Komarniki

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Višina komarnika je fiksna. Nanese približno eno tretjino okna. Širina je raztegliva od 70 do 130 cm.
Nima nobenih sponk za pritrditev, ampak vodoravni žleb v katerega "pade" spuščena roleta. Ko roleto dvigneš, komarnik pade stran
grims-1.gif


dld-Lidl.jpg
 
Nazadnje urejeno:

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Obujam temo. Kakšne komarnike imate na dvižno drsnih stenah? plise ? Pri drsnem mi ni všeč, da zastira pogled skozi fiksen del stene, ko komarnik ni v uporabi.

Roltek priporoča drsnega, Tehrol pa plise. Kaj pa pravijo izkušnje?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Roltek drsna transpatec mrežica. Se vse skozi vidi, ne pa da imaš črno zaveso...
 
Nazadnje urejeno:

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
No ravno to mrežico mi je tudi priporočal na Rolteku. A pol ni moteče?

Mal me skrbi obstojnost mrežice pri rolojih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
ni, če sem bom jutri spomnila, bom slikala (zdaj je tema) pa boš povedal na kateri polovici je mreža. seveda če si pozoren vidiš, drugače boste pa mogli paziti, da ne boste notri zakorakali. res je zadeva precej prozorna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Roloji so jajca, meni je sam izvajalec odsvetoval, enako plise. Prevečkrat crkne to. Pa vidim tudi pri starših, imata rolo komarnike in jih je že ene par šlo k vragu. Edino pač, če nekoga ne moti da vsaki 2 leti popravlja oz nabavi nove.

Tisti ki je vprašal, kaj svetujemo, bi bilo najbolje, da bi dal neko fotko, ker jaz si najbolj ne znam predstavljati kaj misli
smile-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Obstojnost je moj edini pomislek, ampak sicer se mi pa koncept izvedbe zdi super. Trenutno sem si, po sili razmer (na hitro blo treba zrihtat) naštimal tiste iz hoferja (lidla?), ko dobiš ježka, ga nalepiš, po tem pa mrežico napneš čez. Poleg zajebancije, da ti to uspe kolkortolko lepo, mi ga je nedeljsko neurje - toča, fajn scefralo in me res zanima, ali so fiksni boljši, ali se tudi strga ko ga zadane malo več kot mrčes.
(imam pa to smolo, da mi noben tipski ne paše na okno, ker se je nekomu zdela dobra ideja, da montira okna 140x140cm
tongue-1.gif
)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Ne, rolo je problematičen tudi v primeru neurja, ker ob straneh ni fiksiran ampak teče po "vodilu", ki je seveda bogo in zelo rad tudi ven pade.
Če pa misliš fiksni, fiksni, pa so boljši ja, to ne strga kar tako, ker je lepo napeta mreža in ne more prit do nekega cufanja, tako da pri fiksnem mora biti že fajn neurje, da ti ga sfuca, je pa po eni strani poceni, tako da se ne bi sekiral okoli tega, da pa mi plise scufa pa je že jeba
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Roloji so jajca, meni je sam izvajalec odsvetoval, enako plise. Prevečkrat crkne to. Pa vidim tudi pri starših, imata rolo komarnike in jih je že ene par šlo k vragu. Edino pač, če nekoga ne moti da vsaki 2 leti popravlja oz nabavi nove.

Tisti ki je vprašal, kaj svetujemo, bi bilo najbolje, da bi dal neko fotko, ker jaz si najbolj ne znam predstavljati kaj misli
smile-1.gif

confused-1.gif

Moji so po šestih letih kot novi. Pa se nekarei odpirajo in zapirajo večkrat dnevno. Pa ene parkrat je v kakega pes priletel (pa še kak človek vanj stopil, ki ga ni opazil).
Kot pei vseh stvareh tudi tu ni vse enake kvalitete.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne, rolo je problematičen tudi v primeru neurja, ker ob straneh ni fiksiran ampak teče po "vodilu", ki je seveda bogo in zelo rad tudi ven pade.
In še 1x
confused-1.gif

Kakšne komarnike si pa ti hudiča gledal?
 

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
ni, če sem bom jutri spomnila, bom slikala (zdaj je tema) pa boš povedal na kateri polovici je mreža. seveda če si pozoren vidiš, drugače boste pa mogli paziti, da ne boste notri zakorakali. res je zadeva precej prozorna.

Čigave komarnike pa imate doma? Prilepi prosim sliko da vidim.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Roltek s transpatec mrežico. Sem slikala, samo se ne vidi dobro. Nisem neki expert za slikanje in ne vem kako naj slikam, da se ne bodo na sliki pojavile take "vijuge" tam ko je mrežica. Mogoče se kdo bolj zastopi na to in bo vedel v čem je problem in kako ga lahko popravim.
 
Nazadnje urejeno:

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Roltek s transpatec mrežico. Sem slikala, samo se ne vidi dobro. Nisem neki expert za slikanje in ne vem kako naj slikam, da se ne bodo na sliki pojavile take "vijuge" tam ko je mrežica. Mogoče se kdo bolj zastopi na to in bo vedel v čem je problem in kako ga lahko popravim.

Hvala za informacijo, bo šlo tudi brez slike
smile-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Je z zračnostjo tako kot obljubljajo ?
Sam imam diy komarniki, (smrekov okvir, srednje trda belo mreža iz merkurja), zračnost ni ravno da bi se hvalil.
Še slabše se iz stališča zračnosti obnese tista mehka črna, ki jo v merkurju prodajajo kot set za okna.