Vijak metulj

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Rabim takle M6 plasticni metulj vijak, ce kdo ve kje jih imajo več na razpolago?
Ne sme pa rjaveti torej vsaj pocinkan. Una navticna trgovina pri diskontu v btcju vrjetno ima
2599707-vijak.jpg
 

Priponke

  • 2599707-vijak.jpg
    2599707-vijak.jpg
    108,2 KB · Ogledi: 275
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj potem sprašuješ, če veš kje dobiti?
Ok, poglej še "Metalika Kacin". Pa zahtevaj NR (nerjaveče).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Videti je, da si z zobm tole držal. Potem je lahko klasičn vijak, nerjaveč!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

.... pripovedujem mu, da če ni v tem primeru s Kamm-ovo ponudbo zadovoljen, tudi s čimerkoli drugim ne bo.
rolleyes-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Ne sme pa rjaveti torej vsaj pocinkan.

če je vijak izpostavljen vlagi, ga enostavno namažeš z mastjo predn ga daš not. In bo šel naslednji brez problema ven.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
.... pripovedujem mu, da če ni v tem primeru s Kamm-ovo ponudbo zadovoljen, tudi s čimerkoli drugim ne bo.
rolleyes-1.gif

Sam vprasam vec glav vec ve da ne hodim po stacunah za brezveze. Kamm ima namenski inox kjer je pa vse full drago in niti nevem ce imajo kaj takega ker tam sem kupoval druge stvari,poznam pa stacuno, vem da ne rabi biti nujno inox po drugi strani je lahko tudi dobro namazan. V mojem primeru je vijak cist ok ampak aluminij oz nek mesing/gus v katerega je bil zavijacen ga je vseeno zarustalo da ga nisem mogu ven dobit torje inox je tudi cistejsi material in tudi ni nujno da nebo zarustal, mogu bo bit pa antirust pa zgleda dost masti. V mojem primeru je bila ze oksidacija prevec in je vijak zagrabilo
 
Nazadnje urejeno:

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Vijak naj bi bil colski.
To precej oteži zadevo. Ko sem potreboval takšne vijake, sem jih delal sam.
Kje pa je bil ta vijak do sedaj?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ni stativ in ni nekih obremenitev, v postev pa pride tak ko si dal link edino 7eur hehe mal huda.
Sploh nisem bil pozoren na to da je colski ker taprvi m6 k mi je prisel pod roke sem ga zavijacil notr in je sel brez problema, v trgovini so ga pa na matico testiral pa ni sel notri ker je na matici dost bolj fin navoj kot na tem vijaku. Nevem mozno da je vijak ki je prisel pod roko colski sam dvomim,
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Colski? Si siguren? Daj, zmeri premer, da vidim? Pa če se le da s šublerjem oz. pomičnim
zmaga.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Colski M6 ne obstaja. M6 je samo metrični, colski je pa pač colski, zato mi ni bilo jasno, ker tak metulj ne pride colski. No, sam da si rešil, lepo
zmaga.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
"Gus" je litina. Običajno je v pogovoru mišljena siva litina.
Na gus noben normalen ne bo rezal navoja, ker na nateg ne nosi praktično nič.

Tako, da vijak je kar lepo jeklen....
Lahko pa si je mojster omislil tudi nerjaveč material.