Zmedenost in nedojemanje okolice

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni

Pesti me tale tegoba in sicer občasno in ne vedno. Recimo, da opažam tole, ko se nekaj dni ukvarjam s športom in sicer laufam po cca 5-10km in potem nastopi tale zmedenost. 14 dni nazaj sem bil na dopustu in nisem nič tekel oz. se nisem čisto nič s športom ukvarjal in so bile misli zbrane in ni bilo nič narobe. Sedaj po dopustu, ko sem začel spet teči, pa se je tole spet pojavilo. Sumim, da s potenjem izgubim določene snovi, katere so pomembne zame in ko ne tečem, jih s hrano sproti nadoknadim, z laufanjem pa ne. Torej, kaj bi moral dodatno jemati, da se mi uravnovesi zdravje. Naj dodam, da imam tudi kratkoročni spomin švoh.

Hvala
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
K zdravniku pejd
zmaga.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Normalno hrano jej, pusti dodatke zaenkrat, nisi tak profi, da bi jih rabil.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Kot ti je @krofica svetovala - h dohtarju, pa tam povedat.

Drugače pa:
- a piješ pred, med ozr. po teku? In če ja - kaj in koliko?
- močno potenje? Ja / ne?
- puls?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
-Darjan: ne jem nič sumljivih dodatkov, le občasno vitamin C-1000mg, B-komplex (močna doza - trenutno jih nimam pri sebi) in od DM-a A-Z vitamine

-Gavran: hvala

-gr69:

-pijem pred tekom ene pol litra vode in po teku tudi ene pol litra, občasno si jo tudi solim
-potim se že, če pri miru sedim, kaj šele, da laufam...lije od mene
-na pulz se ne morem zanašati, ker imam v krvi preveč noradrenalina in jemljem tablete za zmanjšanje pulza, tako, da ga imam lahko tudi 20-25 razlike po tableti ali pa 1 uro pred tableto. (recimo laufam en tempo in če vzamem 1 uro prej tableto, ga bom imel 140, če pa mislim vzet tableto čez 1 uro, bo lahko pulz tudi 165)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Saj ne da jih ješ, ampak zdaj zgleda da bi jih.

Poštimaj prvo prehrano in šele potem dodatke, če ne gre drugače.

Nabavi si kak orenk multi vitamin z minerali, pa pač prvo malo več rukni, če bo sprememba pa ugotavljaj kaj je. Ampak veliko lažje je pač normalno jesti
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
svetuješ kake "orng" multi-vitamine in minerale, ker se pač bolje spoznaš, pa take, da jih lahko kupim danes-jutri, ne iz kake USA, katere bom potem še 1 mesec čakal. Hvala
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Jaz ti vsaj s sportnega stalisca povem, da 5-10km teka dnevno ni ravno huda obremenitev, ce nisi 40 plus in vec kot 20 let nedejaven. Kratkorocni spomin je pa malce alarmanten, koliko si star?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Imam jih skoraj 37. Ne laufam vsak dan po 5-10km, temveč na vsake 2-3 dni. Tole sem začel opažat kako dobro leto nazaj. Potem je izginilo čez zimo (ravno takrat nisem nič tekel), pa recimo kak mesec nazaj, ko sem tekel. Imel sem tudi primer lani jeseni, ko se nisem nič ukvarjal s športom in ko sem za malico recimo imel mandeljne, pa rozine, da se mi je to pojavilo, vendar komaj po nekaj dnevih vsakodnevnega jemanja mandeljnov. In ko ne laufam, ne jemljem dodatkov, ko pa laufam, pa pač vzamem B komplex, Vitamin C in A-Z vitamine in minerale. A je možno, da mi kaka snov v teh zadevah škodi? Žena mi je sedaj rekla, da je to od stresa in da mi telo ne zdrži, saj da premalo spim (spim cca 4-5 ur) in še 2 mala mulca pijeta živce + da preveč tečem. Naj povem, da se mi to ne pojavlja ob teku, niti potem isti dan nič...šele drugi dan recimo. Med zimo recimo 6 mesecev sem bil v redu, vendar sem tudi miroval in dodatkov nisem jemal.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Cuker je v redu?

Cuker je v redu, saj sem imel zdravniškega 1,5 meseca nazaj v okviru službe in mi dohtarca ni nič rekla, da bi bilo kaj narobe niti s cukrom niti z ostalimi stvarmi.

S kratkoročnim spominom pa imam težave že sigurno 20 let. Sem tudi že omenil dohtarci ene 10-15 let nazaj, pa me je samo domov poslala.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Nisem prebral prav nič kar ste napisali do sedaj ampak čist tako mi pade na misel... se morda preforsiraš? Da ne bomo pametovali da 5 ali 10km ni dost iz kakršnega koli stališča. Marsikomu je 10km že prek plafona, čist odvisno koliko si pripravljen? lp
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Morda so problem tablete za nižanje utripa. Z nižjim utripom pride do organov in tudi do možganov manj kisika, kar lahko vpliva na tvoje težave. Med tekom se sme pri tvoji starosti utrip zvišati tja do 180 (formula: max. utrip=220- leta). Možno je, da imaš težave tudi s samo pretočnostjo žil.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.221
9.459
113
kod Džej-Zija
Ta formula je Polarjev komercialni bullshit, velikokrat ovržen s strani kardiologov. Primer Oxfordov osmerec, praktično enako stari fantje, vrhunske fizične pripravljenosti. Ekstrem navzgor max pulz 220, navzdol max pulz 120. Dva tipa v isti ekipi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Morda so problem tablete za nižanje utripa. Z nižjim utripom pride do organov in tudi do možganov manj kisika, kar lahko vpliva na tvoje težave.

Torej na kratko...naj si zrihta napotnico za nervologa......da mu naredijo MR