Avto leasing

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Ja, saj na koncu je človek nekje na istem, če ima plan avto prodat. Če ima kredit s preostalo vrednostjo pač s prodajo poplača ostanek. Če pa nima kredita s preostalo, pa mu pač ostane kupnina, ampak tekom obrokov plača toliko več. Saj bančniki so zviti, kot je rekel ribicija, je to pač enak produkt drugače zapakiran, na koncu dobi banka enako
smile-1.gif


Ampak jaz osebno bi za 15k kredita na 4 leta, raje imel obrok mesečno 200, kot 340. To je vseeno 140€ mesečno razlike, ki jih lahko v končni fazi dajem tudi na stran in uporabim za poplačilo preostanka, če pa pride do problema v življenju, kot je napisal Spajky, pa vsaj tak denar imam na voljo nekje.

Seveda pa mora bit kreditojemalec discipliniran in nastaviti cilje realno, pod mejo ki je njemu komfortna. Torej ne, da se reče, ja z 300 obroka lahko shajam. Če lahko shajaš s 300 obroka, potem si vzemi 200 ali 150 obrok, ne pa se zabetonirat.
Vemo pa, da večina ljudi ni takšnih in gre še celo preko te zgornje meje, potem pa jok in stok in kako slaba izbira je kredit, pa da te to banke samo nategnejo, bla bla.

Spet, samo moje razmišljanje v primeru menjave avtomobila na 3-4 leta. Če se kupuje "za več let", potem nima smisla rinit v neke preostale vrednosti, ipd.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
V tujini je zelo pogost klasičen lizing. Prvič ugrizneš v višji obrok ali pa spraviš skupaj višji polog, po štirih letih je avto vreden x, vzameš nov avto in enostavno daš star avto za polog, na preostanek pa vzameš nov lizing. In tako lepo na štiri leta voziš nov avto, stroški avtomobila so vnaprej znani, res pa je, da moraš prvič ''ugriznit'' v kislo jabolko. To je recimo ''pametna'' izbira.
Glede preostanka vrednosti pa, kot je ribičija napisal. Ni več kaj dodati.
In še glede manjšega obroka in dajanja stran. Kolikor jaz vem je izredno malo ljudi (ta odstotek je pri tistih, ki zajemajo s praveliko žlico še konkretno manjši ali morda celo ničeln) sposobno dajati nekaj na mesec stran. Večina (sploh mlajših) raje ''živijo življenje'' in sfrčakjo vse kar je na voljo, če ne še več.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja, saj na koncu je človek nekje na istem, če ima plan avto prodat.

gledam tisti tvoj link zgoraj, pa mi ni tole jasno.

za foro cem notri kucnila 12100 krede (na 12k€ se mi ni hotel slider ustaviti), pa nekomitent fiksna OM. pač neki je bilo treba izbrati.

če vzamem lizing na 48 mesecev in preostanek vrednosti je 0€ (to pomeni, da je najbrž avto na koncu poplačan) me vse skupaj pride 13926 evrov. če pa izberem da je preostanek vrednosti 50%, torej po 48 mesecih skeširam 6050 evrov, pa vse skupaj plačam 14490 evrov. torej 500 evrov več in nisem na istem, če ne iztržim 500 evrov več od kupca na nek način. če pa avto obrdžim gredo iz mojega žepa, če je žep prazen pa moram vzeti nov kredit je pa vse samo še slabše. novi stroški kredita, ki bo imel take in drugačne pogoje, sigurno ne bo imel toliko boljših kot bodo novonastali stroški krede...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Ali pri leasinga sploh obstaja npr. takšna opcija:

- npr. vozilo rabljeno/novo 30k€
- imate v kešu: 30k€ ampak zaradi vrtca se odločite da bo raje leasinga
- vzamete na leasing avto na 5 let, kjer položite max. vrednost v kešu, npr. 25k€ ostalo leasing

Obstaja oz. je vsaj nekoč obstajalo (treba preveriti pri avtohišah). Za prejšnji avto sem dal lahko 80% pologa, za zdajšnjega več kot 55% ni šlo (itak pa več nisem imel v planu).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Pri vsaki pametni avtohiši se to lahko brez težav dogovoriš...
Seveda bo začetek normalen lizing, potem pa le nadaljuješ.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Maksimalni polog diktira banka. Tukaj avto hiša ne more nič. Jasno je, da pri visokih pologih banke praktično nič ne zaslužijo na obrestih, zato postavijo zgornjo mejo pologa.
Je pa bila v preteklosti na Renaultu res akcija, kjer je bil maksimalni polog 80%. Mislim, da kaj takega trenutno ni možno.