti. Rabljeno ne, imam hud odpor, tudi če je kdo samo en teden uporabljal, kaj šele kavsal. :D
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
dobr, sej jogi itak zamenjas...

za tak drobiz je vse bolj papirnato... kdo pa te nizkocenovne zadeve ponuja pa tud vemo... yisk, dipo, rutar, harvey
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Vse mi je jasno, da je to papir itn. Več kot 200€ niti ni vredno dajat, ker moraš pri teh cheap sestavih vedno dokupiti ledveno dno in jogi, potem si pa cenovno že na spodobnem pohištvu. :)
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
ja pa če čip šit iščeš, pa sam naredi za manj kot 100€. Rabiš dve dili smreke recimo 400x2100x25 mm in dve dili 400x1500x25 mm. Vzameš 4 kotnike za posteljo, 2 nosilca za sredinsko ojačitev in 1 noga za to ojačitveno letev.
potem vzameš kakšne 30x30 mm kvadratno palico iz kakih ostankov in jo privijačiš eno na eno stranico in eno na drugo stranico. Pa 4 enake da jih daš levo in desno med sredinskim nosilcem za ojačitveno lestev.
pa 4 noge dokupiš katere daš spodaj v kotnik.
zdaj če vzameš gradben les te zelo poceni pride. Recimo v bauhausu je že nekaj oblan.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
kotnik, kjer gre levo dolga stranica in desno sprednja/zadnja stranica, spodaj na sredino pa noga
 

Priponke

  • images (3).jpg
    images (3).jpg
    2,9 KB · Ogledi: 170
I

Izbrisan uporabnik #15304

Tukaj je problem samo v postelji?
Lahko si sam narediš letveno dno namesto okvirja (jaz sem imela vrsto let takega izvlečnega in dva po eni stranici sešita jogija namesto kavča in postelje obenem). Lahko imaš jogi na tleh. Lahko kupiš poceni novo ali rabljeno posteljo in nov jogi.
Kakorkoli, postelja se itak očisti, jogi pa v vsakem primeru kupiš svoj.
Na čem pa trenutno spiš? Ali iščeš opremo za oddajanje?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
če je začasno, kupiš jogi, ki bo za v posteljo, ki bo stalna. pa vržeš na tla. na vsake toliko časa malo pokonci postaviš pa obrneš, itak je treba v vsakem primeru jogije obračat. pa nič ne bo škripalo pa se podajalo, kot se zna pri tistile postelji zgoraj. pa ker bo jogi dober, boš v primerjavi spal kot kralj. pa definitivno bo začasna taka rešitev, ker pri tistilih polovičnih variantah potem slabo spiš prvi da in še nadaljnih 5+ let, ker se nikoli ne zmigaš zamenjati.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Mah nobenega problema ni tukaj, vi ga pa delate. :) Pač iščem NOVO poceni spalnico, to je to. Ko se bom selil bom spet kupil NOVO, takrat masivno, to pa bom zažgal. Kul? :)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
poceni postelje niso vredne NIČ. Ok... tud podražiti slabo posteljo ni problem. Vsako pohištvo mora biti prvo kar je iz iverke debeline vsaj 18mm. Tisto kar je narejeno iz 10,12mm se bo razpadlo kmalu. Verjetno že pri prvem sestavljanju.
Je pa tud že brunobruno napisal, da se postelja da narediti tudi doma. Pa ni špotrebe da si inžinir lesarstva. Tistih nekaj dil iverke v željeni debelini, barvi in stilu, ti naredi in zarobi vsak malo bolj resni lesar. Kotnikov se dobi v vsaki lesni trgovini od bav bav, mekur naprej. Tako da posteljo narediti je lažje, kot na alterju pametovati o kvaliteti poceni pohištva kitajskih proizvajalcev. Oziroma lažje, kot pametovati kako popraviti novejšo posteljo, omaro, ki se razpada zaradi slabe kvalitete.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
poceni spalnica (z jogijem) in dobro spanje ne gre skupaj. Zdaj pa razmišljaj.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
poceni postelje niso vredne NIČ. Ok... tud podražiti slabo posteljo ni problem. Vsako pohištvo mora biti prvo kar je iz iverke debeline vsaj 18mm. Tisto kar je narejeno iz 10,12mm se bo razpadlo kmalu. Verjetno že pri prvem sestavljanju.
Je pa tud že brunobruno napisal, da se postelja da narediti tudi doma. Pa ni špotrebe da si inžinir lesarstva. Tistih nekaj dil iverke v željeni debelini, barvi in stilu, ti naredi in zarobi vsak malo bolj resni lesar. Kotnikov se dobi v vsaki lesni trgovini od bav bav, mekur naprej. Tako da posteljo narediti je lažje, kot na alterju pametovati o kvaliteti poceni pohištva kitajskih proizvajalcev. Oziroma lažje, kot pametovati kako popraviti novejšo posteljo, omaro, ki se razpada zaradi slabe kvalitete.

Res je, da se narediti. Ampak te v lastni režiji dražje pride. Si že kdaj kupil navadno dilo v OBIju? Pa nekaj šraufov? Zlatarji...

Pojdi v nizkocenovne prodajalne pohištva, ali pa kak outlet kotiček Lesnine, pa boš dobil ugodno. Kupi le nekoliko boljši jogi, ker ti bo najcenejši padel skup že v slabem letu dni...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ahh.. se pa ne strinjam s tabo. Poceni postelja, je najdražja postelja. Zakaj? Zato, ker se ti bo kmalu razpadla. Pa ne samo postelja. Tudi omare in ostalo pohištvo. Sicer pa napisal sem, da se da postelja narediti doma dokaj enostavno in poceni. Ne gre se tukaj za nobeno vesoljsko tehnologijo. No, če pri "zlatarjih" kupujete material si lahko zadevo konkretno podražite...
O jogiju nisem pisal. Tukaj so pa važne druge stvari, ne samo cena
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Res je, da se narediti. Ampak te v lastni režiji dražje pride. Si že kdaj kupil navadno dilo v OBIju? Pa nekaj šraufov? Zlatarji...

Pojdi v nizkocenovne prodajalne pohištva, ali pa kak outlet kotiček Lesnine, pa boš dobil ugodno. Kupi le nekoliko boljši jogi, ker ti bo najcenejši padel skup že v slabem letu dni...
4 m dila je par evrovv Merkurju (letve za opažanje, najbolj ravno vzameš), samo jo moraš sam pooblat. Šraufe greš na vago, ne iz vrečke in je par centov do evra.