Triglav vreme?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Lp! Iz petka na soboto ponoči je plan krenit proti Triglavu, šli pa bi naj čez Prag (nimam pojma, nikoli bil na Triglavu). Se pravi nekje med 5-6 zjutraj v soboto štart (hoja). Zdaj pa me zanima če ima kdo izkušnje tukaj kako oz. kje spremljati vreme? Vem da je v visokogorju spremenljivo vreme ampak nebi rad že v štartu hodil gor če bodo napovedane plohe, dež, nevihte in bo oblačno.... Sem to v gorah dal že skoz ko me je 2x opralo in res nisem za ta cirkus da me nekje na sred tistih skal dobi nevihta in da potem 2uri gor ne dol ni kam za it ali se pod kaj skrit... skratka... kje je to možno najbolj točno dan ali 12h pred odhodom spremljati? Namreč če na hitro pobrskam mi povsod kaže Triglav grdo za v soboto... hvala!
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Tole: http://meteo.arso.gov.si/met/sl/weather/bulletin/mountain/

Na dan odhoda zjutraj preveriti napoved...za teden dni za gore je nemogoče napovedat glede neviht. Še tko je lahko napoved super pa pride nevihta na okoli...recimo za včeraj so govorili da bo zjutraj jasno...no na določenem delu KSA je bilo megleno / oblačno zjutraj..in pihalo v tri pm...
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Za KG je bolj točna napoved meteo.it kot meteo.si, vendar kot je že predhodnik rekel, v gorah je lahko od doline do doline različno. (prejšnji teden je v Vratih padal dež (malo) v Krmi pa je sijalo sonce)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Ja saj to mi je jasno da je 5 dni pa 3 dni prej napoved en bulšit, zato pa vprašam kje je najboljše pogledat ene 12ur prej...

Hmmm samo na tem linku piše nasplošno:

Vremenska napoved
Ponedeljek, 14.8.2017 ob 10h
Napoved za GORSKI SVET

Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, občasno ponekod megleno. Pihal bo šibak veter spremenljive smeri. Temperatura na 1500 m bo okoli 15, na 2500 m pa okoli 8 stopinj C.

A sta imela v mislih kaj druga na tej strani? Vidim da so spodaj našteti: Kanin, Vogel... katero postajo pa naj spremljam za območje Triglava?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Naše gore niso neka himalaja da bi bilo vreme res več ali manj na random. Če je napovedano lepo vpreme za nižine bo tudi v gorah lepo vreme. Gledaš splošno napoved, ki sedaj pravi da bo v petek lepo in v soboto dež, skoraj 100% bo tako tudi na triglavu. Poleti imaš ob lepem vremenu opcijo nastanka popoldanskih ploh in neviht, to pa itak vsak planinec ve in zato greš v hribe zjutraj ko je ozračje stabilno.

Računaj da na 2000+ metrov trofneš že oblake, tako da če je v dolini "samo" oblačno vreme si na triglavu lepo v megli (oz. oblaku), tako da moraš napoved razumet kaj pomeni!

Za triglav je itak odhod ob 6h malo pozen oz. ne vem kakšen plan hoje imate? Oz. a prav razumem da se to misliš v soboto it gor in dol? No glede na trenutno napoved raje ostani doma!
grin1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Ne ne, tako je... do Kredarice je max. 5 ur potem pa še do vrha urca pa pol? Saj to mi bi štartali bolj okoli 5 kot proti 6 koliko sem razumel... Na Kredarici se v soboto prespi in potem dol.. imaš pa prav ja... niso to baš neke hude gore... kar se pa tiče vremena pa se do sobote lahko že marsikaj obrne... saj pravim 12h prej bom pogledal stanje, pa če bo butasta napoved ne grem zraven, itak gre več kombijev, ni nič odvisno od mene...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ne ne, tako je... do Kredarice je max. 5 ur potem pa še do vrha urca pa pol? Saj to mi bi štartali bolj okoli 5 kot proti 6 koliko sem razumel... Na Kredarici se v soboto prespi in potem dol..

Ubistvu ravno kontra.......greš gor......prespiš.......pa takoj zgodaj zjutraj gor......če greš po tvoje maš na vrh kolone ko za na morje
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Gužva mi paše. Zakaj? Zato ker če je gužva potem se par bebcev iz naše skupine ki so "kao" v top formi ne more dokazovat z hojo "na čas" in tako imajo vsi v skupini nekaj od tega, tudi oni malo slabše pripravljeni...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Če bojo naprej leteli, pol so res bebci... Jaz mam že vse planirano za petkov pohod na Triglav, samo vreme more še poleg špilat. Naj bi
smile-1.gif