Plačilo carine

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik sung pravi:
niso ga se carinili ... poslal od paypala mail ki sem ga dobil ob placilu pa ni bilo dovolj nato so zahtevali link do strani pa nobene odgovora niti paketa, sem klical pa pravi da so mi odgovorili na mail pa nic sele cez 1 uro so v resnici poslali da naj dam link do artiklov, uspel sem samo do tistih ki so se na zalogi sedaj pa cakam ... sporocim kaj se bo odvilo, bom pa po koncu postopka zahteval kaksen kontakt do odgovornih saj tudi po telefonu niso bili ravno prijazni
dosegel boš nič. jaz sem mel razgovor z vodjo carinske pošte po tel (pred tem pa z dvema različnima uslužbencema, ki nista oujma o zakonu edn se je celo v ozadje zadr: ej kak je šef reko da se popusti ne upoštevajo ne?) in ni poznal zakona o carinskem postopku. Šlo se je pa za to, ker so mi nabili ddv na nekaj kar je bilo plačano pod 22€ (po njihovem mnenju nad 22€ ker se po njihovem popusti bač ne upoštevajo). vse kaj sem želel je bilo to, da mi pove po katerem členu se upošteva tista vrednost ki so si jo oni namislili in ne dejanska vrednost nakupla kot je razvidna iz potrdila o plačilu.. No ni mi znal razložit in je pametoval neke svoje člene, da tam vse piše. Potem sem mu jaz razložil točno po členih kako in kaj pa je še kr trdil svoje na koncu sem ga dobesedno poslal v K in vrgo telefon dol. konec zgodbe je bil, da sem plačal davek dal pritožbo na ministerstvo in po pol leta dobil dnar nazaj.....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
lol po pol leta
smile-1.gif
so ti plačali zakonite obresti?
 

Znida

Zelenc'
10. maj 2009
10
0
1
Temo bom potegnil iz neaktivnosti, ker se strošek bančne garancije pri DHL spremenil na 12,2EUR, kar sem začudeno ugotovil danes tudi sam. Davka je bilo pa za 6EUR. Da se ne bo še kdo opekel.

S tem, da sem kitajcu plačal za DHL poštnino 14,8EUR , kar je bilo zelo ugodno.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Tisti strošek garancije se mi zdi da je pač glede na znesek.. vsekakor bi vsak rad dajal garancije po njihovih tarifah..
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
ravnokar sem tudi jaz dobil mail od DHL-a, vrednost paketa malo pod 70 eur, strošek carine in njihove garancije malo več kot 25 eur, se pravi več 30 % vzamejo od ene pošiljke
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ai kdo ve če ta rhea še vedno opravlja tovrstven storitve za fedex v sloveniji?

Želim nekaj naročiti iz tujine in je na voljo samo Fedex. Ampak mi ne diši da bi po plačilu 45dolarjev poštnine za en ruzak plačal še mastne denarje nekemu špediterju. 22% + unih 5€ ki jih murgle zaračunajo je max.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Murgle so meni zaracunale 22 posto ddv in cca 10 evrog storitve. Za izdelek vreden 80 evrov skupaj s postnino sem dal se se nekaj centov manj kot 30evrov nasi posti.