Winamp in umlauti

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Kaj je že treba na Winampu (v Windows 7) nastaviti, da bo prebavljal komade, ki imajo v imenu datoteke umlaute? Sedaj jih namreč kar preskoči. Enkrat vem, da je bil problem s šumniki, medtem ko s kakšnimi francoskimi in nemškimi "kljukicami" ni imel problemov.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
"umlaute" v imenih datotek spremeniš brez strešic in nikoli ni težav (velja za vse datoteke) ...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
V zadnji verziji (5.666 build 3516) meni normalno predvaja umlaute. http://filehippo.com/download_winamp/54465/

Winamp bere meta podatke iz mp3-ja, sem skopiral en mp3 in ga preimenoval v "jö dä mü.mp3", enako naredil z id3 v2 tagi (desni klik na mp3, view file info) in ga Winamp bp naloži v playlisto.



Unicode Support in Winamp
https://www.thefreewindows.com/3005/unicode-support-in-winamp/
Pomoje te skin jebe oz le-tega nastavitve, sam uporabljam "Winamp modern".

Opcij zgoraj opisanih nisem nikoli spreminjal.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Hvala za link, sem pregledal vse omenjene nastavitve in so bile že od prej OK. Vmes pa sem ugotovil, da predvaja komad, če fajl dvakrat kliknem v Explorerju ali Commanderju (oz. če ga odprem iz Winampa). Težave pa ima očitno samo v primeru, če fajle potegnem v playlisto (drag&drop iz folderja v winamp), česar se zadnje čase bolj poslužujem.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Ravno potegnil par komadov z umlauti iz win explorerja v winamp "playlist editor" in jih predvaja bp.

Kateri skin uporabljaš (options, skins) ? Imaš zadnji winamp ?


Zapri winamp, vpiši v win explorer
Koda:
%userprofile%\AppData\Roaming\Winamp\

in prestavi "winamp.ini" nekam drugam na hdd.

Sedaj poženi winamp in potegni vanj par komadov z umlauti iz win explorerja.
Kaj drugače ?
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Winamp je zadnji. Do zdaj sem uporabljal en classic modri skin. Sem probal dati na modern (tudi en moder default), pa je enako. Tudi ce probam tole z winamp.ini, ni sprememb.

Izgleda, da prebere samo filename, ker je v playlisti potem izpisano nekako takole:

playlist.png


Prva dva vnosa sta z dvoklikom (oz. desni klik in Enqueue in Winamp) in predvaja, druga dva pa z drag&drop.