Prtljažni nosilec za 2 kolesi, kateri?

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.304
932
113
Titograd
Evo, nimam blage veze o tem, katerega kupiti ker ne poznam katere znamke so bolj ok in katere manj, niti kaj je pri sami vožnji bolj ali manj moteče. Imel bi ga za Opel Astro H hatchback, kljuke zadaj nimam in je niti ne bi imel. Tak da nekaj kaj se zatakne za prtljažna vrata. Cena do 150 €. Za 2 velika bicikla, moški okvirji. Kaj priporočate?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Ne in ne in nikakor ne nekaj kar se zatakne za prtljažna vrata. Vsi, ki smo to sprobali, smo bili hitro na drugih variantah. Mirno in sproščeno s tisto zadevo za riti ne boš naredil niti kilometra. Garantirano.

Vzameš ene poceni strešne nosilce. Jaz sem vzel cruz za dobrih 60€ komplet + 2 osnovna thuletova nosilca. Za tedva sem dal 2 leti nazaj pri citroenu 37€ po komadu (nimam citroena).

Cruz nosilce sem vzel za prevažanje gradbenega materjala ker so najcenejši in jih kao ni škoda, zdaj pa furam gor trugo in 2 bicikla čisto b.p. Trdno ko skala.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
493
6
18
Imam thule vendar ne priporocam. Imam precej star avto in se ne sekiram vec za vsako prasko, vendar mi je uspelo zakrivit zgornji del vrat in spodnji del opraskat. Vrata brez koles je tezko odpreti, s kolesi nikakor. Po moje je boljsa varanta prtljaznik za na kljuko.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.304
932
113
Titograd
Brat si je sposodil in šel s dvema kolesoma na morje, bil zadovoljen. Je pa kar težko odpret vrata, pa tudi pri zapiranju moraš biti previden. Zakaj ne gre sproščeno... niso stabilni?

Zakaj ne strešnih nosilcev? Ker se mi ne da telovaditi na streho s kolesi. Težave imam s hrbtom in si ne znam predstavljati kako jaz spravim dva kolesa na streho. Za prtljažnik se mi zdi bolj praktično.

Kljuka mora biti nujno inštalirana na avto za te nosilce, ki se montirajo gor?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Zakaj ne gre sproščeno... niso stabilni?
zakaj ne, ker maš 30 kil zahaklanih na 4 haklčkih na del ki ni bil mišljen za to.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Haklci načeloma držijo (če nimaš bolj švoh avta, da ti ga ne povije), prav tako načeloma zdrži odbijač kamor je vseskup naslonjeno. Ampak za držanje prečne stabilnosti so pa neke gurtne in tisto je pa čista in popolna jeba. Malo večja grbina na cesti in reč popusti, potem pa ti vseskup opleta po riti. Neprijetno.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz sem mel na berlingotu tega: http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?product_id=1100039418
ker nisem šumaher, tak kot pol foruma, je funkcioniral vrhunsko. tudi do francije in nazaj, po celi italiji, kje hočeš. še zdaj ga imam doma in ga včasih uporabim za C3 picasso. če ne kompliciraš, se vse da, na streho tudi meni ni za šraufat koles.
če si kje blizu maribora, lahko prideš preizkusit, kako sede na tvoj avto. na mojega več ne paše (strešni spojler nad petimi vrati), tako da ga uporabljam res občasno na ženinem C3.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
@hermann ja saj to sn mislo. da zadeva nemore bit fiksna. To je pomojem bolj za 1x letno en pecikl na servis. Tisti ki pa misli redno vozit pa lahko rečem samo kljuka in nič drugega.

@markoman: nerabiš bit šumaher. ko pelješ po neki zjebani ovinkasti cesti nimaš pogojev da bo to 100% pri miru stalo in da bi šlo brez poškodb na avtu. Boknedaj pa da pride še do kake krizne situacije.
pač ni to glih najbolj varna opcija za pogosto uporabo

aja pa še mariskateri pecikl ni kompatibiln.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:

Zakaj ne strešnih nosilcev? Ker se mi ne da telovaditi na streho s kolesi. Težave imam s hrbtom in si ne znam predstavljati kako jaz spravim dva kolesa na streho. Za prtljažnik se mi zdi bolj praktično.
Kljuka mora biti nujno inštalirana na avto za te nosilce, ki se montirajo gor?
Kaj hudiča počneš na biciklu če maš težave s hrbtom?
Glede kljuke: jasno da.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Tast kupil zadevo, sem mu svetoval Thule (če se prav spomnim), kupil je neko cheap zadevo. Na drugi vožnji po eni gorski cesti je eno kolo popustilo in padlo dol. K sreči ob nizki hitrosti, rezultat je bil le praska na odbijaču in polomljen nosilec.
Edit: ne trdim, da so vse te zadeve zanič, le podal sem izkušnjo.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
jaz sem imel eno zadevo za 130€ in si težko predstavljam kako zanič so šele one zadeve za 50, 60€

stran vržen denar + škoda, ki jo fašeš slej ko prej
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.304
932
113
Titograd
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:

Zakaj ne strešnih nosilcev? Ker se mi ne da telovaditi na streho s kolesi. Težave imam s hrbtom in si ne znam predstavljati kako jaz spravim dva kolesa na streho. Za prtljažnik se mi zdi bolj praktično.
Kljuka mora biti nujno inštalirana na avto za te nosilce, ki se montirajo gor?
Kaj hudiča počneš na biciklu če maš težave s hrbtom?
Glede kljuke: jasno da.

Tudi 100 km ture mi ne delajo težav
smile-1.gif
kaka druga bolj banalna opravila pa kar precej....

Ok, torej je najboljša zadeva montaža na kljuko. Koliko pa stane montaža kljuke, like 100 €?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
kljuka cirka 250€ + homolomo naprej

nosilci za na kljuko pa najbrž tudi od tam nekje pa naprej
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Kvaliteten nosilec za na kljuko je res najboljša opcija, vendar ker na aktualnem avtu kljuke nimam, uporabljam strešne nosilce.
 

aladdin

Pripravnik
31. maj 2013
47
1
8
Jaz imam takšnega ( https://www.mimovrste.com/nosilci-za-kolesa/menabo-steel-bike-3 ) že vsaj 7 let.
Meni se obnese super, vsako leto z 2 kolesoma narejenih nekaj 100 km. Res pa je, da sem po prvi vožnji na trakove dodal še račne za zategovanje in gumo (staro zračnico) okoli haklov in nog (kjer se stika z plehom avta).
Pred tem sem imel težave, ker se ni dalo dobro zategniti (oz. se je med vožnjo zrahlalo) in je zlasti bočno začel prtljažnik plesati. Sedaj pa ob montaži zategnem trak z račno in na koncu uporabe ni prtljažnik premaknjen niti za 1/2 mm.
Ocenjujem, da je cca 3/4 teže na odbijaču (verjetno tudi odvisno od tipa avta (naklon zadnje šipe)), ostalo na zadnji šipi in haklih. Po vseh letih na avtu ni opaziti kakšne obrabe.
Zame plusi: -cena, -enostavna uporaba prtljažnika na večih družinskih avtomobilih, -enostavno in hitro nalaganje koles, -zaenkrat brez težav na trajektih zaradi višine.
Minusi: - trakove se brez pripomočka (račna) težko ustrezno zategne, - nima ključavnice, - po montaži ne moreš odpirati prtljažnika.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
A ma kdo od tukaj beročih tak nasilec za na zadnja vrata na Hyundai i30 FD (MY 2007-2011)....me zanima ker karkol sem pregledal nikjer ni homologo za ta avto (v 95%)....tisti ki pa majo so pa cena x2 x3
cheer.gif


Pa mata in bmw 1ka in G5 enako/podobno rit.....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Premišljujem pa da se 1x usput zapeljem tja v Šenčur ko je dal markoman link zgoraj pa kupim če bo pasal....na blef se mi pa ne da ubadat z ebayem....mimovrste Dechatlon itd zadevami