Cloud storage za podjetje

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Potrebujem nek cloud storage za podjetje z 20+ uporabniki. Mora imet sync iz desktopa (mac, win), deljenje map s pravicami in da so serverji v eu. Trenutno vse laufa lokalo in preko vpn, samo je prepočasno zaradi linije. Pomembno je, da stabilno deluje. Idelano bi bilo da je nek paket, kjer se dodaja poljubno število uporabnikov. Zahteve za prostor niso tako pomembne, max 200gb, vazna je kolaboracija. Ima kdo praktične izkušnje s katerim?

Hvala
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
A sync skupnih folderjev deluje? Torej, da preko oneDrive delim mapo npr. trem uporabnikom, ta se jim potem synca na PC, uporabniki naložijo dokumente in to gre nazaj v cloud.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Serverje v EU ima Tresorit
Ima vse kar potrebuješ, pa sinhroniziraš lahko poljuben folder na disku, ni vse v njihovi mapi.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Hvala...bom preveril.

Sem pa razmišljal v smeri seafile + VPS (hetzner) + backup na S3. Cenovno pride seafile 44€ na uporabnika na leto, VPS je 23€ mesečno (2x vcore, 8gb ram, 200gb ssd, 4x snapshot), S3 pa 12€ mesečno...torej nekje 100€ mesečno za 20 uporabnikov. Seafile je dosti prehvaljen po netu, ima sync in celo desktop drive klienta za win, ki mapira disk, tako da ni potrebe po stalnem syncu.

Ima kdo izkušnje s čim takim?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Načeloma obstaja precej rešitev. Najprej bi se odločil za varnost same infrastrukture, zaščite ... potem pa v drugem planu, koliko se z zadevo ukvarjati (vzeti že narejeno rešitev ali uporabljati kaj svojega). Potem so tukaj še potrebe po hitrosti, enkripcije na tvoji strani, pa tudi ali gre za delovno področje ali je to bolj kot backup ... skratka, pri takšni odločitvi je precej faktorjev in odločitev za podjetje zagotovo ni lahka.
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Omenil si, da je trenutna zadeva "prepočasna zaradi linije". To je verjetno najvažnješi faktor, če greš v cloud. Če nimaš hitrega in zanesljivega interneta pač nič ne dela.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
@krava: Predvidevam, da uporabljaš premium account. Lahko poveš, če se da urejat pravice na podmapah? Torej, do glavne mape imam dostop samo jaz, potem pa vsaki spodnji mapi dodelim različne pravice. Kako se potem to pokaže pri uporabnikih? Gre to potem v sync na njihov račun oz. na virtual drive?

@majoneza: Ja, internet v podjetju je grozno zanič in ne kaže da bo kaj bolje...ko se gor obesijo 10+ VPNji itak vse dela po polžje. Zato cloud, da se to razbremeni.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Ne, nimam Premium računa, ker ga uporabljam samo zasebno. Ampak, če me spomin ne vara, so pisali o teh možnostih. Roke v ogenj pa ne dam. Mogoče poskusi ali pa jih kar vprašaj. Tudi podporo moraš preizkusit
cool-1.gif
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Ja...ravno pišem
smile-1.gif


Lahko še poveš kako se ti obnese njihov pCloud Drive program? Deluje dejansko tako kot oglašujejo? So kakšne večje težave s "sinhronizacijo" Tole je ubistvu ena zelo uporabna zadeva in točno to kar podjetje potrebuje.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
V zadnjih letih sem uporabljal kar nekaj teh storitev in pri nekaterih sem imel kar smolo, čeprav sem skrbno izbiral. In tudi plačeval, pa sem že pri dveh ponudnikih naletel na smolo, da so "zaprli trgovino"
uf-1.gif


Zato občasno stestiram različne ponudnike in moram reči, da na tako dober komplet, kot je pCloud, še nisem naletel. Res moram potrkat na les, ampak vse skupaj čudovito deluje. Česar si za mnogo ostalih ne bi upal trditi. Poleg tega je funkcijsko dobro podprt in ga toplo priporočam. Vsaj za preizkus. Pač ena od rešitev, ki mogoče niso tako znane, pa vseeno odlične.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Pri pCloudu imaš celo možnost nakupa Lifetime naročnine. To bi bilo Ok, če seveda ne bi storitev kar naenkrat ugasnila kot že nekaj podobnih
sprasujem se.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Ja, to pa res. Jaz sem se že kar pri nekaj teh opekel. No, "opekel" je prehuda beseda, saj nisem nikoli ničesar izgubil, le ukinili so (pa nisem imel samo brezplačnih paketov
evil.gif
). Ampak tako pač je ...